Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamelyik szülőtök rajtato...

Ha valamelyik szülőtök rajtatok vezeti le a feszültséget, vagy jelentéktelen dolgon nagyon felhúzza magát, és pár meggondolatlan dolgot is hozzátok vág, ti mit tesztek? 17L

Figyelt kérdés
Értem azt, hogy visszavágtok, ha ti is ingerültek vagytok, rájuk hagyjátok, vagy megpróbáljátok kiengesztelni őket? Én személy szerint már eléggé unom, hogy a fáradság/ munkahely miatti stressz miatt mindenért rögtön kiabálva van, bár sokszor én is kiabálok, mert nem igazán tudom magamban tartani, és meg se próbálok "nyalni" már a vita után, ha átgondolva úgy érzem, nem én vagyok a hibás. Nagyon rosszul teszem?
2013. máj. 3. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, én is ilyen vagyok. Nehogy már nekem van igazam és még én pitizzek másoknak. Jól teszed, hogy nem hunyászkodsz meg, mert ha azt tennéd, az később rossz hatással lenne a személyiségedre. Amúgy én azt szoktam csinálni, amikor ilyenek a szüleim, hogy haza se megyek, átmegyek valakihez, vagy ha más lehetőség nincs neadjisten, akkor otthon bezárkózok a szobámba és zenét hallgatok, majd csak akkor jövök elő, hogyha mindenki elment aludni.
2013. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy van amikor jogosan akadnak ki rám, de azért jópárszor előfordul hogy nem, és én se vagyok hajlandó "pitizni".. De erre már volt, hogy azt kaptam válaszul, hogy a szüleimnek mindenképpen tegyem meg, mert ők neveltek fel, csak jót akarnak nekem, stbstb. Ezért tettem fel a kérdést, hogy tényleg "tiszteletlenség"-e nemtörődni néha dolgokkal :)
2013. máj. 3. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan 14 éves koromtól volt ez. Tartott olyan21 éves koromig, amikor is elköltöztem.

MIndig csendben voltam, nem is tudom miért. Nem is lettem egészséges lelkületű ember :) A helyzetedre nem tudok tanácsot adni. Mindenesetre az, hogy visszakiabálsz, szerintem nem jó. Az agresszió agressziót szül.

Leültél már vele beszélni, amikor nyugodt állapotában van?

Tudom, hogy nem mindig lehet -_- Illetve nem is tudtam volna megtenni, de ez más. Én inkább tanultam belőle, hogy milyen hibákat ne kövessek el.

2013. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyám ilyen, mindig helyeselek neki, azzal nem tud mit kezdeni. Pl. mond egy olyat, hogy "te csak egy élősködő, senkiházi disznó vagy, megint nem mosogattál el és nincs kész a vacsora!" Rávágom, hogy "igen, teljesen igazad van". (Amikor 10 perccel hamarabb értem haza a munkából, mint ő.) Egyszerűen csak veszekedni akar velem, hogy levezesse a feszültséget. Azzal, hogy én nem vagyok vele hajlandó veszekedni, nem tud mit kezdeni és inkább békén hagy. Ha leállnék magyarázkodni, hogy most értem haza, hamarabb keltem, mint ő, és különben is csak 4 órát dolgozik, én meg 10-et, marhára ráért volna, stb., akkor csak szítanám a tüzet és egymás torkának esnénk. Felesleges. Bőven elég, ha én tudom azt, hogy nincs igaza. 26N
2013. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én általában igyekszem nyugodtan, de határozottan kijelenteni, hogy semmi rosszat nem tettem.
2013. máj. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is néha vágott anyum a fejemhez sértő dolgokat, de általában tudtam, h ez csak a fáradtság, az idegesség és az éhség számlájára írható. tehát amikor hazajött este 9kor a 12 órás munkából (kicsit munkamániás :), de tudom, h értem tette), akkor kiabált a mosatlan, a rendetlenség, a gané miatt. ami azért jogos volt, de finomabban is közölhette volna. nos, ilyenkor beláttam, ha tényleg trehány disznó voltam, és igyekeztem másnap összeszedni magam.

ha pedig jogtalan volt a bántása, akkor védekeztem és mondtam, h azért ne túlozzon. aztán mikor lehiggadt, akkor jött, és bocsánatot kért. szerintem egy szülő akkor nő nagyot a gyereke szemében, amikor a gyerek érzi, h partnerként van kezelve, és a szülő belátja ha téved.


sztem ha a szüleid veszekednek veled, akkor próbáld magadat a helyükbe képzelni, és gondold át, h jogos-e a letolás. ha jogos, akkor hozd helyre a hibát, ha nem, akkor kérd, h kicsit finomítsanak a stíluson, mert jól esne az emberi hangnem. ne nyalj, inkább döbbentsd rá őket, h lassan felnőtt vagy, kezeljenek teljes értékű embernek és ahhoz mérten beszéljenek veled. remélem működni fog.

2013. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én megvárom míg kiabál..és leszarom...

én is inkább bemegyeka szobámban aztán ott maadok, vagy elmegyek amíg lenyugszik...

2013. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!