Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik kint dolgoztok, a párotok...

Akik kint dolgoztok, a párotok epdig itthon van, hogy birjátok?

Figyelt kérdés
Esetünkben én vagyok az, aki ki szeretne menni mivel a városomban már feltérképeztem, hogy mik a lehetőségek. Párom még nem jönne ki de terbven van hogy később igen. Nem egy ideális helyzet, de nem tudok jobbat sajnos jelenleg. Próbálkoztam de nem sok eredménnyel.
2016. márc. 28. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Több ismerősöm volt ilyen szituációban és magam is voltam kint így dolgozni. Ez esetek többségében (90%) betesz a kapcsolatnak, legutóbb egy ismerősöm házassága ment rá, pedig volt 3 gyerek. Sajnos van olyan is, hogy a házastárs egyik tagja meg van győződve arról, hogy működik, miközben a társa már kifelé kacsingat.


Ha csak ideiglenes a helyzet és jó a kapcsolat, akkor működhet, de nem túl sokáig. Egy ismerőmnél ez egy év volt és a vége már nagyon szenvedős volt.

2016. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tegyek mert ettől félek én is. Nem szeretném hogy a kapcsolat rovására menne a dolog olyan szinten, hogy szétmenjünk.
2016. márc. 28. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hát a leírtak értelmében fogd rövidre. Ha tervben van, hogy jön utánad, akkor hozd ki 6 hónap alatt. Fontos, hogy a párod is feltétel nélkül támogasson ebben, ha már most nyüsszög akkor régen rossz.
2016. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is így volt. A párom ment ki dolgozni, én itthon maradtam. 9 hónapig voltunk távkapcsolatban, pedig mi már évek óta együtt is éltünk. 9 hónap alatt talán 4x jött haza, így amikor utoljára itthon volt, meg kellett beszélni hogyan tovább. Vagy megyek én is vagy ő jön haza. De tovább már nem húzhattuk a távkapcsolatot, mert a távolság miatt eltűnt a hiányérzet a másik fél iránt. Végül én mentem ki, és azóta is együtt vagyunk. Ennek lassan 10 éve.
2016. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes, hogy valaki(k) jól lemínuszolta itt a hozzászólásokat, de ellenvéleményt már nem tudott megfogalmazni. Talán valaki(k) olyan, aki benne van ebben a dologban, tudja, hogy nem jó ez így, de még nem képes szembenézni a problémával?
2016. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Mi az USA-ban éltünk együtt. Amikor a gyerekek nagyok lettek, én hazaköltöztem a gyerekekkel Magyarországra. Mindenképpen azt akartuk, hogy Magyar iskolába járjanak a gyerekek. Ez most is igy működik. Iskolai szünetben vagy mi utazunk ki apához, vagy ő jön haza. Most Húsvétra is itthon volt, ma ment vissza. Addig fogjuk csinálni, amig a gyerekek be nem fejezik az ikolát. Ez kb. még 10 év. Utánna visszaköltözünk az USA-ba. Semmi különös nincs benne. Van Skype, internet, messenger. Napi kapcsolatban vagyunk. Mit nem lehet ezen kibirni?

Mondjuk mi onnantól, hogy megszületett az első kisfiam két műszakban dolgoztunk. Egyikünk nappal, másikunk éjjel, hogy a gyerekkel mindig legyen valaki. Hozzá lehet szokni, ha elég erős a kapcsolat.

2016. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"... Addig fogjuk csinálni, amig a gyerekek be nem fejezik az ikolát. Ez kb. még 10 év. Utánna visszaköltözünk az USA-ba. Semmi különös nincs benne. Van Skype, internet, messenger. Napi kapcsolatban vagyunk. Mit nem lehet ezen kibirni? ..."

Ez azért nem ilyen egyszerű, sőt itt ez estben azért ez lehet, hogy a gyerekekben is nyomott hagy majd ha benned nem is, és ez független attól, hogy mennyire erős a Te kapcsolatod. A gyerekek életük egy fontos szakaszát úgy élik le, hogy nincs napi kapcsolatuk az apjukkal. Egy normálisan zajló válásnál többet látják a gyerekek az apjukat mint itt. Ezt meg nem magyarázza senki, hogy okés.

2016. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
A Skype és társai nem helyettesítenek egy napi kapcsolatot. Az ok, hogy beszéltek, de ennyi. Nem bújnak melléd az ágyban, nem ölelnek meg, nincsenek jelen minden otthon töltött percedben. Nincsenek apró gesztusok stb... Jobb mint a semmi, de 10 évre tuti nem vállalnám be. Egyébként csak érdekelne, hogy miért nem volt jó a kinti suli? Vagy ha ennyire nem tetszett miért nem csináljátok az otthon oktatást. Annak pont Amerikában vannak nagy hagyományai.
2016. márc. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Eleve érdekesen indult a kapcsolatotok és a gyerekekkel is kiszúrtok, hogy tervben van az, hogy visszamentek USA-ba, de magyar iskolába járatjátok őket. USA oktatási rendszere teljesen más, a magyar tanulmányokat el sem fogadják sehol, még a magyar orvosoknak is újra le kell diplomázni, ha ott akarnak dolgozni. Ritka idióta egy gondolat, semmi értelme az egésznek...
2016. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!