Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol mindketten dolgoztok, és...

Ahol mindketten dolgoztok, és van egy gyerek, reggel hogyan készültök el? Férfiak: mit csináltok reggelente?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy együtt indultok reggel, mindenki megy a munkahelyére és egyikőtök viszi a gyereket oviba/iskolába.

Nálunk katasztrófa.... Csak nem tudom, hogy én látom rosszul a dolgot, vagy ennek így kell lennie.


2016. jan. 28. 09:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%

Mi nem együtt indulunk.

Férjem kicsit később megy.

Én viszem a gyereket reggel. Felébresztem, felöltöztetem, és már megyünk is a bölcsibe, én meg dolgozni.

Ha szabadnapos a férjem, akkor alvás után elhozza, így mire hazaérek otthon vannak, ha dolgozik, akkor én megyek érte munka után.


Mi a katasztrófa??? Este kikészíted a ruhát, és ennyi.

Ha reggel még indulás előtt reggelizteted, azt meg tudod csinálni neki kávézás közben, és eszik, amíg elkészülsz te is. AZtán indulás.

2016. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Mit értesz az alatt, hogy katasztrófa? Mi a konkrét probléma?
2016. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Amit lehet, keszits ki elore: ruhaitok, kaja ( ha viszel magadnak, v ha ferjed visz), stb ami meg kell. Reggel kelljetek 10 perccel korabban.
2016. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Felvaltva figyeljuk mit csinal a gyerek mig keszulodunk. Amig az egyik a furdoszobaban addig a masik a gyerekkel a nappaliban nezi a rajzfilmet, aztan oltozunk, es mikor rolunk mar csak a cipo kabat hianyzik, akkor feloltoztetjuk a gyereket is. Nem szokott belole problema lenni.

Hogy ki viszi az valtozo, mert nem mindig ugyanolyan a munkabeosztas, aki kesobb kezd az viszi, aki korabban vegez az hozza.

2016. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%
Mi sem egyszerre indulunk el. Én sokkal korábban indulok. Ezért nálunk a feleségem viszi a kicsit oviba, és én megyek érte. Semmi katasztrófa nincs ebben.
2016. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%

Mi mindketten dolgozunk, van egy gyerek, együtt is indulunk el. Ez a menetrendünk:


- előző este kikészítem a gyerek és a saját ruháimat is.

- reggel hatkor kelünk mindannyian.

- amíg mi kávézunk, a gyermekünk kakaót iszik (amíg ezek elkészülnek, kis mesét nézhet a tévében)

- felváltva egymás után meglátogatjuk a mosdót, fürdőt (mosakodás, kézmosás, fogmosás)

- azután mindenki felveszi a saját ruháját, a gyerekünknek kis segítség ugyan kell, de megoldja a nagyját magának.

- gyerek haját összefogom.

- aztán a bejárati ajtó felé irányulunk, mindenki felveszi a saját sapka-sál-kabát-anorák-csizma kombóját.

- aztán elindulunk kifelé együtt. Férjem jobbra, én balra a gyerekkel az oviba.


Cirka 35 perc alatt lemegy az egész minden probléma nélkül.

2016. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ki készíti el a kávét?

Ki készíti el a reggelit?

Ki pakol el utána?

Dackorszakban lévő gyermek esetén mi a helyzet? (Nem akarok öltözni, nem akarok pisilni, nem akarok fogat mosni....)

Igenis katasztrófa nálunk, mert minden rám marad (feleség), mindent én tartok észben (ezért néha kimarad egy-egy dolog), és még ott a hisztis gyermek, akit én öltöztessek, reggeliztessek (ami nem jó természetesen, mert kihűlt....)


A válaszaitok alapján akkor én NAGYON BÉNA vagyok, pedig mindent kikészítek este, 6-kor kelünk, a gyerek persze később, neki is sokszor könyörögjek, hogy keljen fel.

És éppen, hogy el tudunk indulni másfél óra múlva.


Na mindegy, most még szarabbul érzem magam, mert ezek szerint ez csak nekem nem megy, nyilván akkor mindent rosszul csinálok.


Köszönöm a válaszokat...

2016. jan. 28. 10:29
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

Reggel felkelek,megcsinálom a kakaójukat,míg azt szürcsölik én felöltözök. A "nagy" már rendezi magát,ha nem esik az eső,vagy nincs rossz idő,nagyon hideg,stb,akkor ő megy gyalog a suliba,ha rossz idő van,akkor a férjem gyorsan felviszi. A két kisebb lánynak apróbb dolgokban kell csak segíteni, a kicsi is hellyel közzel maga öltözik. Mosakodás, fogmosás,öltözés majd indulás a bölcsibe. Ott a kicsit én beviszem,addig a férjem a másik két gyermekünkkel kint vár a kocsiban. Ezt követően megyünk az óvodába,majd pedig én és a férjem haza.

Ha a férjem nem szabadnapos hanem mondjuk éjszaka dolgozott, akkor ugyanezt egyedül csinálom,(bár általában egyedül csinálom ezeket akkor is ha itthon van, mert ő már csak akkor kerül elő,mikor a gyerekek a mosakodási fázisban vannak,tehát 10 perc és indulunk,addig ő is összekapja magát)Ha egyedül vagyok a gyerekekkel a bölcsinél úgy állok a parkolóba, hogy az üveg ajtón keresztül kilássak a kocsiban lévő gyerekekre, a kicsit leöltöztetem,elköszönünk,és megy be gond nélkül a csoportba.Utána ugyanúgy ovi....katasztrófa csak akkor volt,ha előző nap nem készítettem elő a másnapi ruhákat. Két - három alkalom után gyorsan ki is derült, hogy ha nem akarok minden reggel idegbajt kapni akkor előző este mindent elkészítek.

2016. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

De miért nem vonod be a férjedet?

Eddig se segített?


Egyedül tényleg nem lehet könnyű.

2016. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Ne konyorogj a gyereknek, hanem ha nem fogad szot, szoljon ra atyai szigorral a ferjed is, ha az se hasznal akkor buntetes.

Megprobalhatsz raijeszteni is azzal, hogy jo, akkor te itthon maradsz egyedul, mi elindultunk szia.


Hany eves a gyerek?

2016. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!