Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, hogy a...

Mi a menete annak, hogy a gyerektartás legyen az első?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy még a régről (mikor házas voltam) van tartozásom, (vagyis az én nevemen van).


Úgy tűnik, hogy végre hajtós dolog lesz belőle.


Na, nem is ez a lényeg.


Úgy tudom, hogy elméletileg a fizu 33%-át, rosszabb esetben az 50%-át vihetik. (nálam ez utóbbi lesz szerintem)


Viszont ezen felül van gyerektartás, és így akkor már nekem több mint KO.


A kérdésem az lenne, hogy mi a menete annak, hogy a gyerektartás legyen az első, és az azon felüli dolgok utána, tehát így minden benne legyen az 50%-ba?


2016. febr. 15. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden benne lesz az 50%ban, annál többet nem fognak levonni. A gyerektartas mindig elsőbbséget élvez, így azt vonják először és a maradék megy a tartozasra.
2016. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gyerektartást azt csekken utalom havonta.

Tehát nem vonják.

Az lenne a lényeg, hogy hogyan és kivel kell "megbeszélnem", hogy a gyerektartást akár vonják vagy nem tudom, de az legyen az első, és az is legyen benne az 50%-ban?

2016. febr. 15. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeden szólj, hogy a fizetésedböl ök utalják át.
2016. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a végrehajtás a munkaltatodhoz fog érkezni. Neki kell bevind a tartasdijrol a jogerős ítéletet és majd ő intézi a tobbit
2016. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 15. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!