Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nő albérletbe kényszerül...

A nő albérletbe kényszerül menni a gyerekekkel. A válóper során az albérlet összege behajtható a férfin? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

A helyzet elég bonyolult. A felek nem voltak házasok, együttélés volt kb. 10 évig.

2 gyerek van. A kapcsolat durván megromlott (mondjuk sosem volt jó), bántalmazások, stb.

A nő elköltözött a gyerekkel az anyjához. A lakás kicsi, így nyílván nem problémamentes az együttélés. A gyerekelhelyezésről már volt per, hamarosan következik a vagyonmegosztás is. Ez is bonyolult lesz, mert minden a férfi nevén van, a nő nevén kb. semmi sincs.


Az lenne a kérdésem, hogy a nő albérletbe menne, akkor valahogy be lehetne hajtani az albérlet költségeit a férfin? Mondván átmeneti időre (amíg nincs meg a vagyonmegosztás) kénytelen volt albérletet fizetni.


Tudom, hogy konkrétan nehéz erre válaszolni, mert minden eset más…de hátha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata vagy hallott hasonló ügyről.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. márc. 7. 14:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem is muszaj eladni, felezni kell a bejovo lakbert es kesz... Legalabb lesz a gyt-n kivul mas bevetel is.
2016. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltak házasok, mégis hogy lenne valoper? A nő, amennyiben közös az ingatlan, kergeti a kényszer értékesítést a bíróságon, ami jelentős anyagi veszteséggel fog járni
2016. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A közös lakást nem kell eladni, de a fele értéke jár a nönek.


Ha dolgozott az együttélés alatt, akkor a többi vagyont a jövedelmek arányában osztják el: pl. ha a nö keresett 50 ezer Ft-ot, a férfi 200-at, akkor a vagyont osztják öttel, ebböl négy rész a férfié, egy meg a nöé.

2016. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Ja hogy nem dolgozott a no es feleseg sem volt ...

akkor semmi nem jar max a szaja

Gyerekszules es neveles nem munka az egy szabadon valsztott teher nem kotelezo es munka mellett lehet kivalloan csianlni.

Most van a szuret 10 ev semmitteveseert fog a no megfizetni

2016. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Édes Istenem miken akadtok fel...jó, nem válóper, hanem a 10 évig tartó életközösséget megszüntető eljárás.


Utolsó: a nő dolgozott a gyerekek születése előtt és amúgy most is van munkája. Már ne haragudj meg, de a gyereknevelés szerintem igenis munka. Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs gyerekem és nem kedvelem a sógornőmet.


Tisztában vagyok vele, hogy nem házasság esetén a felek nem 50-50 %-ban osztoznak a vagyonon, hanem a szerzés arányában. Ezért írtam, hogy bonyolult dolog lesz a vagyonmegosztás.

2016. márc. 7. 19:56
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

"Édes Istenem miken akadtok fel...jó, nem válóper "


Tudod nem mindegy, hogy:

kecsesen ringó fecske,

avagy

recsegve f.ngó kecske.

2016. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, persze, hogy nem mindegy, csak így egyszerűbb volt a kérdést kiírni...
2016. márc. 9. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!