Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hordanátok elhunyt rokonoto...

Ti hordanátok elhunyt rokonotok ruháit/ékszereit stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon közel álltunk egymáshoz (szinte anya lánya kapcsolat) én vagyok az egyetlen örökös és egész életében azt mondta , hogy ha egyszer meghal minden az enyém lesz ezért őrizgeti. Mit tennétek? Eladni nem szeretném de felvenni olyan furcsa érzés.. Mintha az övé lenne én meg el akarnám venni.

2016. márc. 4. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Én nem hordanám az biztos.

De nekem sincs egyéb ötletem

2016. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Fehérneműt,melltartót, kis otthonkákat, pizsamát, zoknikat nem hordtam el. Voltak ruhák amik nem tetszettek, vagy kicsi/ nagy volt rám. Ami jó állapotban volt azokat dobozoltam, és elajándékoztam vagy a vöröskeresztnek adtam. Viszont van olyan kalap, táska, vagy szép pulóver amit szívesen viselek. Cipő, és szandál is van Ékszert még ma is viselek ami a mamámé volt.

2016. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

amikor a keresztanyam elhunyt ( szinten kb anya- lanya kapcsolat volt koztunk), akkor a tole orokolt butorokbol eleg sok minden kerult az en szobamba ( pl a kanapeja a nappalijabol, ejjeli lampa, dohanyzo asztal, komodok, szonyeg, stb). ezeket jo erzes volt ott tudni nalam, nem volt tole furcsa vagy rossz erzesem. ruhakat nem orokoltem, nem is hordtam volna, az valoban fura erzes lett volna nekem. ekszereket orokoltem, hordtam oket, de ma mar csak a szekrenyben tartom.

ha neked fura lenne hordani a dolgokat, csak tedd el oket emlekbe, amiket erdemes, esetleg ajandekozd oda masik rokonnak, aki szinten kozel allt az elhunythoz.

Reszvetem.

2016. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze,ami tetszik és jó, azt hordanám.Főleg hogy jó szívvel rád hagyta.
2016. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Én is hordom az elhunyt hozzátartozóm ruháit !

Miért ne hordanám ? Az autóját is használom és még sok minden mást is. Ez természetes.

Írok egy példát: A Hotelban vagy kórházban, amikor alszol, eszel iszol,stb. kinek az ágyát használod, kinek a kanalával eszel vagy poharából iszol?

A turkálóban vásárolt ruha, az kié volt?

A vásárban vagy kereskedőnél vásárolt autó, az kié volt?

Rengeteg példát tudnék írni.

Használ egészséggel mind azt amit kaptál vagy rád hagyott a hozzád tartozód vagy ismerősöd. Legalább annyid megmaradt belőle ezen a földi világon, amit itt hagyott neked, ha már neki mennie kellet.

2016. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , most kicsit megnyugodtam. Természetesen nem fehérneműkre-intim dolgokra gondoltam hanem kabát ékszer. Rengeteg dolgot kaptam tőle csak ùgy' ha pl ott voltam és megtetszett amit ő már nem használt mindíg mosolyogva adta oda hogy hordjam. Talán még nem fogtam fel tejlesen , hogy ő már nem jön vissza hogy "elkérjem" tőle. (Nekem is keresztanyám halt meg) Csak én voltam neki rokon . Elhoztam az ékszereit mert itt biztonságban tudom őket nem szeretném hogy betörjenek oda és elvigyenek bármit is. 2 hete halt meg . Attól tartok hogy ez tiszteletlenség , de tudom hogy ő szívesen adna bármit is.
2016. márc. 4. 23:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg, nem tiszteletlenseg!
2016. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Ami tetszik azt örömmel viselném és nagy becsben tartanám. A hagyaték más tárgyaival is így járnék el. Ami tetszik és hasznomra van azt használnám. Amire nincs szükségem azt elajándékoznám, jótékony célra fordítanám.

Nálunk a dédnagymamám egy-két tepsije van rendszeres használatban.

2016. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami tetszik, azt igen. Nagymamám ékszereit pl. hordom.
2016. márc. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
én tudom, hogy sokan a hozzátartozók holmiját nem hordják, mert tradicinálisan tiltja a vallásuk, vagy illetlen dolog, vagy, mert egészen egyszerűen nem jönne fel rájuk a pár hónapos kis csecsemő réklije, de most nem akartam komolyabb vizekre ordenáré módon evezni, gondoljon csak bele mindenki milyen morbid volna, de szerintem normális esetekben az kifejezetten kedves és kellemes gesztus, hogy az ember őrzi a hozzátartozójának tárgyait, ékszereit, és, ha tetszetősebb viseli is, és hordtam a nagyikám ruháját, pont ugyanaz a méretünk, még most is van, hogy felveszem, és amióta a másik nagyim meghalt, tőle is hordok pár ruhát,. amit itt felejtett, törülküzővel is törülközöm, ami az övé volt, nincsen abban semmi, csak tudni kell, hogy az ember nem azért viseli, mert utálta, vagy azért, hogy kiröhögjék, hanem azért, mert valami olyan kedves emlék, vagy mi, de az elajándékozással már más a véleményem, hogy kinek és, hogy mit adnék oda a haloot rokonomból, ki érdemli meg, de az megint egy másik beszélgetés, intellektuálisabb talán
2016. márc. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!