Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házunkban reggeltől estig...

A házunkban reggeltől estig üvölt a zene, ha feljelentem akkor muszály elmondanom a nevemet, vagy lehet olyat is kérni hogy ne tudja meg a házban lakó hogy ki jelentedte fel?

Figyelt kérdés
Valamikor egész nyáron is üvölt a zene,már idegesítő tud lenni,főleg amikor Hétvégenként délután 2-től folyamatosan üvölt egész 6-ig.Vagy vamikor este 10 kor is üvölteti.Már annyira zavaró tanulni is alig lehet tőle:))Mit csináljak?
2010. ápr. 6. 19:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez borzalmas lehet, szeretem a zenét, de csak egy bizonyos fokig! Csendháborításért fellehet jelenteni simán!De az ilyennek azt kívánom egyszer kilukdhatna a dobhártyája!
2010. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Tudtommal már nincs csendháborítás, vagy megint van?
2010. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs. Ezért nem lehet a bunkókkal semmit kezdeni, max elköltözni.
2010. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nálunk is panelproliként, lehet élvezni, amint a felettünk lakó nyomatja a techno, diszkó kedvenceit, amitől nehézkes pihenni.... de nonverbálisan megbeszéltük, hogy jobban jár ha abbahagyja, mert én meg basszusgitározok... :)) amikor hallottam hogy diszkózik otthon én gyakoroltam egy kicsit. azóta ügyel a hangerőre. én is.
2010. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ne butítsátok a népet, hogy már nincs "csendháborítás".

Van: "Az egyes szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


A szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki."

Pont, ahogy nálunk is eljártak. Egyet tilos tenni: hagyni magad. Amint eldöntöd, hogy tűrsz, máris magadra hívod a még nagyobb zajt.

2010. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kirakatni a lakásból csak albérlőt tudsz. Tulajdonost ilyen alapon semmi féleképpen. Önkormányzati bérlőt is csak nagyon-nagyon nehezen. Én próbálkoztam már, de az önkormányzat csak figyelmezteti, megfenyegeti hogy kirakja, de nem történik semmi.
2010. ápr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Naná, hogy van csendháborítás ! És teljesen mindegy, mikor üvölteti a zenét, vagy zajong valaki, az napközben is szabálysértés, nem csak este 10.00 után !!!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A lakásszövetkezetek és a társasházak a házirendjükben megállapíthatnak zajkeltő magatartásokkal szembeni korlátozásokat. A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 26. § (1) bekezdése, valamint a lakásszövetkezetekről szóló 2004. évi CXV. törvény 14. § (2) bekezdése felhatalmazza a lakóközösségeket arra, hogy házirendjükben a lakóépületük sajátosságaihoz képest szabályozzák a lakhatásuk nyugalmát zavaró zajkeltő magatartásokat."


Nálatok nincs ilyen ? Utána néztél ?

2010. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!