Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan öröklés...

Létezik-e olyan öröklés amilyet én elképzelek?

Figyelt kérdés

Na szóval arról lenne szó, hogy kiváncsi vagyok, hogy az én családomban, hogy lehetne megoldani az öröklést. Mindkét szülőmnek ez a második házassága ás mindkettőjüknek van 1 lány és fia (30-31 illetve 42-43 évesek) és én a legkisebb 19(f). Eddig úgy van, hogy együttlakpom a szüleimmel akiknek van egy szerződésük vagy papirjuk, hogy hogyha az egyikkel istne öriz történne valami a másik örökli a felét. Az a kérdésem, hogy hozzá lehetne ehhez adni egy olyan feéltételt, hogy hogyha mind a kettőjükkel lenne valami akkor én öröklök vagy amiután idővel az egyik örököl és a másik is elhunyik és én örököljek akkor? (a szüleim rám akarják hagyni de édesapám szerint az egyetlen megoldás az ha rám iratják de akkor ő nem érzi magát biztonságban mert akármikor kidobhanám a házamból..nem tenném de egértme miért aggódik) Szóval lehetséges-e hozzádni az öröklési papirhoz még egy ilyen feltételt?


Előre is köszönöm!



2016. márc. 9. 15:08
 1/9 acelsziv ***** válasza:
71%
Rád irathatják a házat és hagyhatnak rajta maguknak haszonélvezetet. Ilyenkor nem tudod kitenni őket és tied lesz a ház. Vagy kössetek eltartási szerződést. Ugyanaz, a végén te örökölsz.
2016. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy a szüleid végrendelkeztek arról, hogy egyikük halála esetén a másikuk örökli az egyikük vagyonának a felét?


Gyakorlatilag azt szeretnéd, hogy a mostohatestvéreid ki legyenek tagadva az örökségből?


Ha nem készül végrendelet, akkor a törvényes öröklési rend szerint a jelenleg hatályos Ptk. alapján az elhunyt gyermekei egyenlő arányban örökölnek.

Ha van életben lévő házastárs, ő is ugyanannyi részt kap, mint 1 gyermek.


Bármelyik szülőd halála esetén ugyanannyira tarthatsz igényt, mint bármelyik másik vér szerinti gyermek.

2016. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A szüleim döntöttek úgy, hogy a végén rám akarják hagyni mivel a többi testvéremnek segítettek ahogy tudtak az évek során (régi családi házat amielőtt megszüledtem eladtak és a szüleim lemondtak a részükről és 2 testvéremnek segítettek lakást is venni). Ezért döntöttek úgy. Én csak kiváncsi vagyok. Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. márc. 9. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:

A megoldás az, hoyg papíron eladják neked a házat, de egyidejüleg ök megkapjßak rá a haszonélvezeti jogot.

Ebben az esetben ugyanis amíg ök élnek, addig ök a teljes jogú használók - ök döntik el, hogy ki lakhat benne, és akár téged, mint tulajdonost is kizárhatnak a használatból -, viszont haláluk után egyértelmüen az egész a tied.

2016. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem eladni kell, hanem elajándékozni neked, ugyanis az egyenes ágon illetékmentes, tehát csak ügyvédi költség van, a többiek leírták, hogy haszonélvezetet kell maguknak hagyni és így mindenki nyugodt lehet :)
2016. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ajándékozással az a gond, hogy 15 éven belül semmissé nyíváníttathatják a törvényes örökösök (azaz a féltestvérek).
2016. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt nem tudtam... :) - de ha normális családi kapcsolat van a testvérek között, ők is tudják, hogy úgymond megkapták a részüket akkor nem lehet gond, de ezt a kérdezőnek és a szüleinek kell eldönteniük, hogy lehet-e ebből probléma vagy sem... (magamból és testvéreimből indulok ki, hogy nálunk semmi probléma nem volt öröklésnél-ajándékozásnál)
2016. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába az egész, kötelesrész akkor is van!
2016. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen és támadhatatlan dolog az öröklési szerződés, amit te kötsz a szüleiddel. Ezt nem tudja senki támadni, erre nem vonatkozik a köteles rész, nem lehet semmissé tenni.

Közjegyzőnél kell közokiratba foglaltatni, annál nagyobb bizonyító erejű irat nem létezik.

2016. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!