Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés anyósékkal....

Összeköltözés anyósékkal. Vélemények?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 4 éve leszünk együtt,de még mindketten otthon lakunk,mivel én még egyetemre járok,csak diákmunkázni tudok,de ezt is szünetekben.Ő is tanul még,mellette dolgozik,ez az utolsó éve a suliban,jövőre ő is dolgozni fog már teljes állásban.Már nagyon szeretnénk összeköltözni,mivel így hetente 2x tudunk találkozni általában,és nagyon fárasztó az állandó jövés-menés,egyszer én alszom ott,aztán ő itt,nincs meg az állandóság,nem tudunk minden nap együtt aludni stb..Az ő szülei egy nagy kertes,családi házban élnek,a testvérei már nem otthon laknak,így felvetődött az ötlet hogy költözzek oda.A mi házunk kisebb és 4-en lakunk itt,úgyhogy az fel sem vetődött hogy ő költözzön ide.Szeretem a szüleit,jó a viszonyunk is,de kicsit ódzkodóm az ötlettől.Én úgy gondolom,hogy amíg nem tudok teljesen önállóan lábra állni,addig nem lenne túl szép elköltözni itthonról,utána pedig édesanyámtól kérni a pénzt.Barátom azt mondta hogy majd ő "eltartana",ha szükségem lenne pénzre adna egy szó nélkül.Nekem az összes bevételem az ösztöndíj,illetve diákmunkából származik.A szüleinek nem kellene fizetnem semmit,csupán házimunkában segíteni.

Nem tudom eldönteni,hogy jó ötlet-e vagy pedig csak a kapcsolatunk rovására menne.Sajnos nekem még 2 év mire befejezem az egyetemet és el tudok kezdeni dolgozni.


Kinek mi a véleménye?Egy házban élni anyósékkal vagy inkább várni még 2 évet?


22/L


2015. nov. 30. 19:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
El se olvasom, nem változtat a válaszomon: SOHA a büdös életben nem!
2015. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Én várnék.


Egyrészt ha odaköltözöl, akkor függövé válsz a barátodtól, ami sok esetben azt jelenti, hogy megszünik minden önállóságod, mert ö tart el.


Másrészt az anyóshoz költözés 99%-ban katasztrófa, hiába éltek együtt, az anyós dönt, hogy mi hogy lesz, mert ö van otthon.

2015. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Inkább várnék.
2015. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az elsővel. Az anyós a kedvenc TÁVOLI rokonom.
2015. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 acelsziv ***** válasza:
94%

NE!!!!

A legtündéribb anyósból is sárkánylesz, ha beleülsz a fészkébe

2015. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Oly fiatal vagy még. Megértem az érveket, de az ilyen mindig veszélyes... Nem is vagy még önálló, ne költözz el otthonról.


Adott esetben persze jól is elsülhet, de javasolni senkinek sem javaslom az ilyesmit.


Én laktam a párom anyjánál 3 hónapokig, teljesen OK volt, mert ő kivételesen remek ember együttlakás szempontjából is, de önálló voltam, amúgy meg kvázi csak beájultam az ágyba, kissé messziről jártam dolgozni.


Nekem az önállóság hiánya plusz az, hogy ódzkodsz a dologtól, elég ahhoz, hogy azt mondjam, inkább ne. Persze ez a te döntésed.

2015. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Soha!!!!
2015. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

nem.jövőre ha vegez a baratod,utana koltozzetek ossze.kulon alberletben.

utana rá egy evre te is dolgozol már.

jogos az igeny az egyutt elesre,de ne anyoseknal..heti 1x biztos jol kijottok,de 24 oraban egesz heten mar lehetnek ellentètek.

szóval szerintem vard meg amig vegez a baratod.. utana beszallsz az osztodijjal meg diakmeloval az albiba..(amennyire kell)

2015. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Soha, soha soha, soha!!!!
2015. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Isten ments, az csak feszültséget szít. Én ugyan nem vagyok anyósellenes, mert nekem nagyon rendes anyósom volt, de sose éltünk együtt. Másrészt a feleségem nagyon szerette a fiunk barátnőit, azt is, amelyik itt lakott egyetem alatt évekig ingyen, de abban a pillanatban, hogy megbántotta a fiunkat, feszültségük támadt vagy elhagyta, egy büdös k... lett.
2015. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!