Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak cigány barátaid, jó...

Vannak cigány barátaid, jó ismerőseid, szomszédok, esetleg a párod? Mi a véleményed róluk? Rasszisták ne!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 19:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
vannak cigány barátaim akik normálisak és rendesek és szép tiszta a házuk is
2010. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Van egy roma lány barátnőm, de csak a bőrszínéről tudod következtetésként levonni, hogy ő az. Egyébként tisztelettudó, kedves, őszinte, becsületes, lelkiismeretes, aranyos, együtt érző...


Kevés ilyen van sajnos.


Tanítottam rengeteg kisebbséghez tartozó gyereket, s volt köztük néhány, aki értelmes, törekszik a jóra, fogékony a másokkal való együttérzésre, de sajnos a többség nem, s így el fogják nyomni őket, s ők is le fognak zülleni hozzájuk.

2010. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
nálunk koliban van 6 cigány lány, közülök 4en kicsit különcek, ők együtt el vannak, az egyik pedig kicsit visszahúzódó, de a másik csaj annyira jófej hogy az hihetetlen! ;) (alapvetően rossz véleménnyel vagyok a cigányokról, de nem elvakultan.. meglátom a kivételeket! :))
2010. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a legjobb barátnőm cigány.Ahol élünk(egy kis falu)nagyon sok roma él.Jól elvagyok velük.
2010. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

A páromnak volt egy cigány barátja. Gyerekkori jóbarátok voltak. Most felnőttként újra találkoztak. A párom nagyon örült neki, felfrissítették a barátságot, megismerkedtünk az ő párjával is. Minden szépen alakult, nekem is szimpatikusak voltak, jól éreztük magunkat együtt. A párom odavette dolgozni a srácot a cégükhöz (mert éppen munkát keresett). Személyesen vállalt érte felelősséget, mert a cégvezetés "húzódozott" a származása miatt. Felvették, pár hónapig minden rendben ment. Szépen melózott, mindenki elégedett volt, a főnökök is:)

Azután a párom egy nap összeomolva jött haza a munkából. Teljesen maga alatt volt, mert a "barátot" lopáson kapták a biztonságiak! Nem túl nagy értéket, de lopott!

Azóta is értetlenül állunk az eset előtt, természetesen így véget ért a barátság.

2010. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%
Szomszédaink félcigányok (a feleség fehér,a férj cigány,a gyerekek így félcigányok).Különösebb probléma nincs velük,átlagos körülmények közt élnek normális házban,nem putrisok,nem lopnak-csalnak,bár dolgozni nem nagyon szeretnek,de megélnek.Amíg nincs velük gond,addig engem nem zavarnak.
2010. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Tulajdon képpen nekem az egyik barátnöm férje cigány.ö is velük ék,és nagyon rendesek.tiszták,nem cirkuszolnak,nem járnak segélyért stb..de viszont ahol ezelött laktam,ott is voltak.na ök pont azok,akik kiállnak az utcára veszekedni,és a p#csájukat csapkodják egymásnak....

na meg akiknek a nagyobb gyereke neveli a kisebbet,mert ö épp olyan elfoglalt..

(Zsoka)

2010. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a keresztfiam szülei cigányok, így ő is. A párom legjobb barátjai. Én nagyon szeretem őket, az első perctől elfogadtak, mindig nagyon kedvesek. És megtisztelő hogy én lehetek a gyerekük keresztanyja.
2010. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, van az ismerőseim körében egy cigány származású srác, és el kell mondanom, hogy rá semmi nem vonatkozik azok közül, amikkel általában megbélyegzik őket. Magas, kisportolt, nagyon helyes, és egyáltalán nem buta! Esze, az van, ráadásul nagyon jól rajzol. Van barátnője, akivel három éve járnak, ő nem cigány, és képzeld, mégsem szégyenli csak a bőrszíne miatt... :) Amúgy a srácot nagyon sokan kedvelik, és sokszor lányokat megszégyenítve végzi a házimunkát. Tudom, mert láttam, hallottam. Szóval van ilyen is, jó tudni, igaz? :)
2010. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%

alapvetően nagyon nem bírom a cigányokat. mmint a tipikus cigány életmódot, beszédstílust, stb.


nyáron dolgozott nálunk a lakásfelújításkor egy kis cigányember. ameddig ő nem vallotta be, addig nem is feltételeztem volna róla, mert annyira tisztességes, kulturált és szorgalmas volt.

egyetlen kivétel a több100ból! sajnos itt tartunk. ha minden cigány ilyen lenne mint ez munkás fickó, akkor komolyan mondom, h egy szavam se lenne rájuk. de sajna ezek csak a nagyon ritka kivételek...

2010. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!