Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is megbocsáthatatl...

Szerintetek is megbocsáthatatlan bűn, ha valaki nem akar ajándékozni?

Figyelt kérdés

A családomban mindig szokás volt a nagy ajándékozás.

Egyszerűen nem telt egy ünnep sem békében, mert mindig azt kellett nézni, ki mit kap, mennyiért, örülni kellett mindennek - én pl. ritkán kaptam tényleg hasznos dolgot, pénznek jobban örültem volna, de az a mai napig tabu.

A minimális zsebpénzünkből sem költhettünk, mert kötelező volt félretenni ajándékokra...

Soha nem tudtam olyat venni, aminek bárki örült volna, mert nem volt keretem rá. Iszonyatos stressznek és pénzkidobásnak éltem meg az egészet.

Soha szó sem volt meghitt pillanatokról, csak stresszes, műmosolyos, átveszekedett ünnepekről.


A férjemmel több évig békében éltünk, mert anyám "kitagadott"... aztán újra beszélni kezdtünk, és kezdődött minden elölről.

A tavaly előtti karácsonyunk újra idegőrlő volt, jól össze is kaptunk férjemmel. A családom hatalmas, pénzünk szinte semmi sem volt, konkrétan a karácsonyi menüből jött le az összeg, amiből bóvli kis vackokat kellett vásárolnom, amit persze mindenki utált - anyám szerintem ki is dobta, mert azóta se láttam.

Tavalyi karácsonyra megbeszéltem velük, hogy anyagi okokból maradjon ki végre a dolog. Természetesen nem vették komolyan, húzták a szájukat, amiért ők adtak, de nem kaptak semmit.


Újév után végre helyrerázódtunk anyagilag, de jelenleg a legfontosabb, hogy félretegyünk egy kis tartalékot végre, meg urambocsá' egy kicsit magunkra is költünk, olyan dolgokat veszünk, amik szükségesek, de eddig nem engedhettük meg magunknak.

Ajándékot továbbra sem szeretnék, se oda, se vissza, nálunk sem szokás, párommal saját magunkat ajándékozzuk meg, ha úgy adódik :)

Ezt ők is nagyon jól tudják... mégis, most volt anyám születésnapja. Felköszöntöttem ahogy illik - ajándék nélkül -, azóta sem szól hozzám.


Most tényleg én vagyok a szemét? Kötelező minden alkalomra pénzt kidobni?


2016. ápr. 7. 02:28
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Bocsi ha kicsit szétszórt lett, nem nagyon tudok aludni :))
2016. ápr. 7. 02:29
 2/31 A kérdező kommentje:

Azért azt még leírom, mert árnyalja a képet, hogy nem lehet anyámmal szemben semmi "olcsó" megoldással élni.

13 évesen próbáltam kézzel készített ajándékot adni, kidobta, mondván, vegyek valami értelmeset...

Amikor egy fillérem nem volt kamasz fejjel, a fülébe jutott, hogy ünnepi kekszet szeretnék sütni meglepetés gyanánt. A kezembe nyomott 5000ftot: "a kaja nem ajándék".

Az is említésre méltó volt, amikor a hifit, amit nővérem vett neki karácsonyra, május körül bontotta ki az unszolásomra, mert nem az a márka volt, amit kinézett...

Nem egyszerű eset.

2016. ápr. 7. 02:50
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Meg tudom érteni,hogy a családod elvette a kedvedet az ajándékozástól,de legalább a férjed elfogadja és belement abba,hogy ne ajándékozzatok.Anyudnál kevés eséllyel lesz pálfordulás,mert a leírásból szépen szólva is nagyon anyagias és még finom voltam és nőies.Ha neki fontosabb,hogy valami drága dolog legyen,nem pedig a befektetett energia,hagyd a francba,jobban jártok te is,a férjed is.


22/N

2016. ápr. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Fú, én ajándékoznék neki valami olcsó bizsu ékszert,és beadnám neki, hogy egy drága egyedi dizájnú ékszer. Ha pedig felismeri, hogy csak bizsu, akkor elkezdenék káromkodni, hogy kiadtam egy halom pénzt és így átvertek! :D
2016. ápr. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az ajándékról van szó. E mögött egy nagy fokú szeretettlenségről van szó. Hiába az ajándék ha nincs szeretet.A ti életek a tietek, ha elrontják nem szabad engedni.
2016. ápr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiatalok életében ha valaki rossz szándékkal szól bele, mellőzni is lehet a kapcsolatot. Főleg ha előzőleg sem volt valami virágzó a kapcsolat. Én karácsonyra pár száz forintos dolgot szoktam venni és mégis szeretjük egymást.Vehetsz az ilyennek egy autót is szépen becsomagolva.Ha nincs szeretet, az egészet megette a fene.
2016. ápr. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
HA nekem ilyen famíliám lenne, én akkor se vennék részt az ajándékozásban, ha Krőzus lennék...Fel nem foghatom, hogy lehet valaki ennyire anyagias, önző és korlátolt! Max egy tábla csokit, bonbont vennék, vagy egy cserepes virágot. A felnőtt ember úgyis megveszi magának ami kell, amit szeretne, és olyat, amilyenre vágyik, nem mástól várja, hogy egyrészt pénzelje a vágyai, másrészt kitalálja, hogy miből milyen márkát akar.
2016. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

Vegyél neki egy műdákót, vagy egy vibrátort. Az a baja, hogy rég volt már jól... ... ... :D


Viccet félretéve az a probléma, amit feljebb már leírták a szeretetről. Én biztosan megszakítanám a kapcsolatot vele, legalábbis nem keresném. Majd keres, ha akar valamit.

2016. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is teljesen igazad van, az ajándékozási kényszer megöl minden ünnepet.


Tartsátok magatokat a a "nem adunk ajándékot" döntésetekhez, iylen esetben, mint anyukád szülinapja, adjatok neki egy kis doboz bonbont, férfiaknak meg egy üveg bort vagy - ha nem isznak bort, akkor egy kisebb csomag sajtos/sós süteményt.


Karácsonyra szintén mindenkinek saját sütésü aprósüteményt, kis doboz bonbont, bort adhattok, de ennél drágább dolgot ne. Ha ti kapnátok drága ajándékot, azt adjátok vissza, mondván, hogy mivel ti nem adtok, ezért kapni sem akartok - ez azért fontos, hogy ne legyen okuk ajándékokat elvárni. Igaz, eleinte ezért is meg fognak sértödni, de idövel megszokják.


Ha meg veszekedés indul, akkor egyszerüen hazamentek.


Idövel elfogadják, hogy veletek nincs ajándékozási verseny, és leállnak, vagy ha nem, akkor a kapcsolatot minimumra csökkentitek és megvan a nyugalmatok.

2016. ápr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha korábban ő tagadott ki téged, most tagadd ki te őt.
2016. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!