Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyermektartásdíj megállapítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermektartásdíj megállapításánál, ha sportol a gyermek, akkor a sportolás havi díja beletartozik a gyermek tényleges szükségleteibe?

Figyelt kérdés

Minden jogi oldalt átolvastam már és mindenhol csak azt írják,hogy a szülők jövedelmét nézik alapul és a gyermek tényleges szükségleteit. De mik a tényleges szükségletei? (iskoláztatás,élelmezés,ruházkodás)És a sport finanszírozása is megoszlik,vagy az "szórakozásnak" számít. Nem élsportoló a gyermek.

Aki vált már úgy,hogy sportolt a gyermeke,az kérem válaszoljon! Köszönöm!


2011. aug. 4. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A sport nem tartozik bele a tényleges szükségletek be!

Az apa nettó fizetésének a 20%-át szabhatják ki, ez akkor is annyi, ha a gyerek mondjuk külföldön akar vízilabdázni!

2011. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy ez nem tartozik bele a gyerek szükségleteibe,ez csak egyfajta hobbi ami nélkül ugyan úgy meg tud élni,nem úgy mint pl. ruha,élelem és stb. nélkül.
2011. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotok,hasznos volt és amúgy én is így gondolom!

A férjem volt neje próbálja lehúzni rólunk az utolsó bőrt is,most éppen azért,mert a fiú vizilabdázik (első válaszadó beletrafáltál :)) és most ezért kér ismét több gyermektartást. 40.000 ezer helyett 80.000 ezret :))

2011. aug. 4. 16:37
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok!:))

Te már tettél fel ezzel kapcsolatban kérdést? Ne aggódj, nem fog többet ítélni neki a bíróság. Hacsak mondjuk apa fizetése papíron nem emelkedett!

2011. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem "törvény", de illik a gyerek különóráit, sportfoglalkozásait felesbe finanszírozni.


De azért 40 ezret legombolni ezért havonta az pofátlanság. Nem hiszem, hogy havi 80 ezerbe kerül a srác vízilabdája.

2011. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen már tettem fel,csak megint jöttek a rosszindulatú válaszok és inkább töröltem.

Sajnos ennek a nőnek semmi sem elég,szó szerint. A gyermektartás csak töredéke annak amit mi a gyerekre elköltünk egy hónapba,de azt nem Ő kapja,hanem a gyereknek adjuk és az neki nem számít. Persze,hogy nem emelkedett a férjem fizetése,csak a svájci frank hitelünk :))

Hozzáteszem,hogy van egy közös gyermekünk 3 éves,de nem kérte a férjem a tartásdíj csökkentését,pedig kérhette volna és jogosan! Hát most fogja kérni,mert betelt a pohár!

2011. aug. 4. 17:02
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem azért ne kérje a csökkentést! Ne a gyereken álljon bosszút, ha anyukával van gond. Arról nem tehetnek,hogy elváltak. Ilyenkor mindig gondolj bele,hogy neked,hogy esne ha mondjuk miattad a közös gyereknek is kevesebbet akarna adni!
2011. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

de értsétek már meg végre,hogy a nő 40ezret kap havonta,aminek a nagy részét magára költi. Ha cipő kell neki mi vesszük,ha nadrág kell neki mi vesszük, ha moziba akar menni,tőlünk kap zsebpénzt, ha lemerült a telefonkártyája,mi töltjük fel. Ha táborba megy, mi fizetjük és mi adjuk neki a zsebpénzt. Soroljam még??? Még két ilyen naív és engedékeny ember,mint amilyenek mi vagyunk a férjemmel nincsen. Az én gyerekem a barátnőim gyerekeinek a levetett ruháit hordja,de neki kéthavonta új nadrág kell,új felső kell. Aztán most majd őszicipő,kabát.

Mit mondjak el még az életünkről ahhoz,hogy tényleg elhigyjétek,hogy az a nő egy számító dög!!

2011. aug. 4. 17:24
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Ne hagyd magad! Még 40 ezer is SOK!!! egy gyerek finanszírozására. Az anyuka vajon hozzátesz e ennyit?


Saját tapasztalatból egy gyermek finanszírozása életkortól függően havi 10-20 ezerből megoldható és ebbe belefér több "extra" is. Nem értem hova költenek ennyit egy gyerekre.

2011. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérjétek a minimumot és kész.


Ha tényleg adtok a gyereknek külön pénzt, amikor szükséges, akkor ebbe nem lehet belekötni (max. az exnek, de ő kit érdekel). Úgyhogy a lelkiismereteken múlik az egész.

2011. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!