Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válóper beadása után a Bíróság...

Válóper beadása után a Bíróság mikor küldi ki az első tárgyalás időpontját?

Figyelt kérdés
Volt párom adta be állítólag tavaly decemberben 4-én, és még semmi.3 és fél éve élünk külön. Én már régen be akartam adni, de így végül is 'olcsóbb' nekem, mindkettőnknek van új párja.

2016. jan. 13. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Elvileg 30 napon belül kellene.


A legokosabb, ha felhívod a bíróságot, hoyg tényleg beadta az ex a válókeresetet.

2016. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Négy hónapon belülre kell a Pp. szerint kitűzni az első tárgyalást a keresetlevél beadásától számítottan.

Azon belül bármikor lehet - a bíróság leterheltségétől függően.

2016. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nem tudom, honnan vette a 30 napot, de ilyen nincs a Pp-ben...
2016. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, amikor nálam aktuális volt, akkor ennyi volt a határidö, azóta ezek szerint változott. Elnézést!
2016. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A birosag.hu-n van ügykalkulátor. Minden járási bíróság minden ügyére aktualizált idők vannak. Persze tájékoztató jellegű
2016. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy miből gondolod, hogy olcsóbb lesz így neked? Általában alperes fizeti a perköltségeket.
2016. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Válás esetében az fizet, aki benyújtotta a papírokat.

Milyen jogon fizetne a másik fél?


És egy kis kiegészítés, engem nagyon idegesít, de nagyon sokan így használják, tudom: nem a pert adod be!!! egy pert nem lehet beadni! keresetet adsz be!

ha a válóper szót akarod használni, akkor "elindítod a válópert".

2016. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A bíróság 30 napon belül vizsgálja meg a keresetet. Ha nincs hiánypótlás, akkor a benyújtástól számított 4 hónapon belülre kitűzi az 1. tárgyalást. 1952. évi III. törvény.
2016. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és előre nem jelenthetjük ki hogy a felperes vagy az alperes viseli a perköltséget, erről majd a bíróság dönt az eljárás végén.
2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért van minden jó válasz lepontozva????
2016. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!