Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartásdíj emelésnél a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartásdíj emelésnél a bíróság nézi az új feleség fizetését is?

Figyelt kérdés
Ha a férfi újranősült és volt feleség gyermektartásdíj emelést akar a közös gyermeküknek,akkor olyankor nézik az új feleség fizetését is, vagy csak a volt férjét? Józan ésszel gondolva,azt hinném, hogy csak a volt férj fizetése számít,hiszen az Ő gyerekéről van szó,de a mai világban ez nem tudom,hogy így van-e!?
2011. okt. 17. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Dehogyis, nem, csak az apa összes jövedelmét nézik.
2011. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Hadd találjam ki, te vagy a magasabb gyerektartásra ácsingózó anyuka, vagy egy hozzátartozója?

Az új feleségnek semmi köze a régi kapcsolatból született gyerekekhez, nem dolga eltartani őket.

2011. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tévedsz! Én vagyok az új feleség és igen,jóval többet keresek mint a férjem,van egy családi válalkozásunk a szüleimmel. A volt ezt feleség nem nézi jó szemmel és most követelőzik. Félre ne érts, a gyermek kap tőlünk zsebpénzt, vagy ha kér valamit azt megvesszük, reggelig sorolhatnám.... Most ott tartunk,hogy megyünk a bíróságra, 3-szor annyi gyerektartást kér, mint amennyi jár és ezt képtelenség megadni neki. Apeh-al fenyeget ha nem fizetünk, de persze nem félünk,mert minden rendben van. A szüleim becsületesek, mendíg mindenről rendesen adóztunk,de nyugdíjasok. Nem szívesen tenném ki Őket bárminek is egy ilyen álnok,vérszomjas kígyó miatt!
2011. okt. 17. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

ilyen alapon, azt is kéne nézni, ha fizetésemelést adnak a kollégájának, vagy ha nő a gdp



természetesen az új feleség fizetésének semmi köze a gyerektartáshoz

2011. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jav.: A volt feleség ez nem nézi...
2011. okt. 17. 10:54
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Akkor bocsánat. Mondjuk így alaposan végigolvasva nem tűnik úgy, mintha a volt feleség írta volna. Félreolvastam az utolsó mondatot. :)

Tartom a véleményem: az anyuka nem követelhet semmit, nem fogják figyelembe venni, hogy mennyit keresel. Ha az apukáé változna, azt esetleg.

2011. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menjen a bíróságra, fizesse ki szépen az illetékeket, szegényke így is eléggé pofára fog esni. Vagy maximum pár szár forintot módosítanak a gyerektartáson, mert ez általában "jobban néz ki" mint az elutasítás.
2011. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!!! Köszömön 10:59-es,hogy megértettél!!! Az agyunk az felfogja,hogy nincs miért izgulnunk, de sajnos a lelkivilágunkat nem tudjuk befojásolni és idegeskedni fogunk mindaddig,amíg le nem zárul. De sokat segítenek az ilyen szavak,amiket Ti írtatok!
2011. okt. 18. 14:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért,én hasonló cipőben vagyok,a lányom nagykorú nappalin tanul és rokontartást kér.Én is azt gondoltam a férjem(nem az ő lánya)jövedelme nem számít,mert csak az én felelősségem a tartása.De jól pofára estem mert egy ügyvédtől ezen az oldalon ezt a választ kaptam: [link] 2011. 10. 17. 15:08-es válasz

Szerintem te is itt kérdezd meg pontosan.

2011. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát igen,nálatok ez azért van így,mivel gondolom Te és az új párod nevelte a lányod és nem az igazi apukájával. Veletek élt és ezért az új párod lett a mostoha apukája, ezért az Ő fizetését is számításba veszik.

Nálunk viszont nem velünk él a gyermek,hanem az anyjánál, ezért én remélem nem számítok!

2011. okt. 19. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!