Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 12 év után elérte a...

Nagy Mira kérdése:

Férjem 12 év után elérte a napi 4 liter palackos bor fogyasztását. Egész nap alszik,4órát dolgozik naponta, odahaza semmit. Gyemekeivel nem törődik, zavarja őt és csak kiabál velük. Meddig tartható ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Fogadkozik,megváltozik.

Nincs közös program,beszélgetés,munka.A gyerekek szégyellik az apjukat a társaik előtt.Ahogy én is.

Mi a jobb?Alkoholista apával felnőni ,lelki sérüléseket szerezni vagy apa nélkül,nyugodt otthoni háttérrel.

Sajnálom,de a gyerekek rettegnek tőle.



#Alkoholist apa #rettegő cslád
2015. okt. 16. 14:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%
Döntés-Nálad! Te neked kell dönteni!
2015. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
59%
Ha ez neked kerdes, akkor te sem vagy igazan anyanak valo...
2015. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
4 literből még a víz is sok!
2015. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
96%

Kedves kérdező! Gyerekkoromban a szomszéd család hasonlo helyzetben volt. Mivel a gyerekekkel jo kapcsolatban voltam, szinte testközelből láttam az eseményeket.


Mindenhl van egy hosszú folyamat, amely során elmélyül az alkoholizmus, ezalatt akik elszenvedik ezt(család) próbálnak beletörödni, vagy bizni abban hogy jobb lesz. Sajnos nem lesz jobb.


Az édesanya kb 10 év elteltével egy napon hívott egy költöztetö csapatot, mig a férje a kocsmában volt(ahol rendszerint elitta a teljes fizut) és összepakolta a cuccokat és a gyerekeket. Az ürge mire hazaért, a család lelépett.


A család sokkal sokkal jobb helyzetbe kerult ezután. Ez egy nagyon nehéz helyzet, de vannak nehéz döntések az életben. Szép napot!

2015. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező! Nem igazán értelek. Tényleg van még kérdésed azok után, amiket leírtál? Olvasd vissza. Három sorban megfogalmaztad azt, ami miatt menekülni kellene. A magad és leginkább a gyerekek érdekében.


Ha a gyerekek már rettegnek tőle, akkor miért vársz? Mire vársz? Menj, amíg nem tudsz, amíg lehet. Nyugalom és béke kell a gyerekeknek és neked is. Ez nem is lehet kérdés. Ez a helyzet nem tartható fenn semeddig sem. 4 liter! Ahogy valaki korábban írta, ennyi mennyiség vízből is sok.

2015. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
12%

Palackos bor, leginkább 7 decis üvegekbe palackozzák = 6 üveg x 7 deci = 4,2 liter/nap! Mert ha pancsolt maszek pince-bor lenne, nem írtad volna oda, hogy palackos bor!


És ezt a mennyiséget naponta ki hordta neki haza??? Naponta 6 db. 7 decis bort????

És még csak most kezdel gondolkodni rajta, hogy mit is kellene tenned???

Komolyan kérdezed, vagy az egész egy kamu-kérdés, mert akkor lenne egy-két keresetlen válaszom neked is!

2015. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Való igaz,hogy vízből is sok.Könyörögtem neki,ne tegye.Elkísérem orvoshoz,bárhová,támogatom,csak éljünk normálisan.

Szerinte így is jó,ahogy élünk és ne szóljak bele a dolgába,tudja ő, mit csinál.

Én csak nyugodt életet szeretnék a gyermekeimnek,de sajnos ennek ára van,bárhogyan is lépek továb.

2015. okt. 16. 14:26
 8/44 anonim válasza:
84%
Mennyire éretlenek vagytok akik így kritizáljátok látatlanban a kérdezőt. Senki felett nem lehet pálcát törni, föleg nem ilyen helyzetben. Soha nem késö váltani, a döntés és az életed a tiéd!
2015. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te is tudod a választ. Szerinted mi jobb a gyerekeknek, ha valaki egész nap ordít velük, vagy ha ez a valaki nincs jelen az életükben?

Megváltozik, oké...Gondolom 12 éve próbál...

2015. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
93%

",de sajnos ennek ára van"


Annak is ára van ám, ha nem csinalsz semmit. Csak ezt az arat a gyerekeid fogjak megfizetni, es hidd el, nem lesznek halasak erte...


Add be a valast, rakd ki a lakasbol, ha nem megy, akkor koltozz el te. De azonnal...

2015. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!