Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e a gyerektartást...

Lehetséges-e a gyerektartást közvetlenül a gyerek részére utalni?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom, rendszeresen kb 60 eFt-ot fizetek az anyjának számára. Ezt az anyja bírói végzéssel a fizetésemből tiltatta, annak ellenére, hogy előtte is rendesen fizettem. Ennek ellenére elmondja fűnek-fának, hogy én egy fillérrel nem támogatom őket, a gyerek is így tudja. Emiatt nem is igazán áll szóba velem.

Szeretném ezt az összeget közvetlenül Neki utalni, még ha az anyja el is veszi Tőle. Legalább látná, hogy mennyi pénzt küldök neki havonta.

Van erre legális lehetőség?


2016. márc. 24. 16:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem semmi az anyja! Hogy ennyire pénzéhes legyen valaki...Én örülnék,ha az én gyermekemnek becsületesen fizetné az apukája...Mert,pl mi nálunk"hiába történtek meg a bírósági ügyek,ma"sem egészen úgy vannak a dolgok,ahogy lenni helyes!
2016. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Ha perelsz a lathatasert, mikozben a lanyod dont ugy, hogy nem akar latni, akkor lehet, hogy 18 eves koraig eljar majd hozzad a megszabott idoben, de jo esely van arra, hogy aztan a hatralevo eleteben csak azert nem kop le, mert ahhoz is a kozeledbe kellene mennie.
2016. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Persze utolsó, igazándiból az ilyen szemét anyát kellene eltaposni, csak sajnos ahhoz a jog nem biztosít eszközt az ilyen esetekben.
2016. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
25%

nem a gyerek zsebpénze

és nem arra van szüksége hogy megvedd a szeretetét

láthatási időben oda mész és addig nyomod a csengőt amíg a kisasszony össze nem kapja magát és át nem megy hozzád

tini nem az anya miatt nem beszél veled hanem mert kényelmesebb csak egy szülönek megfelelni

viselkedj apaként és neveld meg a lányodat

így csak pénzéhes ribi lenne belőle

2016. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14%
Először én azt se értem miért kell 60 e Ft-fizetni egy gyerekre.És mielőtt mindenki lehurrog adjunk hozzá anyai részről is ugyanennyit hiszen egyformán kell a szüklőknek a gyerekről gondoskodni.Plusz a családi pótlék.Én is nevelek gyerekeket igaz teljes családban de soha nem költöttem rájul még hatvanat se egy hónapban mégis úgy érzem meg van mindenük.Szóval én első körben újraszámoltatnám ezt a bírósággal a gyerek tényleges szükségleteit figyelembe véve és ha megállapítanának esetleg egy alacsonyabb összeget azt fizetném az anyának.Viszont ha van lehetőségem a magasabb összeget kifizetni onnantól a különbözetet fizetném a gyereknek a saját számlájára.
2016. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%

"Először én azt se értem miért kell 60 e Ft-fizetni egy gyerekre.És mielőtt mindenki lehurrog adjunk hozzá anyai részről is ugyanennyit hiszen egyformán kell a szüklőknek a gyerekről gondoskodnia"


Drága, a nevelő szülő elsősorban természetben járul hozzá a gyermek neveléséhez. Idő, házi munka, gyermek ellátása... A másik fél pedig inkább anyagilag járul hozzá.

2016. máj. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!