Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utal a parom csaladja, pedig...

Utal a parom csaladja, pedig semmi rosszat nem tettem. Mas se tudna ilyen helyzetben elfogadni, vagy a csaladdal van a baj?

Figyelt kérdés

3 honapja ismerem a baratomat es 1,5 honapja jottunk ossze. Minden jo lenne, de a csaladja ellenseges velem, oktalanul. A baratomnak tavaly szeptemberben halt meg az (ex)baratnoje. Tudom, nem sok ido telt el es nekem is fura, de a baratom azt mondja tul tudta magat tenni rajta es mar csak szep emlek szamara. Kicsit zavar, hogy ugy valtak el, hogy meg volt szerelem, talan mindig is lesz egy kicsit, de meg jobban zavar, hogy a csaladja ennyire ellenem van. Azt mondjak, hogy ok meg nem fogadtak el, hogy meghalt a lany, olyan hirtelen tortent es fiatal volt (21), ugy szerettek, mintha csaladtag lenne. Miert nem orulnek inkabb, hogy ujra boldog a baratom? Olyat is mondanak, hogy mivel kulsore hasonlitok a lanyra, csak velem "potolja" ot. Sose fognak elfogadni, kedvelni meg foleg nem, de mit tegyek, hogy legalabb ne utaljanak ugy, hogy semmit se tettem ellenuk?

20/l a baratom 23/F


2016. febr. 23. 06:34
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Valami más van a háttérben, de tudod van egy nagyon jó mondás: hallgattassék meg a másik fél is. Mi most csak a Te verziódat hallottuk, a szülőkét is meg kellene ismerni ahhoz, hogy bátran lehessen véleményt mondani.

A szülők magyarázata (ha tényleg ezt mondták) csak álkifogás.

2016. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem a családdal van a baj, hanem a pasiddal. Hosszú és szoros lehetett a kapcsolatuk, ha a családja családtagként szerette a lányt. Minden bizonnyal pótlékot keres benned, nem önmagadért van veled, hanem azért, mert a halott barátnőjét látja benned, rá emlékezteted. Ennyire gyorsan beleugrani egy másik kapcsolatba igen visszataszító egy külső szemlélőnek, mert az egy dolog, hogy a párod vigaszt keres, de te meg egy sebezhető emberre "akaszkodsz", akinek még nem tiszta a szíve és a gondolatai. Normális pasi nem akadt? Ne mondd, hogy neked ez így kielégítő...
2016. febr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Én is a #2-vel tudok egyetérteni sajnos.


Az utálat nem a személyednek, hanem a helyzetnek szól.

Ha együtt maradtok, akkor idővel majd elfogadnak, de ezt ne a közeljövőben reméld.

2016. febr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

hát igen, azért gondolj már bele, hogy miután meghalt a barátnője, ha jól értem rá 3 hónapra már veled ismerkedett.

ez szerintem is nagyon furcsa. nekem egy barátnőmnek(hasonló korú mint a barátod) halt meg a párja pár éve. nagyon meggyászolta, nem futkosott randikra 3 hónappal a temetés után. szóval nekem ez kicsit érdekes. bennem felmerülne,hogy kell -e ilyen pasi, aki ilyen hamar túlteszi magát ezen? nekem nem kéne, de te tudod.

a család meg majd idővel elfogad, ezen nem kell aggódni.

2016. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van az előttem szólóknak. Azt hiszem, elmondanám neki hogy fontos a számomra, és hogy szeretem, de szakítanék vele. Ennyi idő alatt nem lehet feldolgozni ilyen tragédiát. Megmondanám neki, hogy ha eltelt valamennyi idő, (akár egy év) és még mindig úgy érzi, hogy szeretne veled kapcsolatot, akkor keressen meg. De ezt most lezárnám.
2016. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát én is azt mondom, hogy egy ilyen pasitól inkább menekülj. 3 hónap után túl tudta tenni magát a volt barátnője halálán?! Én egy szerelmi csalódáson hosszú évekig nem tudom túl tenni magam, nemhogy egy haláleseten... :S

Valahol a családját is meg lehet érteni, bár szerintem később sem fognak már megváltozni veled szemben.

Félő, hogy a jövőben még rosszabb lesz számodra ez az egész helyzet, szóval én lépnék a helyedben inkább, bár ha nagyon szerelmes vagy ebbe a pasiba, akkor valóban nagyon nehéz lesz változtatnod... :S

2016. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
72%

Mennyi ideig voltak együtt az exével, aki elhunyt?

Itt egyesek úgy vélekednek, mintha volt feleségről, jegyesről lenne szó. Lehet, hogy csak pár hónapja ismerte? Ez azért fontos infó lenne.

Ha csak a helyzetből adódik ez a fura hozzáállásuk a ti kapcsolatotokhoz, akkor ezt az idő szépen megoldja.

Nem neked kellene rosszul érezned magad azért, mert a barátod túltette magát a gyászon. Én furának tartom ezeket a szülőket. Örülniük kéne, hogy a fiuk nem lett depressziós. A gyász egyébként is egy lelki reakció, lelki állapot, nem kívánságra megy, hanem belülről érzi az ember. Ha a párod ezt már nem érzi , akkor fölöslegesen várják el tőle.

2016. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Én is azt gondolom 7-esnek van igaza. Azért itt nem egy emberöltőt gyászol az ember, max 1-2 évet lehettek együtt. Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy 3 hónap után a srác továbblép. Azért nem a gyerekei anyját, élete nagy 15-20 éves kapcsolatát gyászolja! Én is úgy gondolom, hogy a szülők vagy túllihegik, vagy más az indok!
2016. febr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem szólók együttesen leírták a dolog kettősségét. Szóval 3 hónappal a barátnője halála után újra randizni, ezt én is rövid időnek gondolnám. Viszont sokat számít, hogy mennyi ideje voltak együtt, mennyire terveztek közös jövőt. Ha a fiú szülei úgy szerették, mintha családtag lenne, akkor ez eléggé komoly kapcsolat lehetett. Ráadásul (és itt a magyarázat a kérdésedre!) a szülei viszont a maguk helyzetéből indultak ki: ha ők elveszítették volna 20-25 éve mellettük levő házastársukat, akkor 3 hónap után még nagyon messze lennének attól, hogy újra más nőre/férfira tekintsenek. És saját véleményüket ennek alapján fogalmazzák meg, nem gondolnak arra, hogy 23 évesen egy férfi élni akar és élvezni az életet (igen, a szex is hiányozhatott neki!), nem mély gyászban élni mondjuk egy évig.

Szerintem húzódj egy kicsit vissza. Inkább kettesben találkozgassatok, ne a szüleinél. És igen, lehet, hogy benned is még az elhunyt barátnőjét keresi, és valójában még csöppet sem kész egy új kapcsolatra.

2016. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!