Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a családját tette...

Kinek a családját tette tönkre az alkohol, a dohányzás, és a marihuána?

Figyelt kérdés
A válaszolók, ha megkérhetném, úgy válaszoljanak, hogy pl: az én családomat tönkretette az alkohol, de nem tette tönkre a dohányzás és a marihuána. Alkoholfogyasztás volt a családomban és marihuána-fogyasztás is, de dohányzás nem igazán. Vagy valahogy így. Az is válaszoljon, akinek a családjában egy vagy több rendszeres fogyasztása is jelen volt, de egyik sem tette tönkre.
2010. ápr. 4. 17:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Az én családomat majdnem tönkretette az alkohol.Már sokszor kenyérre se volt pénzünk,mert a párom minden pénzt elivott.Egyszer csak besokalltam,és összecsomagoltam neki mire hazajött."Holnap vagy elvonó,vagy költözés" Az elvonót választotta,sikerült leszoknia,és azóta boldogan élünk.
2010. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Értelmiségi szülők gyereke vagyok. Apu 54 évesen halt meg az alkoholizmusa és a dohányzás miatt. Nem lehetett vele semmit kezdeni, a végén az volt a szerencsénk, hogy semmi sem volt a nevén. Mindent eladott volna, hogy italhoz jusson.

Szóval majdnem tönkretett minket anyagilag.

A lelki sérülések azonban nem kiheverhetőek.

Csendes és nem agresszív alkoholista volt, de terrorizált minket, mivel még alkoholistán is sok pénzt keresett.

2010. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Az én családomat tönkre tette az alkohol,és beteggé tette a dohányzás..

Anyám agresszív alkoholista volt,és ha a piáról volt szó bizony ütött-vert minket gyerekeket.Nővérem miatta kétszer is öngyilkosságot követett el,de szerencsére időben észrevették.Engem egyszer úgy megvert anyám a pia miatt,hogy halláskárosult lettem,és eltörte a csuklómat..Húgom szegény annyira rettegett tőle.hogy most 30 évesen sem mer aludni sötétben csakis lámpafénynél..Végül is a mi könyörgésünkre apánk elvált anyánktól..Viszont apánk erősen dohányzott,így ketten is komoly asztmában szenvedünk ami felnőttként is megmaradt mint betegség...

2010. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
A bátyám marihuánát(is)fogyasztott, leszokott boldogan él egy másik országban. Apám alkoholista volt, kidobott engem és az anyámat otthonról amikor egyszer részeg volt, azóta még mindig iszik de mi már boldogok vagyunk. Anyám dohányzott de a munkája miatt le kellett szokni róla.
2010. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk dohányzott és dohányzik az egész család,de mindenki egészséges.Papám 85,mamám 80 éves.Egészséges mindkettő,gyógyszert nem szednek.Orvos 20 éve nem látta egyikőjüket sem.A papa minden javítást,szerelést elvégez a családnak.A mamánál mindig rend és tisztaság van,nagyon finomakat főz és süt.Ünnepeken az egész családnak.A kertjüket közösen műveli,nincs benne egyszál gaz sem.

Remélem,hogy még sokáig élnek jó egészségben.

2010. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a családban dohányzik anyukám, apukám, öcsém, és én is, és nem tette tönkre a családot. Amíg gyerekek voltunk, a szüleim figyeltek, hogy ez nekünk ne legyen zavaró - nem is volt az -, aztán (sajnos) felnőtt korunkra mi is rászoktunk. Szerencsére olyan sosem volt, hogy az utolsó párszáz forintból valaki cigit vett, ennél azért jobban álltunk mindig, még ha nem is fényesen.

Alkoholfogyasztással sosem voltak gondok, nem vagyunk antialkoholisták, de általában csak ünnepeken, baráti összejöveteleken fogyasztunk alkoholt, azt sem a lerészegedésig.

Drogfogyasztás abszolút nincs a családban, bár a testvérem kb. évi egyszer kétszer szokott marihuánát szívni, de egyrészt nem veri nagy dobra, másrészt ez nála tényleg nagyon nagyon ritka dolog.


Szóval összességében egyik sem tette tönkre a családomat, nagyon is jó családom van, bár a szüleim elváltak, de a mai napig jó barátságban vannak egymással.

23/L

2010. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk apám régen ivott erősen, el is váltak a szüleim... Én vagy 6 évig szintén piáltam, dohányzom is, és rengeteg probléma volt az alkohol miatt. Sokszor balhéztam otthon részegen, volt hogy pénztis loptam otthonról. 4 évig nem nagyon éreztek belőle semmit sem, mert főiskolán voltam más városban. Barátnőmmel zátonyra futott a kapcsolatunk, szintén az alkohol... Ezek miatt iszonyatosan szégyellem magam. Már nem iszok kb egy éve, viszont marihuánát fogyasztok, (kb 1 éve) azóta semmi balhé nem volt sem otthon, sem máshol, nagyjából harmonikusan élek azóta.
2010. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Az én családomban jelen van/volt az alkohol, mert apám elég erősen iszik.

Emiatt veszekednek sokat anyámmal, engem pedig sokáig bántalmazott. Illetve minden pénzünket elitta régebben.


Dohányzik is, ezért gyerekkorom óta a füstöt szívom, ha akarom, ha nem. Hiába kértem, hogy szokjon le.


A marihuána csak akkor fog szerepet játszani nálunk, ha nem bírom tovább és ráállok :))) Marihuána-fogyasztás nálunk szerencsére nem volt.

2010. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az én családomat az alkohol tette tönkre, apám alkoholista, agresszív, de elváltak a szüleim. Mindketten dohányoznak,de ebből nem volt probléma.
2010. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ez valami gyűjtő?


apám alkoholista, vegyetek be!!!

2010. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!