Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnők/feleségek! Ti is...

Barátnők/feleségek! Ti is érzitek úgy néha, hogy a párotok/férjetek anyjával labdába nem rúghattok?

Figyelt kérdés

Csak én érzem úgy, hogy a férfiak elfogultabbak az anyjukkal szemben? Én érdekes módon látom anyám hibáit, az övé meg szerinte egyszerően tökéletes és pont.

Amiket meg ellene elkövetett, amikkel az életben hátráltatta, az nem hogy csak meg van bocsájta(ami természetes lenne igazából szerintem is), hanem úgy áll a dolog, hogy ő jót akart, csak nem jött össze neki.


2016. febr. 20. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Sosem éreztem ilyet. Sőt, nekem kell mindig mondogatnom, hogy tegye túl magát a régi sérelmeit és hívjuk meg néha anyósomat, mert ő már nem ugyanaz az agresszív, gyógyszerfüggő ember, aki 20 éve volt. Mondjuk a férjemnek nagyon cifra gyerekkora volt, van mit megemésztenie szegénynek. :/
2016. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Szereti az anyukáját, de pontosan tudja, hogy miben hül.ye. :D Szóval nálunk hála égnek nincs ilyen probléma...és a környezetemben élő pároknál sincs. De tudom, hogy sok olyan férfi van, akinek anyuka a tökély.
2016. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Én meg azt nem értem, hogy a barátnők/feleségek, akiknek teljesen más funkciójuk van az adott pasi életében, mi a francért akarnak versengeni azzal a nővel, aki a választott párjukat felnevelte olyannak, amilyen. A párnak már nem az a feladata, hogy nevelje a férfit, ha nem felel meg olyannak, amilyen, keresni kell mást. Az egyik legnagyobb butaság, amit egy új barátnő elkövethet, az, hogy savazni kezdi az anyóst, mindenáron jobbnak akar nála tűnni, holott nem ugyanazon a pályán fociznak.:-)
2016. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Én érztem!

A párom testvéreit elvették tőlle a párom kollégista volt 1 osztályos korától.

Majd haza kerűlt.Eltört a lába és az anyja ott hagyta és elköltözöt egy pasihoz.Mikor még középsuliba járt a párom,így elkelet mennie dolgozni( majdnem éhen halt) Végűl a párom megtudta,hol lakik az anyja és utánna ment( a pasi azt sem tudta,hogy van gyereke) odaköltözöt( De az összes pénzt leadta,amikor elment szállozni akkor is haza kűldte a pénzt,mert szinte semmi számla nem volt fizetve. ) Egyszóval,lehúzták( nekem így jönn le) ő azt mondja segítet.

És a mai napig kéregetnek tőlle pénzt( mert nekik nincs,mívvel anno felvettek egy csomó hitelt és azt vonják tőllük) több millió,amiből semmi sem látszik!

De egyszer,amikor mi kértűnk egy 5000 akkor amint tudták,hogy mikor kapunk fizut már kérték is vissza.

De a mai napig így anya,úgy anya,ilyen jó anya,olyan jó anya...mondja a párom...

Az agy vízem felforr amikor szentnek akarja titulálni az anyját,olyan mintha elvakult lenne én meg kűlső szemlélőként nem értem,hogy nem látja az igazságot.

Bár,lehet én vagyok rosszul összerakva..

2016. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mert a két viszonyt nem lehet összehasonlítani. A férjem sokkal több dolgot elnéz anyukájának, mint nekem, de azért más tészta, mert eleve idős is, meg úgy szólván ráhagyja. Régen rossz lenne, ha engem szenilis menthetetlennek tartana. Nálunk teljesen normális, hogy egymás hülyeségeit szóvá tesszük, de egy szülővel nem lehet mit kezdeni, mert nem mi választottuk.

sosem értettem ezt a meny-anyós harcot, nem kell vele labdába rúgni, butaság azt hinni, hogy a férfi az anyját szereti jobban. Másképp szereti, és több mindent elnéz neki.

2016. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Én se éreztem ilyet. Egyik volt párom pl azt mondta, hogy sokkal finomabb rizst főzők mint anyukája(az összes dicséret közül azért erre vagyok a legbüszkébb, ekkor voltam olyan 22 éves, az ő anyukája meg kb 50-es nő, szóval azért van bőven különbség).
2016. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Rizs? Amit beteszel a vízbe, és megfő?
2016. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Én kapcsolatunk elején éreztem ezt. Anyuka szent volt és sérthetetlen, senki se merte neki megmondani a véleményét. Folyamatosan sértegetett engem, a családomat, a saját fiát. Hisztizett és parancsolt, de bármit is tett, a fia szerint jót akart, csak nem tudta magát kifejezni (amúgy egy álnok, kétszínű, számító nő, akit senki sem tűr el a gyerekein kívül)

Én nem akartam vele versenyezni, a fiát se megnevelni, csak úgy gondolom, hogy hiába vagyok fiatalabb tőle, nekem is kijár a tisztelet. Soha nem szóltam bele az életébe, innentől kezdve elvártam, hogy ő se szóljon bele a miénkbe.

Kb 1 évig tűrtem, hogy a fia folyamatosan a védelmébe veszi és szakadt a cérna. Leültettem a páromat és elmondtam neki, hogy ahogyan az én szüleim, úgy az ő anyja se szent, csak kettőnk között az a különbség, hogy én bevállalom, hogy az őseim nem tökéletesek és őt védem, ha gond van, míg ő az egyértelmű támadásokat is elnézi az anyjának. Nem kértem, hogy válasszon kettőnk között, csak arra, hogy nyissa ki egy kicsit a csipáját és legyen objektívabb. Elmondtam neki, hogy én megpróbálom tolerálni az anyja hülyeségeit, de van egy pont, amikor az ember már nem bírja tovább és bizony benne van a pakliban, hogy összecsomagolok és elköltözök, mert nem szeretném úgy leélni az életemet, hogy valaki folyamatosan piszkál és még csak arra sincs jogom, hogy saját magamat megvédjem.

Érdekes módon fél év alatt rájött arra, hogy a kedves mamát sokszor nem a jó szándék vezérli és azóta megtanulta kezelni a kirohanásait.

2016. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem. A jelenlegi párom nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, az előző hosszú kapcsolatomban pedig imádtuk egymást a srác anyukájával, még jobban is megértettük egymást, mint ő a fiával, vagy én a fiával.

De ilyet, hogy valaki ennyire elfogult legyen az anyjával szemben, és még saját magának is bebeszélje a hülyeséget, annyira imádja, hát ilyet még senkinél nem tapasztaltam. Én is a világon mindennél jobban szeretem édesanyámat, de ha valamiben hibázna, pláne, ha valamit szándékosan tenne ellenem, azt bizony megjegyezném. Szóval ez az elfogultság meglehetősen beteges.

De Neked nem kell az ő anyjával versengeni, vagy hozzá hasonlítani magad.

Ha viszont a barátod csinálja ezt, hogy állandóan az anyjáról beszél és őt hozza fel példának, és azt akarja, hogy te is pont olyan legyél, na akkor már baj van.

2016. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Off 7# Rizst amit beteszel a vízbe és megfő. Igen, így is lehet. A férjem azóta szereti a rizst, mióta én főzöm, mert pergősre főzöm, anyukája meg tapadósra és azt utálja. Tudnom tapadósra is, ha akarom, de a főzés tudomány ott kezdődik, amikor egy látszólag egyszerű dolgot eltudsz készíteni ízlésnek megfelelően, akár többféleképpen is. Szóval igen is, lehet büszke a válaszoló.
2016. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!