Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne feloldani a...

Hogyan lehetne feloldani a családon belüli feszültséget?

Figyelt kérdés

hál isten nem erőszak.

csak pl ünnepek alatt senki se volt boldog, nővérünk haza se jött, és kamuzott valami lepattintást, hogy ne kelljen vidékre lejönnie hozzánk.

Húgomnak most önelfogadási gondjai vannak, nekem meg munkahelyi stressz (most is azért nem alszok..), anya szimplán csak feszült, apa meg a testvérével vitatkozik és munkahely is..

Próbáltam megoldani úgy, hogy társasjátékra hívtam őket, anya kapásból rávágta, hogy nem ér rá. Húgom meg apám ilyen elkeseredett állapotban.. Na de a kérdésem az lenne, hogy valahogy fel lehetne oldani ezt a feszültséget? Anyámmal nem lehet beszélni, mert kiakad ha ilyesmiről próbálok beszélni, apa meg hogy mondjam nem igazán érti a kvalifikáltságából kifolyólag, hogy milyen stílusban kellene reagálnia és érzékenyen érinti ha valaki összetett jelentésű dologról beszél vele. Na mit tegyek? :(



2016. márc. 29. 03:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, mindenki a saját problémájával van elfoglalva, ezért nem tudnak egymásra figyelni. Mivel nem magával a családdal van a gond, erre nemigen van közös "családi" megoldás. Az egyetlen, amit javasolni tudok, hogy mindenkivel külön-külön a temperamentumának megfelelően beszélgetsz egy kicsit a problémájáról (jobban mondva, hagyod, hogy panaszkodjon neked egy kicsit, amire te együttérzően bólogatsz). Ha kibeszélhetik magukból, kicsit megkönnyebbülnek, és nyitottabbak lesznek a többi családtagra. Csakhát ennyi emberrel egyszerre nehéz lesz... Talán kezdd azzal, aki a leginkább letört? Ha ő oldódik, lehet hogy a többiek maguktól is igazodnak majd.
2016. márc. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Ha mindenki végzett pszichológus a családban az elég veszélyes. Kicsit lazábban kellene venni a dolgokat
2016. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Én is azt hiszem, külön-külön kéne az egyes családtagok problémáihoz közelíteni.

Anyukád, nővéred és húgod esetében nem is írtál konkrét problémát. Habár nőknek nem kell valóságos probléma, hogy idegesek legyenek. :DDDD

A munkahellyel nem lehet mit csinálni, nekem is volt ilyen, és évekig tartott, mire el tudtam onnan jönni (mert ugye munkanélküliségbe azért épeszű ember nem menekül a rossz munkahelyi légkör elől).

Azt nem tudom, apukád miért vitatkozik a testvérével, de ha nem valami nagy szemétséget művelt vele a testvére, akkor értesd meg vele, hogy a harag, a stressz neki árt, tehát saját érdekében lazábban kéne kezelnie a közöttük levő ellentétet.

Munkahelyi problémák esetén nálam az vált be, ha otthon olyasmit csináltam, ami nagyon jól lekötött, örömmel végeztem és elterelte a figyelmemet.

2016. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!