Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi magyarok! Ti mit...

Külföldi magyarok! Ti mit dolgoztok kint? Itthon mi volt a munkátok?

Figyelt kérdés

Hol éltek most? Haza akarsz költözni Magyarországra?

Miért igen vagy miért nem? Hány órát dolgozol egy nap?

Milyen nemzetiségű emberekkel dolgoztok?



2014. nov. 28. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Minden heten van ilyen kerdes...


Mernokok vagyunk itt is, otthon is azok voltunk. Nem akarunk hazakoltozni. 40 oras munkahetem van, felesegemnek 35.


En foleg nemetekkel, egy cseh meg egy spanyol srac van meg a szukebb csapatban, asszony csak nemetekkel.

2014. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg 2 naponta van ilyen kérdés.

de válaszolok:

Ti mit dolgoztok kint?- Nyomdában dolgozom, kötészeti dolgozóként. De az első munkám takarítás volt.

Itthon mi volt a munkátok?- Nyomdában dolgoztam könyvkötőként.

Hol éltek most?- Anglia

Haza akarsz költözni Magyarországra?-- Igen, egyszer hazamegyünk, ha máskor nem nyugdíjaskorunkra.

Miért igen vagy miért nem? - Azért mert sok év után rájön az ember, hogy külföldön is ugyanaz van mint otthon, csak annyi különbséggel, hogy nem a szülőhazádban vagy.

Hány órát dolgozol egy nap? - Alapjáratban napi 8 órát, de van lehetőség túlórázni akkor 10-12 órát is (nem kötelező a túlóra, de jó pénz)

Milyen nemzetiségű emberekkel dolgoztok?-Vegyes. Vannak angolok, vagy szlovák, jamaicai, feka, arab, indiai.(lengyel kollégám nincs)

2014. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

"Ti mit dolgoztok kint? Itthon mi volt a munkátok?"

Irodai aktakukac vagyok itt is és az voltam otthon is. Bambizom a monitort és tologatom a papírokat.


"Haza akarsz költözni Magyarországra?"

Nem. Sikerült beilleszkedni, fix munkám van, a gyerekek is itt tanulnak. Nyugdíjasként pont nem mennék haza egy olyan egészségügybe, ahol ha nem hozzák a rokonok a kaját, pelenkát, vécépapírt, akkor a saját mocskomban halok éhen.


"Hány órát dolgozol egy nap?"

Hétfőtől csütörtökig 7.5, pénteken 7

Néha van túlóra, kb összesen úgy 4-6 óra egy hónapban... nem fizetik ki, de lecsúsztatható.

2014. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Időpont tegnap 23:21

Nem tudom te melyik országban élsz, de Angliához képest Magyarországon sokkal jobb az egészségügy. Voltam én otthon kórházban, és még hálapénzt sem kellett adnom, rendesen elláttak, a nővérek segítőkészek voltak, az orvos egy tündér volt. 1 hétig feküdtem bent, ebből 3 napig felkelni sem szabadott, és a nővérek mindig segítettek. Vagy amikor csúnyán begyulladt a fülem a Klinikákon az ügyeletes doki olyan óvatosan bánt velem, hogy ma is hálás vagyok, hogy a fülszúrást hagyta meg utolsó esélynek. Így nem volt rá szükség.

Kint Angliában is volt ilyen csúnya fülgyulladásom. Bementünk időpontot kérni, és 1 hétre rá adtak..és addig?? Elmentünk az ügyeletre. Ott egymillióan várnak, a kezelőnővér lerendez annyival, hogy tegyek rá sót... Vagy amikor tavaly megégettem mindkét tenyeremet. Azonnal dokihoz, de elküldtek, hogy borogassam.. na ennyit a külföldi egészségügyről.. Ja , és nem csak én panaszkodom. Érdemes elolvasni a facebookon a kint élő magyarokat akiket hasonlóképpen leráznak a dokik..

Még egy érdekesség. Jóformán csak paki orvosokkal találkozik az ember..na ennyit erről..

2014. nov. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

"Nem tudom te melyik országban élsz, de Angliához képest Magyarországon sokkal jobb az egészségügy."


Ezt csak alatamasztani tudom. Az en angol orvosom MINDENRE azt javasolta hogy igyak tobb vizet, ha komolyabb volt a baj akkor felirt paracetamolt, ha nem mult el tole akkor (szemem elott kigooglizta) mi lehet a gebasz. Haveromnak a korhazbol kellett MO-ra repulnie hogy normalisan kivizsgaljak.


A kerdesre a valasz:

-Vendeglatas, otthon is ez volt

-Jelenleg Ausztria

-Igen, mivel otthon a hatar mellett laktam, igy tudok ingazni is.

-Napi 10-12 orat dolgozom, de csak 15 napot/honap.

-Jelenleg csak magyarokkal, korabban a vilag minden tajarol, foleg olaszokkal.

2014. nov. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Az, hogy milyenek a dokik egy dolog. Ugyanazt megkaptam (műtét) ami otthon lett volna. Csak amiben nagyon más, hogy a kórházi kezelés alatt az ember főleg az ápolónőkre van utalva.

Ami tetszett és sokkal jobb mint otthon pl az ápolónők hozzáállása, kedvessége, embernek tekintettek, ágytálazás-mosdatás előtt gondosan elfüggönyöztek, nem volt olyan, mint otthon, hogy a 6 ágyas kórteremben a mellettem levő fekvő betegnek 5 másik előtt kellett kakilnia, előttünk mosdatták. Amikor megtudták, hogy egyedül vagyok, nincs család látogatni, az egyik ápolónő azt mondta hogy majd mi vigyázunk rád. Váratlanul kerültem be, azonnal hoztak mindent, míg egy magyar kórházban azzal kezdik, hogy leb.... nak miért nincs nálad bögre meg törölköző (megtörtént).

Alap, hogy a mosdókban mindig volt vécépapír, kéztörlő, szappan, kaptunk kötszert, idősek pelenkát, bármit ami kellett.

Az étel ehető volt, végül ismerősök csak nasit és üdítőt hoztak be, mert elég volt a kórházi koszt. Egyik nap elfogyott az üdítőm, a kórházi automata rossz volt, elmeséltem a nővérnek, aztán becsoszogtam a mosdóba. Mire visszamentem az ágyamhoz (állítható, minden nap rendbe tették, nem kellett könyörögni mint otthon, hogy cseréljék már ki) addigra ott várt egy dobozos üdítő és egy papírpohár...

És persze mindezt borítékokban adott hálapénz nélkül.


Lehet mondani, hogy X doki Budapesten sokkal jobb mint itt Y doki, de ugyanúgy vannak itt is jó meg rossz orvosok, de én nem szeretnék olyan kórházi környezetbe kerülni mint amit otthon egyes helyeken tapasztaltam. Amikor kb. 3 éve voltam az egyik osztályon, akkor azt mondtam, hogy ha idős emberként ide kerülök, akkor inkább kérek egy golyót a fejembe, mert az is humánusabb.

2014. nov. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az utógondozás során minden kötszert, fertőtlenítőt adtak a kórházban akárhányszor mentem vissza, csak kérni kellett.
2014. nov. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem van egy ismerősöm aki kint élt Angliában és ott egyszer elment a körzeti fogorvosához.

A fogorvos pakisztáni volt,de valamit nagyon elronthatott ezért az ismerősöm inkább hazajött Magyarországra,hogy itt hozzák helyre amit ott kint elrontottak.

Azóta is inkább Magyarországra jár fogorvoshoz (is)

2014. nov. 29. 09:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Angliat nem ismerem, de a nemet egeszsegugy millioszor jobb mint a magyar. Sajna volt alkalmam megtapasztalni kozelrol mindkettot.


Nyugdijaskent mar tuti biztos nem fogunk hazamenni. Plane ha a lanyom itt marad, marpedig nagy valoszinuseggel igy lesz.

2014. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az osztrak egeszsegugy is fenyevekkel veri a magyart, de az angolt is. Menyasszonyom most volt korhazba, nagyon profi es gyors ellatast kapott, szinte szallodai korulmenyek kozott. Az sem volt gond hogy csak angolul beszel, az adminisztraciotol a noverekig mindenki beszelt angolul, voltak direkt angol nyelvu formanyomtatvanyok is.
2014. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!