Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a 27 éves nővéremn...

Mit mondjak a 27 éves nővéremnek, akinek meghalt a férje? Menjek át még ma 9 után?

Figyelt kérdés

Teljesen váratlanul halt meg, fiatal volt 30 éves. Nem számítottunk rá. Az ember fejében nem fordul meg 27 évesen, hogy ilyen történik, nem egy nyugdíjas nénike. Nem tudom mit mondjak neki. Anyira oda volt értem, imádta.. Mit mondjak neki? Nem lesz semmi baj, túléled?

9 után ér be a vonatom még ma menjek át? Hagyjam pihenni inkább?

Van egy 2 és 3 éves kisgyermeke rájuk vigyázzak holnap? Vigyem el őket valamerre, hogy ne kelljen erősnek lennie? (Gondolom nem mennek bölcsibe, nővèrem dolgozni)

Fogalmam sincs mit csinálhatnék, mondhatnék. Anyukám annyit mondott majd beszélünk.


2016. ápr. 4. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne mondj semmit, menj át hozzá, öled csak át és hallgasd meg, hogy mit mond. MEg segíts a gyerekeknél meg a háztartásban.
2016. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hívd fel, hogy átmenj -e , tudsz -e valamiben segíteni.

a jövőre vonatkozóan meg annyit tudnék tanácsolni, hogy próbálj sokat lenni a nővéreddel, találj ki programokat,ha kell vigyázz a gyerekekre is, hiszen elég nehéz helyzetbe került, hogy dologozzon meg elláson mellette 2 pici gyereket. ja és ne nagyon hozd fel témának a férjét. ha szeretne róla beszélni, akkor ott leszel, de ne hozd fel magadtól szerintem.csak legyél ott mellette,hogyha szüksége van rád.


egyébként erre tényleg nincsenek szavak, biztosan nagyon nehéz lehet átélnie ezt.

2016. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte részvétem. Menj át, legyél mellette. Vigyázz a gyerekekre akár holnap, arra biztos szüksége lesz.
2016. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon nehéz! Nem vagyok ilyen bamba, hogy ne tudjak kezelni egy helyzetet, de most tényleg nem tudom mi fog történni. Kicsit furának is tartom a kérdéseimet is, ne ítéljetek el, csak tanácstalan vagyok
2016. ápr. 4. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Soha ne mondj neki olyanokat hogy:

- nem lesz semmi baj

- majd találsz mást helyette

- az idő mindent megold

- és még ami hazugságot ilyenkor szoktak mondani.


Igen, menj át, vigyél magaddal papírzsepiket (garantáltan kifogyott már belőle) és segíts a gyerekeket lefektetni aludni. Vihetsz magaddal egy üveg bort is, max. nem nyitjátok ki. Nem kell mondani semmit, azt éreztesd vele, hogy mellette vagy, számíthatsz rá és nem veszed semmibe a tragédiát, ami velük történt.


Ha valamennyire már megnyugodott, kérdezd meg tőle, a temetés intézésében segíthetsz-e valamit, elkísérheted-e őt mindenhová, ahová kell (magát a temetést valószínűleg ő szeretné majd intézni) vagy addig vigyázhatsz-e te a gyerekekre.

2016. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, menj át! Nem kell semmit mondanod, majd ő mondja. Készülj emlékekkel, ilyen helyzetekben a nagy sírások között szeretnek emlékeket felidézni, nem árt, ha Te is tudsz párat. Öleld meg, puszild meg, légy mellette. Én a gyerekeket is akkor említeném, ha ő felhozza. 1-1 tiszta pillanatában biztos, hogy felfogja hozni, mert nyilván eszébe jut, hogy Ő most neem képes bölcsibe vinni őket és a többi. Ha esetleg nem szólna, akkor persze kérdezz rá nyugodtan. Legyen benned némi elképzelés a halál utáni létről, vagy nem létről. Akiket én ismerek egy idő után szóba hozták ezt is. Tudj hozzá kapcsolódni. Részvétem Neki, kitartást Nektek!
2016. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha megoldhatod ajánld fel neki, h hozzá költözöl, h segíts neki a gyerekekkel stb. Ilyenkor nem tudsz mit mondani. Hagyd, h ő beszéljen. Te tudod, h milyen. Kibeszéli inkább a fájdalmát vagy nem. Vihetsz bort is. Legyél mellette. Gondoskodj a háztartásról és a gyerekekről amíg talpra ál. A semmiből nehogy benyomd,h "számíthat rád". Nem kell mondanod neki. Csak légy mellette és konkrét ügyekben ajánld fel neki a segítséged. Temetés stb... Gondolom takarítani tudtok egyet. Ha csinálsz valamit könnyebben feloldódtok és közben iszogattok. Kinyitod a bort és kezdj el takarítgatni stb. Alúdj ma ott nála sztm...
2016. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
látogasd meg adj neki ajándékot puszit,ölelést érezze,hogy tesojaként rád számithat. beszélgessetek,néha tereld el a figyelmté a párjárol
2016. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem "csak" a párom halt meg, gyerekeünk nem volt. Az elején azt hittem beleőrülök, nyugtatót szedtem, majd az öngyilkosság gondolatával játszadoztam. Az első 2-3 hónapban fél órától többet nem bírtam ki egyedül.

Menj át hozzá, de előtte hívd fel, hogy tudja, hogy mész, de akármit mondd, nézd meg, mi van vele és a gyerekekkel. A szüleitekhez nem tud ideiglenesen odaköltözni? Van olyan állapotban, hogy két kicsit segítség nélkül ellásson? Bár valószínűnek tartom, hogy éppen ők fogják a testvéred motiválni és erőt adni neki a túléléshez.

Amit javasolnék úgy, hogy voltam hasonló helyzetben: ---öleld át,jó szorosan és közöld vele, mindig számíthat rád.- Ezt maradéktalanul tartsd is be.

- ne sírj, ne sajnáltasd magad- attól másztam a falra, mikor valaki részvétet nyilvánított és a végén nekem kellett vigyasztalni. Nem lett tőle jobb.

- terld el a figyelmét- mi van a kicsikkel, főzés, divat, pletykák- a szerelem tabu téma

- nevettesd meg- nem hinném, hogy ma menne, de rövidesen tervezd be

- menjetek vásárolni, vagy halami hasonló, amit szeret

- a nővéred sportoljon, keressen fel egy pszichológust

Részvétem és nagyon sok kitartást kívánok.

+ Nekem mindig azt mondták, csak az adott napra koncentráljak, éljem túl, a következő egyre jobb lesz. Sokszor erőt adott ez a gondolat, bár eleinte úgy tűnt, reménytelen a helyzet.

Ha valami kérdésed lenne, szívesen válaszolok, hátha jobban megérted majd, mi játszódhat le a fejében.

2016. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp nézz be hozzá. Ilyenkor fontos éreztetni az illetővel, hogy mellette vagy számíthat rád. Ne faggasd részletekkel, nem kell beszéltetni. Segíts neki a gyerekek körül, illetve a temetés rendezésénél is. Ne hagyjátok magára, de nem kell "rajta lógni" sem. Csak legyetek ott, ha bármire szüksége van segítsetek neki.
2016. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!