Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megváltoztatnátok a vezeték...

Ti megváltoztatnátok a vezetékneveket pusztán azért mert nehezen kimondható?

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom a családommal, nem elszakadni akarok tőlük, de engem baromira idegesít hogy mindenhol 5x el kell mondanom hogy hívnak, lebetűzni stb. 10-ből 9-szer félreértik! Kórházban várakozva akkor tudom, hogy én következek mikor a nővér már 5 másodperce nézi a papírt 10 centi távolságból.


Anyámmal sokat beszélgettem már az ügyről, ő felvette apa nevét, de most már visszaszeretné kapni a születési nevét. Egyébként ha megváltoztatnám, anya születési neve lenne a vezetéknevem ami egyszerű, rövid és jól áll a keresztnevemmel.


Persze most nem tőletek várok megerősítést, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2016. márc. 20. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nekem "hasonló" problémám van: beszédhibás vagyok és emiatt minden bemutatkozásnál 6x le kell tagolnom a nevemet, majd kijavítanom a benne leírt hibákat... Érdekes módon a nevemen kívül mindenki érti mit mondok :D De hozzám tartozik, egy részem, így nem szívesen válnék meg tőle.

2016. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit más a véleményem mint itt a többségnek. Ha jól meggondoltad és ez kell a lelki egyensúlyodhoz valamint a családoddal sem okoz konfliktust, tedd.
2016. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet sem tudják kimondani, mert kínai. Nem érdekel. Nem fogom a családom nevét lecserélni soha. Pedig már férjhez mentem egy magyarhoz.
2016. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%
Jó a profilképed 8-as! :P
2016. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megváltoztatnám. Ha vmi zavar, és úgy tudok ezen változtatni,h senkit nem bántok meg vele, akkor miért ne??

Nekem a vezetéknevem és a keresztnevem is kicsit ritka volt, utáltam,h a nevemnél mindenki megállt, értetlenkedett. Amikor férjhez mentem, felvettem a férjem családnevét, ami rövidebb és könnyebb megérteni. Százszor jobb azóta! Sokkal jobban szeretem így a nevemet. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a külsődben zavar vmi, pl egy anyajegy, és azt orvosolják, eltávolítják 😉

2016. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt élvezném is :-D Ritka a ritka név :-D

Van egy ismerősöm, akit évek óta ismerek, de a mai napig nem vagyok képes megjegyezni a családi nevét. A X-né Y Gertrúd. Időnként megkérdezem tőle, hogy ne haragudj Gerti, de mi is a teljes neved? És ahányszor elmondja, annyiszor nem bírom megjegyezni ezért mindig rácsodálkozok. De olyan aranyos, mindig olyan gyönyörűen türelmesen és tagoltan mondja el újra és újra.

2016. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Meglepődtem, hogy mennyi építő jellegű véleményt írtatok, azt hittem le leszek hordva a fenébe mint minden egyes kérdésemnél. Köszönöm :)


Az egyik kommentelő jól jellemezte a helyzetet, tényleg olyan ez mint egy anyajegy, amit el kell távolítani ha nagyon zavar. Értem én, hogy másoknak is nehéz (vagy akár még nehezebb!) vezetékneve van, de nyilván mindenki máshogy éli meg. Inkább az marad meg bennem hogy mennyi szenvedéssel jár, nem az hogy milyen egyedi. Néha vicces mikor nagyon félremondják, az nem bosszant hanem megröhögtet :D

2016. márc. 20. 14:29
 18/22 Anonimuss. válasza:
Én nem változtatnám meg a vezetéknevem.
2016. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat jelent a családom, szerencsésnek mondhatom magam, igazán összetartóak vagyunk. Így az, hogy Apukám nevét viselhetem, rendkívül fontos.

A párom nevét annyiban fogom felvenni, hogy Xné Y Z.


Ezen a tényen az se változtatna, ha bonyolult nevem lenne és minden alkalommal tagolnom kéne.

A sógorom hivatalos ügyekben már eleve előveszi a személyigazolványát és átnyújtja, mert így az egyszerűbb.


Mivel nekem ennyire sokat jelent a családnevem, ezért nem, nem változtatnám meg. Ha neked ez nem számít, és igazából a család sem tagadna ki emiatt, akkor változtasd. Te élsz vele együtt, neked kell megfeleljen.

2016. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
De jó hogy , Kis Pál vagyok.
2016. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!