Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ha olyan helyzet...

Anyukák, ha olyan helyzet adódna, képesek lennétek akár ölni is a gyereketekért?

Figyelt kérdés
2016. márc. 8. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
mik ezek e kérdések lol
2016. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Elsőre az mondom igen,de ha elgondolkodom a kérdésen...nem tudom. 3 gyerekem van és félnék,hogy mi lesz velük,ha 10-20 évet a sitten töltök. De ha megúsznám/nem buknék le akkor igen,ölnék és öletnék is értük.
2016. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a gyerekért hanem a férjemért, szüleimért. És senki ne mondja hogy nem ölne, mert egy háborúban ha a családot fenyegetnék az ember simán ölne saját magáért is.
2016. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ölnék. Ahogy minden szerettemért, sőt, kövezzetek meg, de a kutyánkért is.
2016. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon, nagyon pacifista vagyok és szerintem elég béna is ilyen téren, gyakorlatom még pofon adásában sincs, de adott esetben határozottan kísérletet tennék rá, ha nem látnék más megoldást, persze.
2016. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
vannak szituk, hogy gondolkodás nélkül, pl ha támadják a gyerekem, és látom hogy ő nem élné túl, ha nem lépek, akkor nekimennék, akárki is az...
2016. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Pár éve külföldön volt egy gyilkossági per, ahol egy állat, megkínozta, megerőszakolta, majd megölte a női áldozatát egy fiatal lányt. A lány édesapja végig ülte a tárgyalást, ott volt minden egyes napon. Mindent hallott, mindent megtudod, hogy milyen kínokat élt állt, és milyen durván kellett meghalnia. Az anyja pár tárgyalás után összeomlott, nem bírt többé részt venni. Az ítélet hirdetésnél amikor az esküdtszék kimondta, hogy bűnős, a bíró életfogytiglant szabott ki, az apuka felállt, elővette a fegyverét és fejbe lőtte a lánya gyilkosát.

Később kérdezték az apukától, hogy miért kellett ez, hiszen tényleges életfogytiglant kapott a gyilkos, és most az apa is börtönbe vonul. De az apa csak annyit mondott, hogy lerótta az adósságát, mert megígérte az asszonynak, hogy a lányuk gyilkosa nem fog többé embert ölni. Neki pedig megérte még akkor is ha 10 évet is ülnie kell.


Emlékszem az első gondolatom az volt, hogy én is ezt tettem volna amit az édesapa tett.

2016. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Van az a helyzet, mikor igen. Pl. ha egy brutális támadástól kellene megvédenem. Ha valaki nagyon rosszat tenne vele, mondjuk megkínozná, megerőszakolná, és ő életben maradna, akkor is, mert látnia kell, hogy nem úszhatja meg élve, aki ilyet tesz vele. Inkább leülném a büntetést, addig az apja gondoskodna róla.

Van, amikor nem. Ha halálos beteg lenne, akkor pl. nem lennék képes valakit megölni vagy megöletni, hogy szervet szerezzek neki. Hajléktalant sem, senkit.

Ha őt ölnék meg, akkor sem, mert azt gondolnám, élve kell szembenéznie tettével és megbűnhődnie a gyilkosnak. Ha kiszabadulna a börtönből, akkor lehet, hogy megtenném.

2016. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
19:28 ha nin cs másik gyerek akkor igen. de ha van vele nem kéne mégjobban kiszurni
2016. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, soha nem kerültem még olyan helyzetbe, hogy ezt mérlegeljen. Olyan helyzetben már voltam, hogy életet kellett menteni, de nem más emberélet árán. Nehéz volt észnél maradni, volt, aki le is blokkolt.
2016. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!