Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha a...

Mit szólnátok ahhoz, ha a gyereketek az egyetemi képzése felénél úgy dönt, hogy abba szeretné hagyni, és belekezdene egy újba?

Figyelt kérdés
Eddig két éven keresztül ti finanszíroztátok a tanulását, és még nem biztos, hogy az új szak mellett kapna állást, és fent tudná magát tartani. Van rá esély, hogy tőletek fog ismét pénzt kérni.
2016. márc. 1. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért ehhez ennyi infó kevés. Én pl ismerem a gyerekem, tudom, hogy nagyon nyomós indoka lenne a döntésének.

De ha egy mindenbe belekapó, majd félbehagyó gyerek, hát tuti nem ugrálnék örömömben.


Az se mindegy, miért van most ott, ahol. Pár éve, mikor a közg képzés államis kerete nagyon lecsökkent, több ismerős gyereke választott kényszerből mást, aztán egy vagy két év múlva mégis inkább bevállalta a közgét fizetősön. Ezt is meg tudom érteni...

2016. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra hivatkozik a gyerek, hogy nagyon rosszindulatúak mind a szaktársak, mind a tanárok, túl sokat követelnek, miközben nem tanítanak színvonalasan, az egyikük kifejezetten "pikkel" rá és betelt nála a pohár, nem bírja tovább azt a közeget.
2016. márc. 1. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha te vagy a gyerek, mi úgysem tudjuk, mit szólnának a szüleid, de ha nem akarod ezt a szakot csinálni/egy másikat akarsz, akkor hagyd ott, semmi értelme nem lesz végigszenvedni, ha nem érdekel igazán.


Ha a szülő vagy, nekem a kérdésből úgy tűnik, hogy ez az első ilyen eset (máskülönben kiírtad volna azt is, hogy 5 középiskolába járt, 3 okj-s tanfolyamot kezdett el, és most végzi a 3. szakot, de még ezt is abba akarja hagyni), szóval a lehetőségeimhez mérten támogatnám. Bárki hozhat rossz döntést, azt eldönteni 18-19 évesen, hogy mit akarsz évtizedeken keresztül csinálni, egyáltalán nem könnyű.

2016. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%
Ha zenész akar lenni főiskolai végzettséggel akkor nem erőszakolom gépészmérnöki szakra.
2016. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Te vagy a határon túl valahol tanuló (talán Ukrajna) nyelvszakos, aki már egy éve ott akarja hagyni az egyetemet? Ha igen, akkor ahogy már leírták ezerrel, semmi jóra ne számíts.
2016. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Olyan indokkal, hogy rosszindulatúak a többiek, hogy nehéz a szak, én mint szülő kiakadnék ha otthagyná az egyetemet amibe keményen belefektettük az anyagiakat.

Felvilágosítanám, hogy az életben sokszor lesznek rosszindulatú kollégák, emberek, sokszor nehéz lesz a munka is, és ez nem ok arra, hogy mindent feladjunk. Minden ilyen gondnál majd kilép a munkahelyéről, majd csak eltartanak a szülők érvvel??

2016. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Ebben az esetben elég szigorú lennék, mert ez az ő hibája. Ha marad és befejezi az egyetemet, akkor fizetném tovább, de ha váltani akar, akkor tegye meg, viszont akkor oldja meg magának.


Az a probléma, hogy saját magának köszönheti, hogy ebbe a helyzetbe kerül és azzal, hogy ha támogatod, hogy másik egyetemre menjen, akkor tovább erősíted benne azt, hogy ha valamit elrontott, akkor egyszerűbb váltani (párkapcsolatnál is ezt csinálják...), ahol nagy valószínűséggel ismét ugyanebbe a hibába fog keveredni. Viszont, ha kitartasz amellett, hogy csak ezen az egyetemen támogatod tovább, akkor a pénz miatt nagy valószínűséggel maradni fog és legalább megpróbálja rendbe tenni a dolgot. Ha a pénz miatt sem marad, akkor pedig ténylegesen fel fog nőni és megtanul magáról gondoskodni. Ebben az esetben az egyetemére szánt pénzt félretenném és később a lakásvásárlásánál segítenék neki.

2016. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
BME?
2016. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Elmehetsz dolgozni, és majd a megkeresett pénzedből azt csinálsz, amit akarsz.
2016. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem ördögtől való munka mellett lediplomázni. Sokan megtettük. Értem én, hogy a szülő támogassa a gyermekét, de én azt gondolom megkapott minden lehetőséget a gyerek. Félbehagyni(hangsúlyozom, félbe, mert az nem ugyanaz, mikor egy félév után esteleg kiderül, hogy nem megfelelő mégsem és mást választ, bár nem örülnék, de oké, egyszer belefér) az egyetemet, pláne ilyen indokokkal nagyon gyerekes és felelőtlen döntés. Ez nem általános iskola, nőjön fel a gyerek. A pikkelést és társait ki lehet bírni, senki nincs cukorból. Persze jogilag felnőtt, választhat mást, ha szeretne, de akkor finanszírozza saját magának. Én nem mostanában diplomáztam. Ösztöndíjas voltam, kollégiumban laktam. Ennek ellenére nagyon nehezen éltünk meg, sok minden gondot okozott, nem akartam tovább olyan módon élni, pedig anyukám ragaszkodott hozzá, de láttam, hogy "nyögünk". Elmentem dolgozni és levelezőn diplomáztam, pedig nem büfé szakra jártam. Nem vagyunk egyformák, én sosem élnék vissza a szüleim jóindulatával. Lehet felnőtteset játszani, de akkor saját szakállra. Szerintem.
2016. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!