Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerdán apum meghalt. Többi...

Szerdán apum meghalt. Többi lent. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 hete volt egy baja majdnem infarktust kapott, de jobban lett utána, csak nem mert visszafeküdni. De ezután más volt.Szerdán még teljesen jól volt minden, vacsorázott teljesen jól, jó kedve volt. majd 19:30kor elaludt, és 20:00kor felkelt mert fájt a háta, mellkasa, és nagyon rosszul volt, érezte baj van, és felöltözött és mondta elmegy a kórházba, anyum csak nézett lement a konyhába gyors vele, apum ezt mondta utoljára itthon : vigyázzatok magatokra, most infarktust fogok kapni, bement a kórházba kocsival 10-15 perc alatt odaért, és besétált. és a kórházba bement és mondta : infarktust fogok kapni és meghalok, és pont 10mp-vel utána meghalt ezt mondta az orvos, és azóta anyám nem evett, és én is alig. én 15 éves vagyok és minden nap sírok, a tesóm 17 ő is sírt de ő mindig a gondokat csinálja, és most is csinált 1 nagy gondot és anyám csak sír és nem bírja tovább, mondja majd ma délután csinál valamit vele, már én is teljesen aggódom anyum miatt, már nekem is teljesen nagyon fáj a szívem. Mit csináljak?
2016. febr. 14. 01:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így marha nehéz dolog. Első körön pszichológus mindenképp. Apum 20 éve halt meg én most vagyok 21 és anyum mai napig szomorú és mikor őt látja bennem akkor is rossz neki. Meg kell próbálni túlélni és összetartani.
2016. febr. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
97%
Tiszta szivembol kivanom, hogy eros legyel es tul tud veszelni! Apukad ott lesz mindig melleted es soha nem hagy magadra!
2016. febr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon őszinte részvétem. Mélységesen megértem, én 16 évesen veszítettem el Aput.

Semmit nem tehetsz. Tartsatok ki egymás mellett Anyuddal és Tesóddal. Idővel elviselhetőbb lesz, de 30 év múlva is eszedbe fog jutni.

2016. febr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Részvétem 😞

Egyébként szerintem próbáljátok ezt úgy felfogni, hogy apukád már nem szenved...:/

Tudom, nehéz, de legyetek erősek :)

2016. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte Részvétem Apukád Miatt!!!

Ezen sajnos nem segíthet semmi,idővel majd feldolgozzátok,nagyon sajnállak,kitartást!

2016. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mivel te 15 vagy, a tesó 17, mindketten el kéne, hogy menjetek minél előbb a legközelebbi ifjúságpszichiátriai gondozóba (bocs, ha a neve nem pontos).


Apud miatt a gyász nagyon mélyen érint titeket, a tesód nem véletlenül balhézik, anyukád összeomlott - holott neki kéne kicsit erősebbnek lennie két gyerek mellett - szóval, én azt gondolom, hogy ha valakinek segítség kell akkor azok most ti vagytok, és te vagy.


(Nem, nem fognak legyógyszerezni, max. kapsz egy könnyű nyugatatót, ha nem tudsz éjjel aludni. Gyászban sokszor nem bír az ember aludni.)


Nagyon sajnálom, és fogadd őszinte részvétem.


Gyászolj, drága, mást nem is tehetsz. Tudom, hogy ez nagyon kemény időszak lesz neked, de mindig gondolj arra, hogy ami nem tör össze, az megerősít.


Sok erőt! :)

2016. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én az iskolai pszichológustól kaptam egyszer segítséget. Ha van rá módod, mindenképpen próbáld meg.

Szerintem mindhármótoknak segítene. Részvétem. :(

Sok erőt kívánok!

2016. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy az ember mennyire képes megérezni, hogy ekkora a baj. Sajnos sokszor nem is tudatosul a környezetben, hogy tényleg nagyon nagy a baj és nem szabad elengedni egyedül az illetőt sehova. Ugyanígy halt meg egy kedves ismerősöm fiatal férfiként. Légszomj, hát és mellkas fájdalom, verejtékezés, halálfélelem. Azt mondta rendben van, de nem érzi jól magát, hazamegy lefeküdni. Nem engedte hogy hazavigyük, mert szerinte volt már ilyen, akkor is jobban lett egy nagy alvástól. Útközben halt meg. Csak a szerencsén múlt, hogy nem jött szembe senki.

Apukád segélykiáltása sokatmondó és sajnálatos hogy az igyekezet ellenére sem tudtak már segíteni rajta. Azt szokták mondani, hogy ezt nem lehet feldolgozni, csak megtanulni együtt élni vele és ez sajnos nagyon igaz.


Ez nagyon nehéz lesz, de fontos hogy kitudd beszélni magadból a fájdalmadat és bizony ha az segít, akkor merj üvöltve zokogni, mert jobb ha kijönnek az érzelmek, mintha magadba fojtod.

Ha végképp nem megy, akkor érdemes pszichológus segítségét kérni, vagy egy gyászcsoporthoz csatlakozni.

2016. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a jó válaszokat, szerdán lesz a temetés talán utána 1 kicsit jobb lesz. :(
2016. febr. 14. 18:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem.


Tudod, elgondolkoztattál, de nagyon. nekem is sokszor fáj a hátam, ami időnként kihat a mellkasomra is, és olyankor szorít. a doki szerint semmi bajom nincs, csupán szülésnél megnyomott a baba egy ideget, és ennyi. de talán ezt olvasva érdemes lenne még egyszer nekifutni.


Még egyszer részvétem.

2016. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!