Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örököl utánam ha nincs...

Ki örököl utánam ha nincs gyerekem?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk sose lesz gyerekem, se házastársam, akkor ki örökli a vagyonomat?

2015. nov. 3. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ha van végrendeleted akkor az aki abban van,ha nincs akkor akármelyik élő rokonodra aki igényt tart rá,ha az sincs akkor az államra.
2015. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Testvér, unokatestvér.Esetleg szülők, ha még élnek.Vagy valami rokon örökölhet.Ha senki rokon nincs, akkor Magyar Állam.
2015. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

-NIncs végrendleetem, és egyelőre nem is tervezem, de majd igen valamikor, csak ha váratlan baleset érne még előtte... Tehát induljunk ki abból, hogy NINCS végrendelet. :)


-És azt tudom, hogy végső esetben az állam. De vannak rokonaim. Pont ez lenne a kérdés....


-Melyik rokon örököl automatikusan, ha én nem végrendelkezem róla?


Mert vannak rokonaim, de egyikkel sem tartjuk a kapcsolatot. Szóval nem érdemelnék meg a vagyonomat. Vagy legalábbis van akihez nem szeretném, ha kerülne...



Ha nem él már az anyám se az édes testvérem, akkor ki örökölhet?

-Él apám. Aki elvált anyámtól, és alig láttam egész életemben. Ő megcsípheti a vagyonom?

-És apám+követekező nejének gyerekei, vagyis a féltestvéreim? Őrájuk szállhat automatikusan a vagyonom?

-Apámnak van két testvére és azoknak családjuk. Velük sem tartjuk a kapcsolatot, apám miatt.

-Anyám egyke volt, nem voltak testvérei.

-Vannak viszont anyámnak unokatestvérei, akik élnek és van családjuk. (Esetleg ha ők örökölnének, azt nem utálnám, de persze nem is díjaznám.)


Szóval mi a sorrend, mire számíthatok?

2015. nov. 3. 13:39
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából azért sem szeretném, ha apám és családja felé menne a vagyonom, mert ami az enyém, az egyrészt olyan, amiért én dolgoztam meg, másrészt amit anyámtól örököltem. Tehát apámtól származó dolog ebben nincs...

Elhagyta anyámat és minket kiskorunkban. Nem szeretném, hogy ami a mienk, az pusztán egy biológiai kapcsolat miatt apám és családjára szállna.

Lehetséges ez?

(Mert akkor ideje végrendeleten gondolkoznom.:D)

2015. nov. 3. 13:44
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szülők örökölnek .Onnan tudom mikor meghalt a testvérem ők voltak az örökösök. Nálunk is a szülők elváltak még kiskorúnkban .
2015. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen,szülők örökölnének.

De legtisztább ha végrendelkezel,lehet azt már 20 évesen is.

2015. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Végrendelet nélkül,leszármazó hiányában bizony mindent a szülő,jelen esetben édesapád örököl
2015. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És ha tegyük fel előbb hal meg apám, mint én?

Akkor a mostoha testvérei következnek?

Akkor sem az anyám unokatestvérei és az ő családjuk???

2015. nov. 3. 13:50
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lemenő, felmentés oldalagi az öröklési sorrend. Tehet lefelé gyerek, unoka, dedunoka, stb. Felfelé szülő, nagyszülő, dedszulo, stb. Oldalra testvér.
2015. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben apukád. [link]
2015. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!