Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megváltoztatnátok a vezeték...

Ti megváltoztatnátok a vezetékneveket pusztán azért mert nehezen kimondható?

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom a családommal, nem elszakadni akarok tőlük, de engem baromira idegesít hogy mindenhol 5x el kell mondanom hogy hívnak, lebetűzni stb. 10-ből 9-szer félreértik! Kórházban várakozva akkor tudom, hogy én következek mikor a nővér már 5 másodperce nézi a papírt 10 centi távolságból.


Anyámmal sokat beszélgettem már az ügyről, ő felvette apa nevét, de most már visszaszeretné kapni a születési nevét. Egyébként ha megváltoztatnám, anya születési neve lenne a vezetéknevem ami egyszerű, rövid és jól áll a keresztnevemmel.


Persze most nem tőletek várok megerősítést, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2016. márc. 20. 12:55
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*vezetéknevetek*
2016. márc. 20. 12:55
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
azért mert mások nem tudnak olvasni, biztos nem változtatnék vezetéknevet
2016. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Ne viccelj, biztos hogy nem.
2016. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Az én nevem is hosszú -8 betűs vezetéknév, szintén 8 betűs keresztnev-, a vezetéknév helyesírása bonyolult, bupetuzes nélkül nem sikerült még leírni senkinek, a keresztnevhez meg mindig hozza tesznek egy plusz betűt. ÉS? Hivatalos helyen úgyis le kell betuzni, máshol meg olyan mindegy. Emiatt nem valtoztaznek nevét az tuti
2016. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
nem, ezért nem, ha amúgy nincs semmi hangzásbeli probléma vele. Ne mások határozzanak meg téged, mert abba csak belegabalyodni tudsz. A név pedig születéstől fogva sok szempontból meghatározó az embernél. Utána majd jön más probléma, pl van ilyen más is, kevernek stb akkor megint változtatni? Csináltass névjegyet, ahol lehet írásban adod, nem kell betűzni.
2016. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy tetszene a vezetéknév és a családommal se lenne bajom, akkor nem. De ezt neked kell eldöntened.
2016. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 5 betűs, de senki nem tudja leírni, mindig 5-ször visszakérdeznek, betűzni kell stb. Senkit nem hívnak így a családtagjaimon kívül, hülyén is hangzik, én utálom, de apukám miatt nem akarom megváltoztatni, mert biztos rosszul esne neki.

Én azt szoktam csinálni, hogy ha valami olyan helyre megyek, ahol kell a nevem, akkor előveszem a személyimet és odaadom, írják le arról.

2016. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

ÉN egy Niederkirchner nevű férfihoz mentem feleségül. Ritka, aki vállalkozik a kiejtésére, de annak sem sikerül...

Van a távoli rokonságban, aki nevet változtatott, de a közeli családban nincs. Én úgy vettem fel, hogy Niederkirchnerné X. Y. Büszkén viselem, soha nem fogom megváltoztatni(igaz, "csak" 6 éve vagyok házas). Anyósom 34 éve feleség, Niederkirchner Z.né a neve. Nem zavarja, ha mások nem tudják kimondani.


Ezért ne változtass!

2016. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem, ennyi miatt nem.
2016. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha ennyire idegesítene, igen. Az szimpi megoldás, hogy anyukád nevét akarod felvenni, mégis miért lenne kötelező pont apukád nevét viselned?? Ez így tök oké. Am az én keresztnevemet is elrontják mindig minden adminisztrációnal, mert a magyar windows csak hosszú í-vel ismeri...:)
2016. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!