Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom exe a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe a gyerektartás növelését kérte a bíróságon. Mit fognak vizsgálni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Még csak szóban közölte velünk, tehát hivatalos papír még nincs a kezükben.

Tényleg elég kevés a gyerektartás amit kap, de ezzel nem tudunk mit tenni. A párom jelenleg 98000Ft körül keres, 6 órában dolgozik, mellette tanul, hogy később jobb munkája is lehessen. 3 gyerek után a fizetése 50%-át vonják.

Az exe most azzal érvel, hogy az új törvények szerint már az én fizetésemet is beleveszik és így többet fognak neki megítélni. Ez tényleg így van?

Közben nekünk is születtek közös gyermekeink. Már a születésük előtt is tudtuk, hogy csak az én fizetésemre számíthatunk, mindent erre alapoztunk. Most ha még ebből is fizetnünk kell, akkor nem tudom, hogyan oldjuk meg.


2015. márc. 3. 17:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Uristen hogy lehet ilyen fiatalon elb.szni egy eletet csinalni agyba-fobe pulyakat. Nagyon felelotlenek vagytok.
2015. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Hát azért a valaki összehozott 5 gyereket, akkor igazán igyekezhetne annyit keresni, hogy azokat el is tarthassa.
2015. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Hát én nem nagyon tudok ezekről a dolgokról semmit, de nagyon abszurdnak tűnik, hogy a te fizetésedet belevegyék, tekintettel arra, hogy neked az égvilágon semmi közöd nincs ahhoz a gyerekhez ergo nem kell fizetned utána...

Szerintem ezzel csak riogatni/beetetni akart.. Ne hagyjátok magatokat becsapni minden hülyeséggel.

2015. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
43%
sajnos csak a jövedelme 50%-t lehet vonni...elmehetne 8 órában dolgozni...számold már ki, mennyi a 98ezer fele...azt kapja 3 gyerekre...tuti nem fedezi a gyerekek teljes költségének a felét
2015. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Csak riogatni akart. A te fizetésedhez nincs köze a párod exének, akkor sem ha havi több milliót kapnál. Csak az apa fizetésének x százalékával tud gondolkodni. Ha a bíróságnál mégis előveszik az ügyeteket könnyen lehet hogy még rosszul is jár, és a két új gyerekre tekintettel csökkenteni fogják a gyerektartás összegét.
2015. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

nem nem így van


ha a párodnak most már 4 gyereke van (vagy nem tudom mennyi mert nem írtad)

akkor csökkenteni fogják a gyt összegét a exnek


a törvény szerint a fizetésének max az 50% osztják el egyenlő arányba a párod gyerekei között

vagyis ha 98000.- a fizetése akkor az 50% elosztod a gyerekeinek a számával és az lesz az egy gyerekre eső gyerektartás összege

a te fizetésedet nem fogják vizsgálni lévén neked semmi közöd az ex gyerekeihez

elég nagy az esélye h inkább csökkenteni fogják mint emelni

2015. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
4%
inflánviot figyelembe fogják venni..
2015. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
21%
Hány évesek vagytok?
2015. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

inflációt ?

miért vennék figyelembe ?

2015. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha eddig úgy fizette a keresete felét, hogy abba az újakat nem számolták bele, akkor csökkenteni fogják, mivel az összes gyerekre osztják az 50%-ot.


Ha eddig a nő valójában nem kérte a gyerektartás összegének megváltoztatását, kérjétek ti.

2015. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!