Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj csökkentése?

Gyermektartásdíj csökkentése?

Figyelt kérdés

A párom a volt feleségének 2 közös gyermekük után fizet gyermektartást, bár a nagyobbik már nem jár iskolába, és 19 éves, tehát rá már nem is kellene. A kapcsolatot nem tartják (az okokat most nem részletezném).

A mi kapcsolatunkból (nem vagyunk házasok) született egy kislányunk, aki most 5 hónapos. Nem kértük a gyermektartásdíj csökkentését eddig, mert nem akartuk, hogy a másik két gyermeknek kevesebb jusson. Azonban most nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, a párom elvesztette a munkáját, így már nagyon nehéz a hármunk megélhetése (én GYED-en vagyok). Felmerült bennünk, hogy levetetnénk most már a nagyobbik gyereket a tartásdíj-fizetési kötelezettség alól, és egyúttal kérelmeznénk, hogy vegye figyelembe a bíróság a közös gyermekünket a tartásdíj módosításánál, hiszen most már őt is el kell tartania a páromnak. A kérdésem az lenne, hogy a bírósági beadványhoz ugye csatolni kell a közös gyermekünk anyakönyvi kivonatát, viszont az exfeleség nem tud a mi babánkról, és én nem szeretném, ha ott viszont akkor meglátná az én gyermekem adatait, lakcímünket,stb. Azért nem szeretném, mert őket ismerve mindenféle levelekkel bombázna, nem hagyna nyugodtan élni a lányommal.

Ha esetleg muszáj vagyok felé is közölni a gyermekem adatait, és elkezd engem levélben "zaklatni" (ahogy ez már régebben is megtörtént, mielőtt teherbe estem, de akkor nem törődtem vele, nem reagáltam), mit tehetek?

Feljelenthetem valahol? Mert szerintem hozzám és az én gyermekemhez sem köze, sem joga.

Aki tud érdemleges választ adni, annak előre is nagyon köszönöm.


2010. márc. 31. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nem titkolhatod, hogy az apjuk hol lakik. Azt meg, hogy született közös gyermeketek, nem titkolhatod, mivel ezzel az indokkal kéred a csökkentést, ami teljesen jogos.

A 19 éves után lehet, hogy még nem vonják meg a gyerektartást, ha nem dolgozik, de arra tekintettel megállapítanak egy minimumot, hogy a párod elveszítette a munkáját. Mindenképp bírósághoz be kell adnod a csökkentés iránti kérelmet.

2010. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Ha tényleg nem tanul a 19 éves lány,akkor az apának kell a bíróságon kérni a tartásdíj megszüntetését.

A másik gyermekre fizetni kell tovább.Igazándiból nem oszt a közös gyereketek,mert egy gyermekre 20-25%-ot számolnak,kettőre 40-50 között,tehát a közös gyermek nem változtat ezen.

A bíróságon viszont h a te munkahelyedre,keresetedre és a párod gyermekére rákérdeznek,hülyén nézne ki,ha hazudtok.


Szóval.Nem kellett volna ilyen zűrös helyzetbe szülni.

Feljelenti meg csak "úgy" nem lehet senkit,mert csúnya levelet ír.

Tudtad milyenek,vállaltad így is a gyereket,akkor most ne sírj.

2010. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Második! Értelmesen kérdeztem, ezért értelmes választ vártam, mi az, hogy ne sírjak?

Más szülhetett gyereket (exfeleség), én meg azért ne szüljek, mert ő már megtette előttem? Hogy képzelted ezt?

Azt gondolom, mindig is korrektül jártunk el velük szemben, és eszemben sem volt hazudni a bíróságon, honnan vetted ezt???

Amúgy az, hogy a SAJÁT lakcímemet titkolom az exnej előtt, az nem jelenti azt, hogy a páromét nem tudják, ez az egyik dolog. A másik pedig, miért kellene taglalnom (ami még rám sem tartozik), hogy közöttük miért alakult úgy a kapcsolat, ahogy????

És a kérdésem az volt, hogy köteles vagyok -e eltűrni az exnej zaklatását, ami azért nagy valószínűséggel várható, nem azt kértem, hogy még én legyek pocskondiázva, én nem ártok senkinek.

Gondolom, nem nagy igény részemről, ha a saját gyermekemet (és magamat) szeretném kihagyni az ő huzavonájukból.

Remélem, lesz, aki értelmes választ is ír.

2010. márc. 31. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A gyermektartás összegéről a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


A gyerektartás összege gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kerül megállapításra.

A gyermektartás meghatározásánál a bíróság figyelembe veszi

- a gyermek tényleges szükségleteit,

- mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyait,

- a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha – gyermekekek számát,

- a gyermek saját jövedelmét is.

2010. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És 19 éves gyerekre, ha nem tanul, nem kell gyerektartást fizetni!
2010. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én megpróbálom! Bírósághoz kell fordulni az tuti, hiszen ott állapították meg annak idején a tartásdíj összegét. Erről az exfeleség határozatot fog kapni, de abban szerintem nem lesz benne a Te illetve gyermeketek adatai. Csak megírják neki, hogy kérelmet nyújtottatok be, elbírálták stb... és hogy milyen döntés született. (De a legtisztább ha felhívjátok az illetékes bíróságot és ott mindent elmondanak.)

Zaklatás ügyben én is hasonló cípőben járok, jártam. A páromnál és exnejénél nem volt gyermek, de viszont folyamatosan a nyakunkra járt, telefonálgatott, sms-ezett. Amikor a párom telefonszámot cserélt akkor nekem meg párom anyukájának. Szóval volt itt is ramazuri.

Én nem teketóriáztam, féltvén születendő gyermekünket (aki azóta meg is született) elmentünk feljelentést tenni zaklatásért. Van ilyenre lehetőség!!! Eljár az ügyben a rendőrség. Fontos, hogy tedd el a leveleket, sms-eket, bejövő híváslistát. Mert bizonyítani kell amivel vádolod.

Remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó, akkor Te tudod a legjobban, hogy miben élünk. Örülök, hogy van, akinek nem kell elmagyarázni.

2010. márc. 31. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nekem valaki a párom,azzal együtt lakok.Pláne ha közös gyermekünk van.

Ezt pl nem írtad,hogy külön éltek.Azt,hogy majd biztos fognak zaklatni,azt igen.Egyébként ha külön éltek miért is zaklatna,hacsak nem kér láthatást a testvéreknek.Mert az jár nekik.Jobban mondva a 19 éves lány már önmaga is kérheti.


A kutyát nem érdekli hogy hazudtál már vagy nem (valószínű igen,mert különben nem lennél annyira érzékeny rá),te paráztál itt,hogy a bíróságra be kell adni a papírt.Egyébként nem kell,ha a közös gyerek is be lesz jelentve akkor is ugyanannyit fog a másikra,mintha nem szóltok róla.Viszont akkor hivatkozni rá nem kellene ugye...

Engem speciel nem érdekel az a téma,hogyha másnak szabad szülnöm,akkor nekem is,mindenki maga dönti el,hogy mit akar a gyermekének...

2010. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Minden bíróságon van hetente egyszer ingyenes panasznap, ahol felvilágosítást is kérhetsz. Érdemes lenne bemenned egy ilyenre, és ott elmondani mindent, ők tudják a vonatkozó jogszabályokat és az eljárási gyakorlatukat is.

Ha már nem jár iskolába a nagyobb gyerek, kérni kell a rá fizetendő gyermektartásdíj megszüntetését. Nem szüntetik meg automatikusan. A bérszámfejtésre be kell mutatni a határozatot, és akkor tudják törölni ezt a fizetési kötelezettséget.

Ha fenyegető leveleket, smseket, telefonokat kapsz, tedd el, rögzítsd a telefonban és tegyél feljelentést a rendőrségen.

2010. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!