Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig érdemes kompromisszumok...

Meddig érdemes kompromisszumokat kötni egy házasságban?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekünk, egyébként nagyon jó lenne a kapcsolatunk, de én nem tudom tolerálni az ÉVENKÉNTI 2-3 szexet. Azt is én kezdeményezem. Tény, hogy kb 10 kilóval több vagyok, mint a találkozásunkkor, de túl vagyok 2 terhességen, 3 évnyi hormonkezelésen( a második nem akart összejönni, szerintem pont a kevés próbálkozás miatt) , egy Kaálin... A férjem nagyon szereti a gyerekeit, mindent megtesz értük, csak értem nem.

2016. febr. 15. 06:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Ne köss kompromisszumokat! A legnagyobb butaság az amikor a szülők azért maradnak együtt, hogy a gyerekeknek jó legyen. A saját boldogtalanságod - mely a későbbiekben csak nőni fog - kisugárzódhat a gyerekeid életére. Persze nem azt mondom,hogy már másnap add be a válópert, de próbálj vele beszélni a problémáidról, és ha valóban kihűlt a kapcsolat közöttetek, akkor próbáljátok meg békésen szétválasztani az életeteket!
2016. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

A plusz 10 kg-ra nem mentség a két terheség, stb. mert már nem aktuális, elvégre megvannak a gyerekek (és a kérdésböl nem az derül ki, hogy még csecsemök), szóval vissza kellene fogynod normál méretre.


Azt azonban nem értem, hoyg ha szerinted a zúl kevés próbálkozás miatt jött nehezen össze a második gyerek, akkor miért te kaptál hotmonkezeléseket? (Mert ez vagy orvosi hiba, vagy te nem mondtad el az orvosnak, hogy milyen gond van köztetek)


Ettöl függetlenül a férjed részéröl ez a plusz súly nem ok, hanem ürügy.


Amiröl nem írtál, hogy a gyerekek elött mennyi volt a szex - ha akkor is ilyen kevés, akkor nem csodálkozhatsz.

Ebben az esetben neki nicns többre igénye, és ha ez neked nem felel meg, akkor nem kellett volna két gyereket szülni.


Ha korábban rendben volt ezen a téren a kapcsolat, akkor valami más oka van.


Mindettöl függetlenül, ha a férjednek nincs kedve a szexre, akkor az nem úgy van, hogy "megeteszi" érted, ez lelkileg már prostitúció lenne részéröl, ha erövel, kötelességböl fekszik le veled.


Elöször el kellene beszélgetned a férjeddel, hogy ö mit gondol, mi ennek az oka, és adott esetben felkeresni egy párterápiával foglalkozó szakembert.

2016. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Le kellene ülni, megbeszélni, hogy mi a gond. Nincs igénye rá, vagy nem tart elég vonzonak a sulyfelesleg miatt? Lehet szidni, hogy nem csak a külső a lényeg, de igenis az is fontos.
2016. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Amíg őszintén meg tudjátok beszélni, hogy mi a gond.


Ebben az esetben nem látom, hogy MÉG nem, vagy MÁR nem tudok őszintén beszélgetni. Lehet ezen változtatni?

Ezt meg csak te tudhatod.


Az nem normális, ha ilyen ritkán van szex, erre nem kifogás se a súlyod, se a gyerekek, sem az elfoglaltság, sem semmi. Itt nagyon komoly gondok vannak.

Ha egy jó beszélgetés hiányzik, vagy elmennél moziba, akkor akár egy barátnőddel is megteheted, vagy a tesóddal, de szexelni (normális esetben) CSAK a férjeddel fogsz. Itt nincs kompromisszum.


Megoldást kell találni, méghozzá sürgősen!

Ülj le vele, és kérdezd meg, ha lefogynál a régi súlyodra, akkor több kedve lenne? Vagy van olyan dolog, amire vágyik, és szívesen kipróbálná? Esetleg érdemes rákérdezni arra is, hogy miért nem akar szexelni veled? Egyáltalán a szexet nem kívánja, vagy téged nem kíván?


Egy vérnyomás probléma, vagy kezeletlen cukorbetegség is oka lehet annak, ha nincs kedve a szexhez. Erre van megoldás.


Abban az esetben, ha téged nem kíván, beszéljétek át, hogy ő hogy látja: lehet ezen változtatni? Ha a külsőd a gond, akkor ez bármilyen sértő is számodra abban pillanatban, de még mindig orvosolható.


Ha elmúlt a vonzalom, és akkor sem lenne kedve a gyakoribb szexhez, ha lefogynál/sportolnál, akkor úgy látom, hogy ideje külön utakat járni.


Csak azért, mert a gyerekeket szereti, nem érdemes együtt maradni, főleg ha elhanyagolva érzed magad, és boldogtalan vagy.

Ha mindketten megkapjátok, amit egy kapcsolattól vártok, és megelégedtek a ritka együttlétekkel, akkor az a házasság akár évtizedekig elégedettséggel tölthet el.

De jelenleg az a helyzet, hogy választani kell, hogy évtizedekig boldogtalan leszel vele, vagy kerestek megoldást, vagy új életet kezdesz, és esélyt adsz magadnak, hogy másik párt találj.

2016. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek 2-3-4. válaszolóval.

Az egyik félmondatod arra utal, hogy korábban is ritka volt a szex köztetek ("a második nem akart összejönni, szerintem pont a kevés próbálkozás miatt"). Én sem értem, hogy miért orvosi kezelésekbe fogtatok ahelyett, hogy egyszerűen peteérés ideje környékén naponta szexeltetek volna.

Amit itt fölvetettél, azt a férjeddel kéne nyugodt hangnemben (hiszti és vádaskodás nélkül) megbeszélni. Őszintén kéne beszélni olyanról, hogy kívánja-e a szexet (úgy általában) vagy nem. Ha pl. szokott végezni önkielégítést, akkor egyértelmű, hogy a szexre vágyik. Ha nem, akkor ahogy más is írta, cukorbetegség, magas vérnyomás simán lehet a háttérben.


Kipiheni magát rendesen? Nyugodt, békés hangulatban bújtok ágyba? A szextől függetlenül van intimitás köztetek? Lefekvéskor össze szoktatok bújni? Napközben ha együtt vagytok meg szokott simogatni, át szokott ölelni, szokott spontán puszit adni? És te őneki?


Hadd jegyezzem még meg, hogy nőknél elég jellemző hiba, hogy a gyerek születése után száz százalékosan átváltoznak NŐ-ből ANYÁ-vá. Csak a gyerekre figyelnek, csak a gyerek foglalkoztatja őket, csak őket puszilgatják, velük kedveskednek. Ez az első pár hónapban elfogadható, de ha belerögzülnek ebbe a szerepbe, azzal alaposan lelohasztják férjük irántuk való vágyát.

2016. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat, a teljes képhez nyilván sok minden hiányzik. Ő 20 kilóval több, mint amikor találkoztunk😃
2016. febr. 15. 08:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Valósz.leg nem a súlyfelesleg a hiba, mert amikor panaszkodom, akkor mindig a azt mondja, hogy nézzek a gyerekeimre, Ők megérték ezt a sok áldozatot. Nehéz lenne otthagyni, mert nagyon jó fej, csak a szex hiányzik.
2016. febr. 15. 08:51
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
De O mivel magyarazza ezt? Miert nem akar szexelni? Mit reagalt arra, hogy elmondtad neki oszinten a problemat?
2016. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Ülj le vele, mond el, hogy neked kevés az együttlétetek száma. Vágysz rá, és a szexre is. Mond el, hogy szereted, a családotok is fontos, de ez számodra egyre nagyobb probléma, úgy érzed valamit sürgősen tenni kell. Kérd meg, hogy mondja el, hogy miért nem kívánja az együttléteket. Kérd, hogy keressetek rá megoldást, ajánld fel a segítséged. A továbbiakban meg kiderül, hogy reagál. Vagy szó nélkül tűrhetsz, amíg be nem telik a pohár. De legalább adj esélyt, a házasságotoknak.
2016. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

"Ő 20 kilóval több, mint amikor találkoztunk "


Tipikus, amikor lehet hogy te nem vagy tökéletes, de ő még rosszabb védekezést alkalmazol. Teljesen értelmetlen. Ha ő a csontsovány nőkre gerjed, akkor neki sok a 2 kiló plusz is. Ha téged nem zavar a sulyfeleslege, akkor marhára mindegy, hogy ő husszal több mint volt. Az emberek többségének igenis fontos a másik külseje ahhoz, hogy szexuális izgalomba jöjjön. Ha a férjednek így nem tetszel, akkor nyilván nem jön izgalomba, ergo, nincs szex. A "de hát ő is kövér/kövérebb " továbbra sem számít, ha egyszer te így is kívánod. Ha 65 kilós nyulbela lenne az eseted, te se akarnál vele lefekudni.

Továbbra is az a megoldás, hogy lelsz vele és megkerdezed, mi az oka, hogy nincs szex.

2016. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!