Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni,...

Szeretnék megkeresztelkedni, de nem találom az "igaz egyházat" nem szeretnék a Biblián kívűl semmi mást elfogadni, ki keresztelhet meg vízben, Egyház nélkül ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 15:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
óó, ismerem ezt, én is itt tartottam pár évvel ezelőtt:)) Aki szívből hisz, az Újszövetség szerint Jézusban és annak megfelelően szellemben újjászületett, megkeresztelhet. Akár én is, vagy több testvérem. Én sem vagyok semmilyen "egyház" tagja. Gondolkodásod Szent Szellem szerint való, de ne feledd, bár minden egyház valamennyire megmásítja a Bibliát, gyülekezetre szükséged van. De nem "egyházi" gyülekezetet jelent. Nekem is van gyülekezetem:) Jönnek majd utánam sokan, senkinek ne higgy, akár nekem se. Csak Jézus, csak a Biblia! Jézus kegyelme Veled!
2015. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, Igékkel is tudnál ebben segíteni? Apostolok kereszteltek régen, most meg papok,lelkészek... :(
2015. aug. 5. 15:57
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

A Katolikus Anyaszentegyház az eredeti keresztény egyház, minden más csak hamisítvány, utánzás. Miért érnéd be kevesebbel, amikor az eredeti, autentikus egyházhoz is tartozhatsz?!

Nem is értem, hogyan lehet ez egy percig is kérdéses.


Szükség esetén bárki keresztelhet, de nagyon szívesen megcsinálja neked a pap bácsi is a templomban.

2015. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
A Katolikus Anyaszentegyház egy bálványimádó egyház. Még a 10 parancsolatot is átírták. Bár még azt se tudják betartani.
2015. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Hit gyülekezete! :) szivesen megmeritenek ! és igaz gyulekezet
2015. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%
A Hit Gyülekezete egy veszedelmes szekta, azonnal elveszik a pénzedet, és az egész csak a kiszolgálója a szcientológiának! Óvakodj tőle!
2015. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Istent és kérd meg, hogy vezessen abba a gyülekezetbe, ahol a legjobban tudod őt szolgálni. Ennyi.
2015. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

az apostolok mondhatni az első papok/lelkészek voltak, ők kineveztek az adott közöségben vezetőt, úgynevezett püspököt, ezt olvashattad a bibliában, ezek is kineveztek másokat majd azok is és így továb, a mai történelmi egyházak papjai illetve lelkészei visszavezethetőek az apostolokig


ha a "sola scriptura" elvben gondolkozol akkor keresd meg a környékeden a 3 nagy protestáns egyházat(baptista, evangélikus, református) közöttük csak kicsit a különbségek, nézz körül és ahol a legjobban érzed magad csatlakozz ahoz a közösséghez, mert ha olvastad a bibliát te is tudhatod, hogy a kereszténység közösségi dolog, és ahoz hogy valaki keresztény legyen szükséges a keresztség, hogy lehívják rá a szentlelket és az úrvacsora


ha esetleg van olyan nálatok akkor nézz rá a szabadkeresztényekre és a metodistákra is, a pünködistákat, mormonokat, hit gyülekezetét, de különösen a jehova tanúit messziről kerüld, utóbbi a legveszélyesebb, a pünkösdisták és a mormonok legaláb jószándékú emberek, a hit gyülekezete manipulál és vagy katona leszel vagy idegroncs, ez igaz a jehova tanúira is, de ők méginkáb szeparálnak a külvilágtól és a tályékozatlan embert nagyon de nagyon könnyen megtévesztik, még annak is utána kell nézni apaolsan, amit kérdeznek

2015. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Egyház és gyülekezet között különbség van. Ha egy egyházzal megkeresztelteted magad a szabályaik szerint, az nem azt jelenti, hogy utána tagja leszel az egyháznak, gyülekezethez tartozol és poroszlók visznek a templomba. Kismillió ember van Magyarországon, aki ilyen vagy olyan rítus szerint van keresztelve, de nincs felekezetben.
2015. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Vannak kínos tények, amik képesek ilyen dühöt kiváltani az emberből.
2015. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!