Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nemrég veszítetük el a szüleik...

Nemrég veszítetük el a szüleiket, nincs végrendelet, a testvérem a családjával a szüleim hazában lakott, valamennyit alakítottak is a házon, jogos, hogy ő több részre tart igenyt mint én?

Figyelt kérdés
Szerintem fele -fele,a ferjem szerint is ,nekünk sürgős lenne a pénz mert elveszithetjuk a házunkat
2013. aug. 19. 11:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
6%
Az igen! Most haltak meg a szülők de neked már a pénzükre fáj a fogad. Szép vagy mondhatom...
2013. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem volt végrendelet, akkor fele-fele arányban örököltök. Lényegtelen mennyit költöttek a házra.
2013. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%

Jogilag nem jogos, amúgy attól függ mennyit alakítottak...

Nálunk nem élnek a szüleim a nagyszüleim házában, mégis mindig ő fest ki, rakja rendbe a tetőt...fel-fele lenne akkor is a tesójával..


Papíron fele-fele, én felajánlanám, hogy az illetéket fizetem helyettük..aztán annyi.


Első, a szülei már meghaltak, igen helyre kell tenni a hagyatékot, ez ugyanúgy együttjár egy rokonunk halálával, mint a temetés elintézése

2013. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
61%
Fele-fele arányban öröklitek, és mivel ők laknak benne, nektek van jogotok ahhoz, hogy kérjétek a fele ár kifizetését részetekre.
2013. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
ha bizonyítani tudják, hogy költöttek értéknövelő beruházásra, akkor a hagyatéki tárgyaláson bizony többet fog kapni, mint a fele, teljesen jogosan
2013. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem azért mert érzéketlen vagyok ,de bajban vagyok .És senki sem kérte tőlük ,hogy rahuzzanak még egy szintet a házra,meg szigetelés,tetőt cseréljenek.

Bizony akár áron alul is sürgősen el kell adni!

2013. aug. 19. 12:00
 7/37 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem jogos!

Te a házon nem rendezkedtél gondolom én, ők voltak akik iparkodtak hogy lakható legyen, így nyilván többre is értékelik majd!

2013. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%

Azigen!

Remélem a testvéred jó messzire elhajt! Mivel a tető levan cserélve, szigetelés + egy szint, tudod hogy mennyi pénzbe kerül ez???

Te

képes lennél akár még áron alul is eladni hogy megtartsd a te házad, de nem foglalkozol a testvéreddel és a családjával! Ráadásul nem rég hunytak el

2013. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Igen, jogos. Ugyanis értéknövelő beruházást hajtott végre az ingatlanon. Vagyis az a szint, amit ők húztak rá kb. egy az egyben az övék lesz, ha bizonyítani tudják, hogy saját tőkéből hajtották végre a bővítést. Az alsó szint pedig feleződik közted és köztük.


Az meg, hogy te áron alul azonnal el akarsz adni egy ingatlant rajtad kívül kb. senkit nem érdekel. Ugyanis 50-50%-os tulajdonjognál közös döntés kell, vagy bíróságra kell vinni a dolgot, ami nagyon sokáig tart és tuti rosszabbul jársz.

2013. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

"Nem azért mert érzéketlen vagyok ,de bajban vagyok .És senki sem kérte tőlük ,hogy rahuzzanak még egy szintet a házra,meg szigetelés,tetőt cseréljenek.

Bizony akár áron alul is sürgősen el kell adni!"


el foglak akkor keseríteni, bizony jogos, hogy jóval több jár neki, mint neked és semmiféle eladás nem lesz, mivel benne laknak, gondolom ott is akarnak maradni...nyilván ki fogják fizetni a te részed...és ha mindazt ráköltötték, amit írtál, akkor bizony nem sok lesz a te részed a házból

2013. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!