Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Múltkor a menyasszonyom öccse...

Múltkor a menyasszonyom öccse az mondta hogy igazán felkarolhatnám őt és beszélhetnék vele többet. Nekem kötelességem vele jóban lennem, akár haverként kezelni? Az előny vagy hátrány ha barátja, haverja vagyok a menyasszonyom öcssének?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 10:22
 1/8 csabika1971 ***** válasza:
78%

Most nem tudom ez kamu kérdés? Vagy csak ennyi érzéked sincs?

Amint a menyasszonyod elveszed az öccse is a családodhoz fog tartozni. Vagy te nem ápolod a családoddal a kapcsolatokat?

Számomra természetes lenne, hogy barátkozzak vele. Hisz a szerelmem testvére. Akit ő szeret hisz vér a véréből. Én pedig azon gondolkodjak és kérjek tanácsot, hogy haverkodjak vele, vagy ne?

2014. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ma 10:36


Az igaszság az,hogy nekem is van testvérem,egy hugom.Igaz ők külföldön élnek,a hugom férje magyar,ott kint ismerkedtek meg.Ő sem nagyon haverkodott velem,(annyira nem élnek messze).Kb 3-szor találkoztam vele,pedig már 5 éve együtt vannak.Még az eskövőn sem voltam ott.Nem azért mert nem akartam volna,hanem azért mert ők akarták hogy mind csak az anyukák legyenek ott.Én ezt tiszteletben tartottam,próbáltam én vele ismerkedni,barátkozni de ő sem nagyon akart.Ő is felhívhatna telefonon ha nagyon akarna.Egyébként a menyasszonyom ahol született ott élünk.Mivel a kettő az ország másik vége,nekem kb 3 havonta van keretem arra hogy haza menjek hozzájuk.Marad a telefon skype.

2014. szept. 8. 10:48
 3/8 csabika1971 ***** válasza:
58%

Tudod ha akad egy hülye ember azt nem muszáj követni. Mert akkor a világ tele lenne idiótákkal.

Az hogy te így jártál gondolkoztasson el. Mert ahogy kiveszem az írásodból bánt egy kicsit a dolog, hogy téged így mellőztek az életükből.

Neked nem muszáj ilyen bunkónak lenned. Más részről kérdés miképpen áll ehhez a dologhoz a menyasszonyod. Nem gondolod, hogy esetlegesen neki is jól esne ha foglalkoznál kicsit az öccsével?

2014. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából neki talán pont ez tetszik.Azt mondta neki olyanpár kell,aki nem teszik függővé a kapcsolatot a szülöktől.Egyébként a szüleivel is jóban vagyok.Minden héten legalább 2-szer találkozunk vagy találkozok velük.Bármire megkérnek segítek nekik.A családjával voltam nyaralni is 1 hetet így közössen.Az öccse kicsit fura alkat,elég szeretet hiányos,én jóban vagyok vele amúgy.Ő típikus az az ember aki mindenkivel puszi pajtás akar lenni.Szoktunk beszélgetni nem mondom hogy nem.Én úgy veszem észre neki semmi nem lenne elég.Jó párszor koccintottunk,születésnapján és az összes családi összejövetelen ott szoktam lenni.Legyen szülinap,temetés vagy bármi.Szóval nem határolódok el tőlük.Sőt!Nagyon is résztveszek az ő családjukban.
2014. szept. 8. 11:12
 5/8 csabika1971 ***** válasza:
6%

Értem. Olvasásban jól csinálod a dolgokat.

És így már az öcs dolgot is értem. Hát erre azt mondom, a menyasszonyod álláspontja a lényeg. Mert ha szereted akkor ő a fontos, hogy boldog legyen. Kérd ki ebben a dologban a véleményét.

Mert meg persze azért emberségből azért azt sem hagyd, hogy az öccse rád telepedjen. De mivel a párodnak ő testvére, valami véleménye biztosan van dologról, hisz ismeri.

Így elkerülőd a későbbi lehetséges családi háborút, ha a tanácsát követed.

2014. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 11:25


Hát te is jól olvasod a dolgokat:)))Rátelepedés ez itt a lényeg.Sajnos vagy nem sajnos eléggé nem tud anyuci szoknyája mellől elszakadni,hogy bár igaz nem egy városban laknak,de nagyon anyás.Még a nő ügyei apró részleteit is kitárgyalja anyukájával.

Úgy veszem észre hogy inkább fél hogy elveszíti a nővérét.

Családi háborutól én is félek.Menyasszonyomank is elmondtam erről a véleményem,igazat adott nekem igazából.Viszont nyilván az öccse,nem fog neki esni,vagy megbántani.Én sem szeretnék családi viszályt.Féltik a lányukat a szülei is,nekik is probálok kedvükben járni,de ennyi fele lehetetlenség megfelelni szerintem.

2014. szept. 8. 11:32
 7/8 csabika1971 ***** válasza:
6%

Persze ápold a családi kapcsolatokat, bizonyos határokat meghúzva haverkodj a sráccal is.

De végül menyasszonyod elvárásainak felelj meg, hisz ez a fontos és a lényeg.

2014. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

A menyasszony szemszögéből én nem várnám el, hogy valaki jóban legyen akárkimmel, csak mert közös ismerősük vagyok.


A párom elmondaná, hogy mi van, és ha kényelmetlen neki, leállítanám az öcsémet.

2014. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!