Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetnék velük,...

Hogyan beszélhetnék velük, hogy elfogadják a döntésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szüleimmel mindig is jó volt a kapcsolatom, persze voltak mélypontjaink, amikor sokat veszekedtünk, de szerencsére azóta minden megoldódott.


A középiskola során sikerült leraknom angolból nyelvvizsgát, és egyetemen megismertem a (mostanara már) barátomat, aki olasz, csak Magyarországra jött tanulni. Még akkor elkezdtem olasz nyelvtanfolyamra járni, mivel ő nem annyira beszél magyarul, így többnyire angolul kommunikálunk. (Azóta olaszból is összejött egy nyelvvizsga)


Nos, a helyzet a következő. Májusban költözünk Olaszországba, és szüleivel eddig csak egyszer találkoztam, amikor hozzájuk mentünk Karácsonykor és nagyon szimpatikusnak tűntek. Barátomnak van egy ismerőse, aki tud segíteni nekűnk munkát szerezni és a szülei mondták, hogy egy ideig maradhatunk náluk, ha gondoljuk, de néhány hónap után mindenképpen szeretnék albérletbe költözni.


Viszont szüleim nagyon ellenzik. Én már leszögeztem, hogy mindenképpen megyünk, erre ők teljesen kiakadtak, mert sosem volt arról szó, hogy ennyire messze költözzek tőlük, se beszélni se találkozni nem akarnak velem. Folyton megy emiatt a veszekédés és már nagyon nem bírom. Próbáltam velük beszélni róla, de mindig ugyanaz a vége, hogy menjek, de akkor nem tartjuk a kapcsolatot. Most komolyan hogyan tudnék velül erről beszélni? Nem veszeledve szeretnél tőlük elválni.


2016. márc. 5. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

sajnallak nagyon, nem tudom mi lehet a megoldas, de ez annyira kegyetlen a szuloktol, amikor igy allnak hozza az ilyen helyzetekhez. mondd el nekik szepen, hogy elmesz, es szeretned tartani a kapcsolatot, ez ellen nem tehetnek semmit. ha haraggal valnak el toled, akkor haraggal valnak el, ez legyen az o gondjuk.

( egyebkent en is messzire koltoztem a csaladtol a parom miatt, de az en csaladom megertette es elfogadta, tamogatott)

2016. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Van valami különösebb okuk arra, hogy ennyire ellenezzék, vagy csak a távolság? Akárhogy is nézzük, ez nem lehet a fő probléma, hiszen Olaszország nincs messze, nem a világ másik felére (Amerika, Ausztrália, stb...) költözöl. Le kell ülni velük és indokolják meg, ha eddig még nem tették.
2016. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%

Barátnőm érettségi után fogta magát és kiment olaszba. A szüleinek nem sok beleszólása volt a dologba. Tartják a kapcsolatot skypeon és a lány évente 2x hazajár.

A mai világban a szülőknek el kell fogadniuk, hogy nem akarunk Mo-n éhenhalni. Mondd el nekik, miért szeretnél kiköltözni, a barátodon kivül. (Bár ismerem az ilyen szülőket. Meggyőződésük, hogy csak a pasi miatt mész.)

2016. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!