Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, és összeszeretn...

Terhes vagyok, és összeszeretnénk költözni a barátommal Keresztanyumhoz. Hogyan mondjuk el?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és teherbe estem... a barátom is 16 éves és nem tudom hogyan mondjuk el a szüleinknek, de elszeretnénk költözni Keresztanyumhoz, Diósgyőrbe. Azért, mert nem szeretnénk a szüleimre szégyent hozni mert tudjuk, hogy elküldenének minket a jelenlegi otthonunkból:( Félek...

Nem szeretném elvetetni a babát! Léccy segítsetek, hogyan mondjuk el!


2008. szept. 20. 19:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
62%

Szia Kedves Kérdező!


Én már csak álmélkodok,hogy meddig süllyedtünk.A moderátorok szabin vannak?Na mindegy.

Figyelj:Én alig 17 évesen ismerkedtem meg a párommal,aki akkor 32 éves NŐS férfi volt.(lehet rám elkezdeni köpködni)Épp akkor tudta meg,hogy a felesége a 3.!!!gyerekükkel várandós,pedig már válófélben voltak,csak hát megpróbáltak kibékülni...1 évig tépődtünk,mit tegyünk,én 11.-es voltam,ő felnőtt ember,míg kénytelenek voltunk megszökni,mert a családom pont az őszinteségem miatt eltiltott tőle.Csak annyit írnék,hogy most 25 éves vagyok,MÉG MINDIG,immár 8 éve a párommal,mostmár férjemmel vagyok,a mai napig imádjuk egymást,és gyönyörű a kapcsoltunk a családunkkal,valamint az ő gyermekeivel,és volt feleségével.Nálam most derült ki,hogy 3 sikertelen terhesség után 5 %,hogy valaha gyermekem lehessen,így mi is az örökbefogadók népes táborát gyarapítjuk immár.

Elítélni senkit nem szabad,míg a körülményeit nem tudjátok.Egy 16-17 éves "gyerek" igenis tud az életre komoly döntéseket hozni,és meg kell hallgatni,hogy ő mit szeretne!!!Én tudtam,hogy nekem ez a 3 gyerekes apa az igazi!!!!!!!Pedig annyi idős voltam mint ő!!Valamint abban igaza van pár előttem írónak,hogy a mai világ eltolódásának következménye(nem akarok durvább kifejezést használni),hogy a nők 30-on felül szülnek,pedig a biológiai egyensúlynak a 18-22 év közötti első szülés az ideális.Ha nekem nem hisztek,akkor talán dr.Czeizel Endrének,és még sokan másoknak fogtok.Azért van annyi beteg,visszamaradott gyerek,és annyi meddőséggel küzdő pár,mert minden fontosabb az ember LEGFŐBB feladatánál,az örökítésnél,pl.nyaralás,buli,haverok,fanta,karrier,de amiért meg lettünk teremtve,az totál háttérbe szorult.

A tanácsom:Abban mindenkinek igaza van,hogy beszélned kell a szüleiddel minél hamarabb,tehát tedd ezt.Nem lesz egyszerű,de ha igazán őszinte vagy,segíteni fognak,én ehhez minden jót kívánok.Az abortuszt én sem tartom sem etikusnak,sem pedig egészségesnek,ha már itt tartunk,akkor tényleg ott az örökbefogadás ténye,amit szem előtt kell tartani.

Én vállalva a nevemet,várom a gyűlölködő,és durva beszólásokkal teletüzdelt leveleket,mert akik így állnak hozzá más embertársukhoz,aki segítségre szorul,ők engem sem fognak kímélni,de állok elébe.A kérdezőnek még annyit,hogy nyugodtan írhat privit,szívesen segítek,amennyire tőlem telik.

2008. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%
én most várok babát, és elmondom,hogy a költségek nem semmik:van egy kb. 3 oldalas lista,amire szüksége van a babócának.Ami szerintem nélkülözhetetlen:babaágy - legolcsóbb,ha használtan veszed is 10ezer minimum. kád: 1500.-, kelengye: turiba is simán 500-1000.-/db.,használt babakocsi: minimum 15-20ezer, babás fürdető,krémek,olaj,hintőpor stb:5000.-, neked hálóingek,betétek szülés után is van legalább 6000 ft + még amit a szükség hoz. És ez most tényleg egy minimáláras lista, egy csomó mindent nem is említettem... Sokan törnek pálcát az abortusz felett,én sem vagyok abortusz párti,de a felelőtlen döntések is borzasztóak.Egy emberi életről beszélünk,ami nem csak arról szól,hogy megszülöm és lesz valahogy.A kis emberkének lesznek érzései,és már óviban nagyon mérges és utálatos lehet amiatt,hogy neki kevesebb van mint a többinek,vagy stresszben él. Biztos családi háttér nélkül csak anyagi,társadalmi lecsúszás várható, emiatt is fontos a szüleid hozzáállása. Munkát találni sulik nélkül gyakorlatilag lehetetlen, gyerekkel+diplomával is nehéz. Mondd el anyukádéknak,biztos meg lesz a fejmosás,mondd el azt is,hogy szeretnéd megtartani,és együtt döntsetek ebben a fontos kérdésben.Bárhogy is döntesz nehéz lesz.
2008. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol vannak a moderátorok ilyenkor:( borzalmas milyen emberek vannak. Dicséretes, hogy vállalnád a gyerekért a felelőséget, de jól gondold meg, hogy meg akarod e tartani. A saját és mások érdekében is, főleg a gyerek érdekében. Gondolj bele, hogy a barátodra lehet e alapozni, milyen régen vagytok együtt, vállalná e felelőséget. Sajnos a 16 éves srácokat többnyire csak a bulizás érdekli. Keresztanyád el tudna tartani titeket?? És veled mi lesz?? Hogy végzed el az iskolát, és hol fogsz munkát találni?? Szerintem mindenképp szólj a szüleidnek mivel még kiskorú vagy, menj el nőgyógyászhoz, majd egy családsegitőbe. Én abra mennék a helyedben, pedig hidd el nem vagyok abortusz párti:(
2008. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
69%
Na látom valaki vette a fáradtságot és dobott egy mailt a modiknak :)
2008. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

Hogy mondd el'

Valoszinü nehéz lezs,félsz a reakciotol,de megkell tenned.

Nem szabad eltitkolnod a szüleid elöl.

Biztos nem fognak megdicsérni,de ha igazàn szeretnek,akor a döntésedet elfogjàk fogadni.

De a fiu szülei hogy reagàlnak?

Hisz ö is csak 16 öves.

Nekem volt 18 évesen egy 16 éves baràtom,bizony a szülök kivoltak akadva,mert féltek hogy baba lesz a dologbol,és ök a fiuknak jövöt akartak,karriert,és nem csalàdot ilyen koràn.

Nos az butasàg hogy elkell vetetned.

Ha igy lenne,akkor nem szaladgàlna a sok kislàny babàval a karjàn.

Bizony sokan szülnek 16-17 évesen,tisztelem hogy igy döntöttél,és nem azonnal abortusz.

Ha a babàt akarod,ez azt jelenti képes vagy lemondani a fiatalsàgodrol,a szabadsàgodrol a babàért.

Az iskolàt persze a helyedben a baba megléte utàn folytatnàm,annyira azért mindent nem kell feladnod.

Egyszerüen àllj ki a döntéseid mellett,és bàrmi történik:ne feledd:anyàs-csecsemöotthon van elég,helyed az lesz a babàval együtt.

Én kivànok neked sok sikert,és remmélem beszàmolsz a fejleményekröl.

Egy 17 hetes vàrandos 21 éves làny

2008. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg a legjobb perspektíva: "anyás csecsemőotthon"....!!!! Nahát, hogy ez eddig nem jutott eszembe...! Jaj, de jó lesz nekik ott, igazi "családias" környezet! Majd az állam úgyis fizeti az ottlakást egy darabig, aztán lehet gondolkozni, hogy hova tovább szakma, pénz, családi segítség nélkül....

Tényleg, erre aztán érdemes gyereket szülni!!!

Ezt most komolyan mondjátok??

Senki bele nem gondol, hogy milyen sorsa lesz annak a szegény gyereknek??

Ha a válaszolók között van igazán szegény körülmények között, vagy állami gondozásban felnőtt ember, biztos, hogy nem tanácsol ilyet ennek a szerencsétlen lánynak!

2008. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
57%

Istenem ha valaki azzal jön abortusz :akkor azonnal levan hordva mindenféle felelötlen fruskànak,de ha azt irjuk tartsd meg bàrhogyis,akkor az a baj.Na ez a magyar nemzet.

Gratulàlok.

Azért mert csecsemöotthont irtamlekellett pontozni?

Persze jobb lesz ha a làny fél megmondani az igazsàgot,megtatja titokba valamerre a babàt,megszüli,meghàtràl,majd beleteszi egy zacskoba,és a szemetesbe landol.

Igenis mondja el a szüleinek,és majd ha a szülö azt mondja:rendben segitek hogy megtartsd,akkor megtartja.

De ne zavargasàtok azonnal abortuszra,hisz az a legkönnyebb csak ugy megszabadulni egy gyermektöl............

Itt nem ti döntitek el mi a jo és mi a nem jo,hanem a làny,meg a szülök,ugyhogy feleslegesnek tartom itt a lepontozgatàsokat

2008. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
89%

Ja és utolag:IGENIS ÀLLAMI GONDOZOTT VOLTAM,EZÉRT NEM FÉLTEM AZ OTTHONT AJÀNLANI.

sOKSZOR egy otthonban szebb jövöt lehet kialakitani,mint bàrmelyik putriban......................

2008. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!