Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zokon vettétek volna, ha az...

Zokon vettétek volna, ha az alábbi helyzetben így viselkednek veletek?

Figyelt kérdés
A párom családjáról van szó. Már tavaly is hasonló játszódott le, így már nem tudom, mit is gondoljak... A születésnapom és nőnap között pár nap különbség van. Születésnapom utáni nap mentünk a párom szüleihez egyéb ügyben, én mindig felköszöntök ott mindenkit, ajándékot is viszünk mindig. Születésnapom alkalmából a párom anyja felköszöntött, adott ajándékot, azonban a helyiségben tartózkodó másik 2 ember egy szót sem szólt, ők pedig a párom apja és bátyja. Még annyit sem böktek oda, hogy isten éltessen. Mikor a párom testvére kijött a szobából, odahozta nekem az ajándékot, amit a párom egy távolabbi rokona küldött nőnap alkalmából nekem. Odaadta úgy, hogy "tessék, ezt az Xy hozta nőnapra neked", és ennyi. A párom virágot vitt az összes női rokonának, mindenkit felköszöntött, én meg odamentem és még annyit sem kaptam, hogy boldog nőnapot. Tavaly ugyanez olt, a párom anyja felköszöntött születésnapomon, nőnapra a férfiak oda se böktek semmit. Csak én érzem úgy, hogy elég nagy illetlenség ez tőlük? Sok éve a párommal vagyok, de azóta még egy jókívánságot sem kaptam egyiküktől sem. Jogos az, ha azt mondom, ezentúl én sem köszöntöm fel őket?
2016. márc. 14. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem vettem volna zokon. Nyilván az anya mindannyiunk nevében köszöntött fel. Nonapot mi meg egyáltalán nem tartunk, teljesen felesleges
2016. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagy tahóság apóstól és a párod tesójától. Vagy azt hiszik, hogy anyósod születésnapod alkalmából nőnapra is felköszönt? Most vagy az van, hogy nem bírnak vagy ennyire lusták odaböffenteni egy boldog nőnapot.

A párod miért nem beszél velük, hogy figyeljetek már születésnapja vagy meg nőnap is, miért nem tudtok egy köszöntést kinyögni?

Jó,oké a férfiak nem szeretnek számon tartani ilyesmiket, de ennyire suttyónak azért nem kéne lenni.

2016. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Kérdés, veled kivételeznek, vagy mást sem köszöntenek.

Személy szerint, én sem köszöntök senkit. Utálok minden kötelező ilyen dolgot, mint névnap, szülinap, nőnap, stb.

2016. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem csak velem csinálják ezt, a többi családtagot mindig láttam, hogy felköszöntik, pláne születésnap alkalmából.
2016. márc. 14. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem vettem volna zokon,de én sem köszönteném meg őket ezek után
2016. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

A nőnapot nem minden családban tartják. Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy párod tartja, de párod apja és bátyja meg nem. Ebben azért konszenzus szokott lenni egy családon belül.


Az viszont kifejezetten bunkóság, hogy mikor párod anyukája megköszöntött szülinapodon, akkor az ezt végignéző apa és báty még csak egy "Boldog születésnapot!" mondatot sem bírt kimondani. Mert az ajándékot adhatta az anya az egész család nevében, na de azért normális ember szülinapi jókívánságot saját maga is elmond hozzá (és kezet fog vagy puszit ad).


Szerintem első körben kérj tanácsot párodtól. Évek óta ez megy és vele még nem beszéltél erről? Ha ő nem tud semmit mondani, akkor beszéljen ő a családjával, hogy miért van ez a nagy elhúzódás. Ha az anya megköszöntött, pláne a szemük láttára, akkor feledékenységről szó sem lehet. De érdekes, hogy az anyuka sem figyelmeztette őket előtte, hogy idén ne legyenek olyan bunkók, mint tavaly.

Fölmerül a kérdés, hogy az apa és a báty nem utál-e téged valami miatt?

Egyelőre várd ki, mi lesz a problémafölvetés eredménye. Ha addig lesz nekik szülinapjuk, névnapjuk, akkor még köszöntsd meg őket a pároddal együtt. De ha nem vezet eredményre a párod puhatolódzása, tehát szimplán ilyen bunkók, (és ez legkésőbb jövő évi szülinapodon kiderül), akkor jogos, ha többé őket nem köszöntöd meg te sem (ill. oda se mész, mikor párod köszönti őket). Persze az anyukáját köszöntsd meg továbbra is.

2016. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem magad is megválaszoltad.


Amikor azt írtad, hogy a "családtagokat" felköszöntik.

Születésnapra köszönteni csak családtagokat illik, névnapra nem családtagot is.

Ebből a szempontból az anyuka tett illetlen dolgot, hogy felköszöntött.


Ez tipikus probléma a divatos papírforma szerint sánta viszonyokban.

Igazából neked sem illik köszönteni a -papírforma, törvény szerint- nem családtag párod apját, bátyját.


Mindenkinek kellemetlen az ilyen felemás családi is-meg nemis viszony, hogy úgy is élünk, mintha hátasok lennénk, meg nem is. El is várnánk, hogy tényleges családtagnak tekintsenek, meg nem is legalizáljuk, ahogy élünk. Baj.

2016. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!