Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos volt, hogy...

Szerintetek jogos volt, hogy így alakították ezt?

Figyelt kérdés
A szüleim kitalálták, hogy fel kell újítani a garázst, rendbe tették, festeni kellett. Mi messze élünk a családomtól, csak havi kb. 2 alkalommal látogatunk haza a nagyvárosból, olyankor örülünk, ha jut idő a saját kis dolgainkra. A felújítás első részét megcsinálta apám és a sógorom, állítólag 2 napot dolgoztak rajta.. Hozzáteszem ők azok, akik a testvéremmel és a kisfiukkal a szüleimnél laknak. Nem fizetnek a szüleimnek semmit ezért, pedig évek óta ott laknak, sőt többször pénzt is kéregettek anyámtól már. Mi épp most látogattunk haza a hétvégére, ilyenkor mindig viszünk haza ezt-azt, segítünk a házimunkában, ne legyünk ingyenélőknek kikiáltva. A szüleimnél szállunk meg ilyenkor. Anyám előre szólt, hogy a páromnak segítenie kellene a kőművesnek a mai nap, egy fél délutánt, mert apám nem ér rá. Apám délelőtt elment, a párom reggel óta egyedül segít a kőművesnek, míg a sórogom és a nővérem járkálnak a környéken, most épp fagyiznak, nem sokára pedig vacsorázni mennek a haverjaikkal. Azzal senki sem törődött, hogy havi 2x jövünk haza, esetleg mi is találkoznánk a barátainkkal vagy mi is kihasználnánk a jó időt (páromnak elég kemény állása van, reggel korán megy, este sötétben jön, csak a hétvégéken tudunk programokat szervezni). Jogosan akadtam ki ezen, hogy míg a sógorom szórakozik a hétvégén, a párom egyedül ugrál a felújításon, így elcseszve az egyetlen napot, mikor programokat szervezhetnénk? Kirándultam volna, fagyiztam volna én is, a barátaink is hetek óta nyaggatnak, mikor megyünk. Anyám-apám erre miért nem gondol? És tényleg a páromnak ennyire ki kell vennie a részét a munkákból, mikor itt sem lakunk? Pár óráról volt szó, erre elment az egész szombatunk, holnap meg már utazunk vissza.
2016. ápr. 2. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

egyszerű a megoldás. legközelebb nem náluk szálltok meg.

akkor mehettek a saját programotokra+ hozzájuk is benéztek pár órára.

amúgy nem jogos, hogy havi 2x vagytok ott, akkor is munkára fogják.

egyértleműen annak kéne csinálni, aki ott is lakik.

nyilván ha már ott vagytok amikor mennek a munkálatok, akkor illik felajánlani a segítségeteket.

de mivel csak vendégként vagytok ott, erősnek érzem,hogy kötelező jelleggel bevonták a munkára.

2016. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Ezen kívül milyen munkákból vettétek ki a részeteket? Egy családi ház körül mindig van tennivaló, ebbe nyilván nem ti folytok bele, hanem a tesódék. Az, hogy ők hogyan laknak ott, a szüleid döntése, viszont téged is felneveltek, egy napot (hosszú évek alatt) rászánhattok arra, hogy segítetek nekik.

Ha problémád van, hívd fel a sógorodat, és rendeld haza azzal, hogy dolgotok van. Amúgy ha ti barátokkal akartok lenni, amikor a szülővárosotokba mentek, nem a rokonokkal töltitek az időt, akkor vegyetek ki szobát egy hotelben.

2016. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem jogos, mert a sógorodék állandó jelleggel segítenek lévén, hogy ott laknak. Így nekik végre jött egy kikapcsolódás. Ti meg alig mentek, és akkor is gond ha segíteni kell. Idővel meg ha örökölni kell majd, a markotokat ti is odatartjátok majd, holott a sógor dolgozott rajta.

Barátokat meg lehet látogatni úgy is, hogy nem kapcsoljátok egybe a szülői látogatással.

2016. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Én a másik oldalról látom. Mi vagyunk a fèrjemmel akik a közelben vannak . Mi nem náluk élünk de pár házra és napi kapcsolatban vagyunk. Szóval az én véleményem az hogy a tesódék sokkal sokkal többet tesznek mint ti ez màr a közelségből is fakad. Szerintem a férjed kezéről nem esett le a gyűrű hogy 1 nap segítenie kellett. Az én férjemnek nem teher ha segíteni kell 1 napot pedig ő is dolgozik. Azért mert a sógorodék véletlen most fagyizotak nem gáz, az viszont hogy 1 nap segítség után ezt mered hándálni írtó gáz. Te is ugyanúgy a gyereke vagy a férjed igazán megteheti hogy az apóséknál segít. Én a távolabb élő tesóimat ítélem el akik idelibbenek segítenek 1 napot és azt hiszik ezzel megváltották a világot. Nem olyan nagy dolog az otthon vagy közelben élőkhöz képest. Neked is a szüleid , te is örökölsz majd a házból. Szégyennek tartom hogy inkább a barátokkal lennél , fáradság hogy segítsetek a szülőknek. Szégyen hogy a tesódék már bőven kivették a részüket a munkából te meg még ezt a kicsit is soknak tartod. Szóval szomorú, hogy nem alap a segítségetek. De egyébként mond meg legközelebb a szüleidnek hogy a férjed egy p.uha p.öcs és nem fog segíteni. Rátok ne számítsanak mert ti barátoztok és ők meg a programok fontosabbak.
2016. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre válaszolok, hanem javaslom, hogy készüljetek fel a jövőre nézve. Itt még nagy családi feszültségek és összeveszések lesznek, amikor a hát tulajdonjogának átíratására, ajándékozásra, netán öröklésre kerülne sor. Sógorodék ugyan nem fizetnek lakbért, bérleti díjat, ingatlanadót stb., de talán "természetben" ledolgozzák, csakhogy ezt nemigen lehet forintosítani. Ne csodálkozz majd, ha esetleg a tulajdonjog felének elajándékozására kerülne a sor, amiből Te természetesen kimaradsz és majd az öröklésnél Te már csak a fele hát felét (azaz az egésznek a negyedét öröklöd, de azzal is szembeállítják majd a sógorod által végzett értékmegóvó-értékteremtő élő munkát.
2016. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

"ha örökölni kell majd, a markotokat ti is odatartjátok majd, holott a sógor dolgozott rajta. "


+ annak a válaszolónak, aki a közelben lakik:


ez két különböző dolog.

az örökségnek ehhez semmi köze, itt elég fontos tényező az, hogy a sógor OTT LAKIK, méghozzá INGYEN.

az a minimum, hogy segít a munkában, nem csak néha, hanem konkrétan mindig, ha munka van, mert ugyanolyan teljes jogú családtagként van jelen, mint anyuka meg apuka.

akik vendégségbe mennek már csak haza, azok pihenni mennek, családot látogatni.

a sógornál azért alap, hogy segítsen, mert egy fillér bérleti díjat sem fizet, lévén családtagként tekintenek rá.

ezt ne keverjük már azzal, hogy kinek jár örökség, meg azzal se, hogy valaki a közelben lakik, és segít. totál más témák.

ennyi erővel előkerülhetne az is, hogy ha a sógorék ingyen lakhatnak, azaz sehol sem fizetnek bérleti díjat, akkor ez azt jelenti, hogy anyukáék kb havi 80 ezer ft-tal támogatják őket az életben, tehát sógorék mondjuk ennyit tudnak havonta félretenni.

a ház meg ha nem 3 családnak való, akkor a fiatalok már nem költözhetnek vissza, hisz nem férnek el, meg a munka miatt ők bementek a városba, vajon ők is megkapják anyuéktól ugyanezt az anyagi segítséget?

úgy gondolom, aki ingyen lakik valahol, az a minimum, hogy pontosan ugyanúgy végezze el a ház körüli munkákat, mint a család ott lakó többi tagja.


egyébként kérdező, ezt az egészet elmondtad anyudéknak meg sógornak? ugyanazt, amit leírtál, hogy pár óráról volt csak szó, egész nap lett belőle, meg ti is akartatok a barátokkal találkozni, meg hogy az egész heti fárasztó munka után pihenni jöttetek, nem dolgozni?

gyanítom, hogy nem. de akkor mit vársz? néma gyereknek anyja se érti a szevát. jelen esetben szó szerint. ők nem gondolnak erre, hogy barátokkal találkoztatok volna.

egyébként nem is érzem bunkóságnak, hogy pl. délután kettőkor szóltok akár anyudnak, akár a kőművesnek, hogy "megyek zuhanyozni, mert 4-kor Laciékkal találkozunk!"

egyrészt nem haragudhatnak, mert az egy lebeszélt program, szemben ezzel a munkával. másrészt ha mégis húzzák a szájukat, meg lehet mondani, hogy fél napról volt szó. harmadrészt meg ha még mindig van munka, fel lehet hívni sógorékat, hogy guruljanak haza a fagyizásból, mert meló van.


ha mártírkodsz, azzal senkinek sem teszel jót!

2016. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A testvéremék semmit sem segítenek, 5 ember után anyám nyakában van az egész háztartás, én segítek neki alkalomadtán, mikor ott vagyok. Amúgy nulla, egy kézmozdítást nem csinálnak. Mi viszont, míg ott laktam, végig segítettünk mindenben, a házimunkák jó 70-80%-át én egyedül csináltam 6 felnőtt + 1 gyerek után és a párom is folyamatosan nekik ugrált.
2016. ápr. 2. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Kéthetente nem vendégségbe jár haza az ember a szüleihez, erre a segítségre pedig megkérték őket. Lehetett volna azt mondani, hogy bocs, de nem megyünk - nem mondták, így jártak.

Az, hogy a szülők kérnek-e pénzt a másik gyerektől a lakhatásért, AZ Ő DÖNTÉSÜK, mivel az ő házuk. Családon belül viszont ILLIK segíteni, a szülőnek, aki felnevelt, főleg, pláne, ha még meg is kér rá. Nem esik le az aranygyűrű az ujjáról, hogy KIVÉTELESEN nem ingyenszállásra és ingyenkajára ment oda, hogy találkozhasson a barátokkal, hanem besegített a szülőknek is.

Le lehet pontozni nyugodtan, és lehet tovább hisztizni.:D Legközelebb pedig, ha ki akarsz szabadulni a betondzsungelből, megúszni a hétvégi főzést, és barátokkal találkozni, kérdező, vegyél ki a férjeddel szobát valahol, és fizess be kajára. Senki nem fog munkával nyaggatni, probléma megoldva.

2016. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyesek kicsit rosszul gondolják ezt a dolgot, senki nem főz rám, általában eljárunk kajálni, plusz takarítunk a család után, mert a testvéremék borzasztóan rendetlenek és mi ezt sosem bírtuk elnézegetni. Plusz mi tüzelünk olyankor (fatüzelés), ahogy mi tüzeltünk a párommal az egész családra éveken át, senki egy darab fát rá nem tett a kazánra soha rajtunk kívül. Mindig mentünk az erdőre fát szedni, fát behordani, itt inkább arról van szó, hogy itt a szép, napsütéses délután, a testvéremék szórakoznak, mi meg dolgozunk, mikor ők laknak itt ingyen, és igen, biztos vagyok, hogy örökléskor ők fogják a legjobban tartani a markukat, miközben tizedannyit nem dolgoztak összesen ezen a házon, mint mi. Tudom, hisz még egy éve sincs, hogy elmentünk innen és azóta is hallgatom anyám panaszait, hogy semmiben sem segítenek nekik.
2016. ápr. 2. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Kéthetente nem vendégségbe jár haza az ember >>> dehogynem. hát szerinted minek járnak, lakni?

akik elköltöztek, vendégségbe szoktak menni.


Családon belül viszont ILLIK segíteni >>> jaj hát kérem, akkor most illemtanóráról, vagy kőkemény jogról van szó, meg majdani öröklésről?

ha családon belül illik segíteni, akkor a másik tesónak és sógornak is illik anyagilag támogatni a szülőket, ha már ott laknak, sőt nekik illik csak igazán segíteni! de most írta a kérdező, hogy egy fűszálat nem tesznek keresztbe. nehogy már csak annak legyen kötelessége, aki elköltözött. neki van a legkevésbé.



KIVÉTELESEN nem ingyenszállásra és ingyenkajára ment oda >>> neked talán el kéne olvasni újra. már az elején leírta, hogy mindig visz ezt-azt, és segít is.

2016. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!