Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az édesanyá...

Miért van az, hogy az édesanyám egyszerűen nem vesz rólam tudomást, ha segítséget kérek, vagy egyszerűen csak beszélni szeretnék vele?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Bővebben?Ennyiből nem tudunk meg semmit se.Így nehéz tanácsot adni.
2010. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mondj pár konkrét példát. Mióta és miért csinálja ezt? Valami oka nyilván van, persze nem azt mondom, hogy miattad.
2010. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy amikor ő szeretett volna beszélni veled, vagy segítséget kérni, ő sem kapta meg?
2010. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

15/l

Például megkérdeztem tőle, hogy szerinte mit kéne tennem egy bizonyos fiúval (bocsánat, hülye példa, de most ez jutott eszembe) és ő a laptopján netezett.

Biztos vagyok benne, hogy ha megkér, mindig segítek neki és meghallgatom, mert egyszer ő maga mondta.

2010. márc. 31. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, anyukád nyilván szeret téged és a maga módján megpróbál a tőle telhető legnagyobb odafigyeléssel fordulni feléd, de talán már elég nagy vagy ahhoz, hogy megértsd, ő is ember, neki is vannak szükségletei, elvonulna kicsit olykor magára figyelni. Próbáld meg körültekintőbben megválasztani a pillanatot a beszélgetésre, kérdezd meg, hogy ráér-e, nem zavarod-e, tud-e rád figyelni. Ha éppen nem, akkor meg beszéljétek meg, hogy néhány óra múlva, mikor befejezte a dolgát, immár nyugodt körülmények között elbeszélgettek, mert szükséged van a segítségére.
2010. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

15:57-es

Persze, tudom, hidd el, nem sokszor kérdek tőle segítséget, hagyom élni, meg tudom, hogy szeret, csak nem tudom, miért csinálja ezt.

2010. márc. 31. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság mindenki olyan lusta!És önző! Sokan korán és véletlenül szülnek gyereket, aztán később nincs türelmük hozzá. Persze, az is lehet, hogy valami fontos munka, meg örökké dolgozni kell, szeretne egy kis saját életet... Viszont ha ez a viszony van köztetek, nehéz dolog úgy igazából beszélgetni. Nehéz, mert nincs hozzá kialakult szokás, szókincs, téma, lehet, hogy nem is tudna mit mondani. Gyerekként azt hisszük, a szülők istenek, vagy legalábbis nagyon bölcsek, és tökéletesek, de tudjál róla: ők is csak emberek.

Jó kis írások vannak itt: [link]

2010. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Es minden temaval kapcsolatban ilyen vagy csak a peldaval kapcsolatban? Mert en arra gondolnek, hogy talan fel veled megbeszelni ezt a fiu temat, mert fiatalnak tart ehhez, de kozben nem akar megserteni...csak hat nem veszi komolyan, hogy te fiuzzal, hisz olyan fiatal vagy meg.


Viszont ha semmiben nem hallgat meg es ez sorozatosan igy megy, lehet neki szepen szolni, hogy anya, legyszives adj tanacsot, mert ugy erzem, hogy x y kerdesben a velemenyed sokat segitene nekem. Persze ne fiu kerdesben fordulj hozza...en soha nem is beszeltem anyukammal ilyen fiu temarol, megis minden rendben volt, hazas vagyok, gyerekeim vannak. Szerintem ilyen temarol inkabb a baratnoiddel beszelgess, mert a fiatal korodbol kifolyolag anykad a fiuzasodat nem fogja komolyan venni. En nem orulnek neki, ha 15 eves lanyom a fiukrol akarna velem beszelni, meg lennek ijedve, hogy ez miert foglalkoztatja ennyire ilyen fiatalon. Persze az teljesen normalis, hogy a fiuk erdekelnek, de meg fiatal vagy, vigyazz magadra!


23/N

2010. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

16:59-es

Tudtam, hogy a fiús téma rossz példa, ugyanis arra gondoltam, hogy pont azt szeretném, ha leszállna rólam, nem pedig "felszedni". :)

2010. márc. 31. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!