Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthoni átlag alatti fizetésbő...

Itthoni átlag alatti fizetésből lehetetlen családot alapítani?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Kb. 10 év múlva szeretnék családot.

Számomra a család: feleség, (később gyerek/ek) saját kertes ház, saját autó.

Az ismerőseim kétharmada külföldön dolgozik. Én itthon húzom az igát havi 120 ért. Barátnőmmel ketten élünk albérletben. Az ő keresete kb 80.

Az elmult hetekben gondolkodtam rajta, hogy ha nem megyek ki külföldre kis tőkét szerezni akkor kb hónapról hónapra fogunk élni hitel hitel hátán (saját házra hitel, saját autóra hitel, stb)

A kinti ismerőseim meg hazajönnek, megveszik a drágább házakat, autókat. Kb jót röhögnek rajtam h jó h*/lye voltam h nem meloztam kint, és lenne alapom itthon.

Ők itt hagyták a családot a több pénzért.

Nekem itt van a családom aki jelenleg a szüleimből, rokonaimból, és bnőmből tevődik össze.

Anyagilag támogatni nem kérek senkitől, de nem is tudnának adni nagyon.

De sajnos ki kell mondjam: mire megyek a családdal ha közben a jövőben hónapról hónapa élnénk, és meg kell gondolni minden egyes 100 ft ot hogy mire költünk?


De azt sem szeretném, hogy esetleg 35 évesen 2 gyereket itthon hagyva kelljen külföldön dolgoznom a bedőlt hiteleim miatt...


Közép végzettségű embernek ez a sors jutott, ha szeretne egy kicsikét a totál csóróságból kitörni??!



2016. ápr. 19. 14:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
45%

"Számomra a család: feleség, (később gyerek/ek) saját kertes ház, saját autó."


A haz es az auto nem csaladtag, csak szolok :)

Ilyen elvarasokkal vagy legyen eleg fizetesed hozza, vagy adj lejjebb beloluk.

Vagy a lehetosegeidet igazitsd a vagyaid utan, vagy a vagyaidat a lehetosegeidhez.


Amugy meg ne panaszkodj, ha a szuleid nem szorulnak tamogatasra, mert van sajat lakasuk, gyakorlatilag egyelore csak egy embert kell eltartanod - magadat, nekem ilyen keresokepes korom ota soha nem volt.

2016. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%
Szia. CSak saját magam rövid életrajzát írnám le ezzel kapcsolatban. A nejem ,és én 30-40 közöttiek vagyunk. A nejem 150-170 ezret ,én 150 ezret kapok. Családi 48 ezer. Össz bevétel 350-400 ezer között van havonta. Nem iszunk,nem dohányzunk. Autónk nincs,csak egy robogó amivel én járok. Nem fogyaszt sokat. Három gyermekünk van. Havi félre tett pénzünk kb 50 ezer,mire kifizetjük a rezsit, a gyógyszereket, a némettanárt a nyelvvizsgához a gyereknek. Nem verjük a pénzt,csak élünk. Tudom,van aki kevesebb pénzből él,stb. De egy tanácsot adok neked . És jól fogadd meg. Huzz el innen míg nem késő. Gyere vissza 5-10 év mulva,mikor lesz annyi pénzed,hogy lakást /házat/ vegyél,és egy autót ami még gurul valamennyire. Meg olyan kiadásokra,mint egy német középszintig a nullárol 500 ezer ft. Itt gályázni 120 ezerért,nem nagy jövő. Ha csak szaros 300-400 ezret kapsz kint, a barinőddel 600-800 ezer. Tudom,ott is van lakbér stb. De legalább tudsz félretenni. Itt nem tudsz csak csődbe menni,vagy max hónapról hónapra élni. Itt jövő egyenlő a nullával. Bárki bármit írhat. Le lehet emiatt pontozni de akkor is ez a tuti. Még lehet én is összeszedem a sátorfámat,és allo mars . Mert itt nem előre haladni,hanem visszafele tolatni. Na azt lehet. Jol gondold át,mert mikor kisgyermeked lesz,nem lesz könnyű kimenni. Most míg "szabad" vagy.
2016. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem addig lépjetek amíg nincs gyerek. Még addig elég mobilok vagytok. Ha tíz évet lehúztok valahol, utána már lehet valamit kezdeni. Olyat ne vegyél figyelembe hogy rokonság. Meg a szülők se hozzád tartoznak. Neked a párod meg a majdani gyereked lesz a családod. Mindent ez alá kell rendelni, a saját és az ő érdekükbe.
2016. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
69%
hát igen,ilyen ez a mai világ. ha tudsz hova menni külföldre dolgozni,van valami lehetőség,akkor még most menj,mielőtt gyökeresen letelepednél.vidd akár a barátnőd is. addig menjetek,míg itthon mindenki elvan, nem haldoklófélben van. az ilyen igényekért sajnos már nem keveset kell tenni. ha nem felel meg a naprol napra eles,muszaj valamit...vagy belenyugszol ebbe
2016. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Ezért írtam le, hogy számomra ezek beletartoznak.

Nyilván nem családtagok, de számomra így lenne teljes az érzés hogy családom van.

Panelban nőttem fel, 20 évig ott éltem a szüleimmel.


Külföldre kell mennem hogy ezekből megvalósuljon bármi is. Igazából eddig is sejtettem ezt, de valahogy szembenézni vele nincs bátorságom. Márpedig ha a fentiekből el szeretnék érni valamit muszáj lesz.

2016. ápr. 19. 14:58
 6/43 anonim ***** válasza:
26%
Lehet itthon is jól élni, csak ahhoz tanulni kellene először. Ezt meg kevés ember teszi meg. De ha nem akarsz külföldre menni akkor tanulj inkább.
2016. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell mindenre hitelt felvenni.

Nyissatok lakástakarékot, azzal lesz tőkétek majd a lakáshitelhez. Kocsit nem feltétlen kell hitelből venni. Nekem Swiftem van, 3,5 éve vettük 265.000 Ft-ért. Azóta nem költöttem 100-at szervizre, olyan kis igénytelen jószág.

Férjemnek most vettünk egy Balenot 400ért, hogy legyen egy "nagyobb" családi kocsink.

Szóval nem kell hitel, hogy saját autód legyen.

Ha viszont ennyit sem tudsz összespórolni, akkor a törlesztés sem menne.


Amúgy mi az, hogy "Közép végzettségű embernek ez a sors jutott"?

Mindenkinek annyi jut, amennyire viszi.

Férjemnek csak egy szakmunkása van, 200 felett keres, én pultosként 160 körül kerestem, most egy OKJ-s szakmával gyerek mellett is megkeresem a 150et.

SZóval lehet, nem kellene leragadni, hanem jobb állás után kéne nézni...

2016. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

csak megerősítettétek bennem azt hogy ténylegesen szedjem a sátorfámat!


barátnőm nem akar kijönni. kerek perec megmondta, hogy ha kimegyek Ő nem jön.

Viszont én szeretnék már a jövőre tervezni, ezzel hogy kimegyek, lehet hogy a kapcsolatunk vége árán is.

2016. ápr. 19. 15:03
 9/43 anonim ***** válasza:
55%
Sopron mint opció?
2016. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Utsó:

pultosként havi 160? érdekelne!!!!

nyilván az életben tudni kell helyezkedni.

És tanulni kellett volna igen. beláttam h elcsesztem az életemet, és leragadtam.

2016. ápr. 19. 15:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!