Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy gyermek halálát?

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberben hagyott itt minket. majdnem 3 évig volt beteg. Rák.
2016. febr. 22. 11:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyi mindenen végig kellett mennie,a szívem szakadt meg,és mégsem gyógyult meg... 2 dolog vígasztalhat csak,az egyik hogy neki már jobb ott,ahol van,a másik,hogy nem tudta,hogy meg fog halni. Azt mondta csak,hogy nagyon elfáradt,és alszik egyet,és ígérjem meg hogy akkor is ott leszek ha felébred.. Borzasztóan hiányzik.. végig vele voltunk,miután a nővérek előkészítették a szállításra,még volt 2 óránk. A kórházban hagyni volt a legnehezebb,amikor megkaptuk a hamvait,kicsit jobb lett,hisz most már újra velünk van. Tudom hogy a gyász 1 év,voltunk pszichológusnál is,de.. Aki hasonlón átment,vagy segítő ember,legyen olyan jó és írjon nekem,hogy mit csinált,hogy túlélje.. van még 2 kisgyermekünk,ők adnak erőt,de.. köszönöm előre is!
2016. febr. 22. 11:40
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Részvétem! Ha nagyon beteg volt jobb így neki, remélem boldog volt életében. Nagyon nehéz ezt feldolgozni, de ne is gondolj az elmulasra, inkább idezd fel a jó emlékeket, esetleg a vicces sztorikat vele kapcsolatban. Én is ezt tettem mikor egy közeli barátom elhunyt, próbáltam csak a jó élményekre gondolni. Kitartás!
2016. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező! Elsírtam magam, ahogy olvastam a soraid és igazából erre nem is lehet mit írni...:(((( Van két ismerősöm, akiknek meghalt a gyermekük, náluk nem egy év, hanem sok évig elhúzódott a gyászreakció. Az idő valamelyest segített rajtuk, de soha nem lettek már a régiek.

Viszont a múltkor megragadott egy műsor a tv-ben, egy orvos nyilatkozott, akinek 2 éve halt meg a gyermeke, ő mások segítésében találta meg a nyugalmat, azt mondta, a gyermeke is ezt szerette volna.


Azt hiszem, ilyenkor nagyon egymásba kell kapaszkodni és találni egy olyan célt, elfoglaltságot az életben, ami a lelket kissé megnyugtatja. Őszinte részvétem.

2016. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy gyermek elvesztése a legszörnyűbb tragédia, amit egy szülő átélhet. Itt sajnos tényleg csak az idő segíthet, ha megélitek a gyász mind az öt szakaszát, ehhez általában tényleg 1-2 év szükséges.

Én abban hiszek, az emberek maguk válasszák a sorsukat, mielőtt leszületnek a Földre. Ő ezt választotta, ebben az életben ez volt az ő feladata és teljesítette. Gondolja arra, hogy a ti feladatok pedig az volt, hogy ezt vele együtt végig csináljátok. Nem tudom, hogy miben hiszel és nem szeretnék senkit sem megbántani a nézeteimmel, nekem ez adott erőt.

Sok kitartást kívánok!

2016. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Részvétem...teljes szivemből. Sajnos biztos módszert én sem tudok. Idővel enyhül a fájdalom. Én a szüleimet és 3 barátomat vesztettem el. Túltenni magam még mindig nem sikerült.
2016. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte részvétem neked, és a gyermek apukájának is. Én is elsírtam magam, most is potyognak a könnyeim. Ez az egyetlen dolog, amitől félek, hogy a gyerekeim előbb mennek el, mint én. Akkor is ettől rettegtem, mikor a kisfiam majdnem meghalt, egy hanyag orvos miatt. És az akkori érzéseim, félelmeim, és fájdalmam szerintem a közelében sem járt annak, amit te átéltél. Erre sajnos nem lehet mit írni, max olyan közhelyeket, hogy az idő majd megoldja, és a többi, de én ebben nem hiszek. kívánom hogy legyen erőtök felállni ebből a súlyos csapásból. Kívánom, hogy tudjatok mosolyogni a megmaradt gyermekeitek felé, hiszen nekik most még nagyobb szükségük van rátok.
2016. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Részvétem!

Én annyit,tudok mondani,hogy nekem is meghalt egy testvérem 8 éves volt,a szűleim nem bírták feldolgozni,édesanyám összeroppant,szó szerint megörűlt,édesapám meg elkezdett inni.

Pedig még ott voltunk mi is.( 2- en)

Ezt azért írtam le,hogy erősnek kell lennetek a gyermekeitek miatt.Tudom,könnyű ezt mondani...

Őrizzétek meg a szívetekben.Az idő segíteni fog! Sajnos a hiánya mindig ott lesz,de biztos valami szép és jó helyen van már.

Nagyon sajnálom! :(

2016. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Először is részvétem!

Én hiszek a feltámadásban és a boldog találkozásban. Engem csak ez vigasztal, az elválás nem örök. Jézus is feltámadt és a gyermeketek is és minden ember is fel fog támadni. Ámen.

2016. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt feldolgozni igazán sosem lehet teljesen.

Meg kell tanulni együtt élni vele.


Nagymamám pár éve veszítette el,az akkor 35 éves fiát,és azóta nem tudta túl tenni magát.

A telefonjából nem törölte ki a hangüzeneteit.a ruháit eltette,elpakolta.

Volt,hogy egy ideig nem is engedte meg senkinek,hogy bemenjen a szobájába.


Az idő valamennyire segít,de szerintem már sosem lesz minden ugyanolyan.

2016. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy. Egy szülő sőt, egy nagyszülő halálát is nehéz. Nemhogy egy pici gyermekét. Idővel csökken a fájdalom, de el nem fog múlni. Csak erőt és kitartást tudok kívánni. Fogadjátok őszinte részvétem.

"Az ember csak akkor hal meg igazán, ha elfelejtik, amíg az emlékét megőrízzük, akit szerettünk, emlékeinkben örökké él"

2016. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!