Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresztelkedni, vagy nem...

Megkeresztelkedni, vagy nem megkeresztelkedni?

Figyelt kérdés
A nővéremnek van egy 5 hónapos kisfia, akit szeretnének megkeresztelni. Tudni kell, hogy sem a nővérem és én sem vagyok megkeresztelve, bár a nővérem esetében ez már folyamatban van. A nővérem szeretné, ha én lennék a kicsi keresztanyja, de ehhez ugye nekem is meg kell keresztelkednem és őszintén szólva én ezért az ötletért nem rajongok, mivel nem hiszek az egész „Isten“ dologban. Ti mit tennétek a helyemben? Hagynátok magatokat rábeszélni, annak ellenére, hogy nem látjátok az egésznek az értelmét, vagy belemennétek csak hogy meglegyen a családi béke?

2016. febr. 16. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem mennék bele. Álszent, képmutató dolognak tartanám, és nem is lenne képem odaállni ateistaként (vagy legalábbis nem hívőként) a ceremóniára.

Ha a tesóm mindenáron valami fogadalmat kívánna arról, hogy "jó nagynéni/nagybácsi" leszek, akkor letenném neki a kisujj-esküt, vagy valami csak ránk jellemző saját kis rítust, de nem hagynám, hogy a számomra idegen külső szervezetbe belekényszerítsenek.

Engem is kértek már fel keresztszülőnek, köszönettel elhárítottam. Ugyanez a személy előre bejelentkezett a még tervben sem levő gyerekeim keresztszülői tisztségére, szintén leállítottam.

2016. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele.
2016. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Nem hiszel ebben, akkor miért játszanál egy színjátékot? A nővérednek is marha sokat jelenthet a vallása.
2016. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Én megkérdezném hogy miért akarják ezt, és megmondanám hogy hagyják a gyereket úgy ahogy van, aztán majd eldönti mit akar ha felnő.


Amúgy is manapság a vallás semmi több csak képmutatás és lehúzás.

2016. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mar bocs, de epp hogy a keresztszulonel szamit igazan, hogy vallasos-e.

Ha nem hiszel benne, akkor inkabb ne csinald.

Mondd meg neki, hogy ha egy kicsit is tisztaban lenne a hitevel, akkor tudna, hogy amit ker az konkretan szentsegtores.

2016. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülö "feladata" a gyerek vallásos nevelését segíteni - ez egy nem-hívö embertöl nem várható el, ezért ilyen valakit nem is illik felkérni keresztszülönek, elvállalni meg végképp nem.


Ebböl következik, hogy a megkeresztekedés eleve szóba sem jöhet.

2016. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Girgoy ***** válasza:
90%

A keresztszülőségnek pont az a lényege gyerekkeresztség esetében, hogy a még nem tudatos gyermek hitbeli nevelését vállalja. Hitetlent nincs sok értelme erre kérni. Ez nem egy plussz rokonság vagy komaság vagy ilyesmi.


Sokkal több értelmét látom annak, hogy ha ez valóban fontos a nővérednek, akkor keressetek egy valóban hívő embert ismerősi körötökben, és azt kérje meg a nővéred. A nővéred is csak erőteljesen kezdő hívő, más se nagyon vallásos a szűk családban, így nem mindegy, hogy a születendő gyerek hitbeli fejlődését milyen kezekbe bízzuk. Egyébként akár pap is lehet keresztszülő elvileg.

2016. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudnátok kompromisszumos megoldás találni ? Keresnétek az ismeretségi körben valakit, aki meg van keresztelkedve és egyben meg is bíztok benne és ő lenne a keresztszülő ? Az én apám református teológiát végzett és ez tette ateistává. Ők nem is kereszteltek meg engem, mígnem a nagyanyám egyszer "ellopott" és titokban megkereszteltetett (biztos, ami biztos, ártani nem árt). Ráadásul volt egy "ál" keresztanyám anyai részről, akitől az ezüst keresztelő étkészletet kaptam (azzal ettem 14 éves ékoromig, bár a keresztanyámat 45 éves korom után láttam életemben először és utoljára).
2016. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem lehet kompromisszumot kötni.

Aki nem hisz, az ne legyen keresztszülő.

Ne vállald el, ebben nincs semmi olyan, amin megsértődhetne a nővéred. (Más részről a megkeresztelkedés nem megy "máról holnapra", vannak olyan helyek / felekezetek, ahol több éves folyamat.)

2016. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, hasonlóképp érzek az egész helyzettel kapcsolatban. Mindenképp megpróbálom meggyőzni a nőveremet, hogy nem én vagyok a legjobb választás, bízom benne, hogy elfogadja a döntésem és olyan embert választ erre a "feladatra", aki hasonló nézeteket vall mint ő.
2016. febr. 16. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!