Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem fia hamarosan nősül....

Evetke2166 kérdése:

Nővérem fia hamarosan nősül. A nővéremre, meg úgy általában a szülőre mi hárul? Mit illik fizetni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt fizet, amit akar, olyan nincs, hogy kell vagy illene.
2016. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

szülő függő.tudok olyat, ahol a szülők teljesen állták a lagzit. de tudok olyat is, ahol ehhez képest szerényebb összeget adtak(20 E).

szerintem egyik sem elítélendő. ha megtehetném én biztos segítenék nagyobb összegben is akár. de ha nem dúskál az ember a pénzben, akkor nyilván erején felül ne segítsen.. nem kötelező a lagzi. ha a fiatalok szeretnének, hát oké, de nem szabad elvárni semmit a szülőktől.

2016. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Én szülöként nem adnék semmit, met nem tartom értelmes ötletnek a lakodalmat - rengeteg fölöslegesen kidobott pénz, csak azért, hogy mások pukkadjanak.


Ha neki feltétlen igénye lenne erre, akkor fizesse ki saját maga.


Ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor esetleg a vacsorára elmegyek, de nem szivesen.


(Akik szerint ez hozzatartozik meg megbánja, akinek nincs: mi közel 30 éve vagyunk házasok, két tanus esküvönk volt és azóta is örülök, hogy nem volt semmiféle cirkusz, egyikünknem sem hiányzik ezzel kapcsoaltban semmi.)

2016. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk ez úgy ment, hogy teljesen én álltam az esküvőnket és aztán aki ahogy gondolja úgy szálljon be a költségekbe. Szüleim elváltak.
2016. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi a feleségemmel magunknak szerveztünk mindent és mi magunk fizettük ki. Ez sem etalon, ahogy az sem, hogy szülő fizessen mindent. Ez szerintem pont olyan dolog, hogy ki hogy érzi. Nincs szabály. A több száz fős lagzikat, amik csak arról szólnak, hogy mindenki lássa mire futja, azt hülyeségnek tartom én is. De amit a #3-as írt az azért oda.asz! Ha megcsinálják maguknak, akkor LEHET, hogy elmész a vacsorára?? Milyen szülő vagy te ba..dmeg?! Aki kicsit is szereti a gyerekét ilyet nem mondd! Ők érezzék maguk megtisztelve, amiért méltóztatsz megjelenni az esküvőjükön. Gratulálok, egyes! Leülhetsz!
2016. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem elvárható semmi. Mi mindent álltunk, anyósomék nászajándékba adtak egy nagyobb összeget, anyukámék kisebbet, a lehetőségeikhez mérten. De nem vártunk el semmit. Akkora lakodalmat szerveztünk, amit bírtunk anyagilag. Ha tudnak, akarnak felajánlhatják az anyagi segítségüket is. Egy ismerősöm hitelt vett fel, amikor a lánya férjhez ment, mert hogy illik a lányos háznak állni a dolgokat. Ez hatalmas butaság.
2016. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ilyen hogy illik. Ha tudnak és akarnak segíteni akkor adnak amennyit gondolnak. Ez húgoméknál úgy zajlott hogy a szüleink pénzesebbek,ők fizettek mindent mert a vőlegény szüleinek nem volt semmi pénze.


Azon a válszolón én is ledöbbentem aki azt írta még elmenni se nagyon akarna a gyereke esküvőjére... Nekem is kis esküvöm volt a férjemmel, két tanú, a szülők meg a testvérek. Utálom a felhajtást, nem izgatott soha a fehér és amúgy is zavarban érezném magam nagy tömeg előtt. Ettől függetlenül ha a fiam bejelentené hogy nagy esküvőt akar akkor segítenék neki amiben csak tudok és boldogan feszítenék mellette az esküvői fotókon :)

2016. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

azért 3# el lehetne fogadni,hogyha más másképpen látja a dolgokat mint te:D

én se vagyok híve a nagy lagziknak. de a legközelebb álló személyekkel igenis szeretném megünnepelni a boldogságunkat..

van középút is a két tanús és a 300 fős lagzi között is.:))

2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Itt nagyon sokszor írják, hogy a fiatal párnak kell/illik fizetni. Felénk az a szokás, hogy a szülők állják az egészet. Vagy felesben, vagy a vendégek arányában. Minden rokonomnál, barátomnál, ismerősömnél így volt.

Nyilván előfordulhat olyan, hogy a szülő nem tudja kifizetni. Nálunk anyósomtól és apósomtól nem várhattuk el, hogy kifizessék a lagzi felét. Apósomtól azért, mert ők ketten jöttek az anyukájával (férjem szülei elváltak), anyósomnak pedig anyagilag megterhelő lett volna. Mi úgy csináltuk, hogy a szüleim fizették a vendégek arányában az én családomra eső részt, após, anyós pedig adott, amennyit gondolt. (Apósom jól áll anyagilag, nagyon rendes volt és akkora összeget adott, hogy az anyós családjának része is kijött belőle.)

2016. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Amit megbeszéltek. Amit mindenképpen kell, az azoknak a vendégeknek a "költsége" akiket ő akar meghívni.
2016. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!