Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel érhetném el, hogy...

Mivel érhetném el, hogy szeressen?

Figyelt kérdés

Az anyámmal van problémám. Kicsi koromban sem éreztem a szeretetét, de amióta külön élek tőle, ha lehet még jobban utál, mint valaha.

Amikor gyerek voltam, bármit csináltam, hibát talált benne. Ha négyest, vagy annál rosszabb jegyet hoztam, leszidott és aztán napokig nem szólt hozzám. Ha nem takarítottam, az volt a baja. Ha mégis csináltam valamit, amivel a kedvében akartam járni, nem értékelte, hanem azt nézte mi benne a rossz.

Nem csak én éreztem hogy kevésbé szeret, mint a két testvéremet. A hugom, ha kicsi korunkban kötekedett velem és meg akartam védeni magam, mindig azzal támadt, hogy majd megmond anyunak és ő majd engem fog leszidni, mert engem nem szeret úgy, mint őt. És így is volt. Bármit csináltak a testvéreim, mindig rajtam csattant.

Amikor a hugom elkezdett pasizni, én voltam a hibás, mert nem figyeltem rá eléggé. Amikor a bátyám megnősült és ritkán járt haza, azt kaptam meg, hogy én üldöztem el. Pedig nem voltunk rossz testvérek, annyit vitatkoztunk, mint bárki más.

Apám szintén látta, hogy anyám rosszul bánik velem. Neki talán épp ezért voltam én a legkedvesebb gyereke. Mindig azt mondta, hogy ő szeretné pótolni azt a szeretetet, amit nem kapok meg.

Apám halála után még jobban megutált anyám. Azzal vádolt, hogy elvettem tőle apám szeretetét és miattam olyan kevés jutott neki apámból.

Most már külön élek. Ha a bátyám hazamegy a családjával, vagy a hugom hétvégén hazamegy a koliból, hatalmas sütés-főzés van és mindenben a kedvüket lesi. Engem semmivel nem vár. Sokszor még programot is szervez, hiába jelentem be előre, hogy megyek. A párommal való kapcsolatomat sem támogatja. Szerinte egy ilyen ember túl jó hozzám, és nem érdemlem meg.

Kérdeztem már többször, hogy miért nem szeret. Mindig azt mondta, hogy szeret ő, a maga módján és hogy ne is várjak el tőle másféle viselkedést, mert én a gyereke vagyok és ő a szülő, szóval ne szabjam meg hogy viselkedik.

A párom szerint ne is menjek haza többet, de nekem mégis hiányzik, hogy legyen egy "anyám". Szeretném megkapni azt a szeretetet amit a tesóim. Nem tudom mit tehetnék még.


2010. ápr. 7. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
A párod édesanyja hogy viszonyul hozzád? (Mert a tied nem fog máshogy, mint eddig, az valószínű sajnos...)
2010. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a párodnak,ne menj haza többé!!!! Az anyád nem szeret és ez az ő szégyene. Annak semmi értelme nincs,hogy mindig engedd neki,hogy újra és újra megbántson. Megértem,hogy vágysz a szeretettére,de sajnos nem fog menni. Gondolj bele,hogy majd neked is lesznek vagy vannak gyerekeid. Gondolom azt nem akarod,hogy az anyád ugyan így bántsa őket,mikor mentek hozzá./Nekem volt egy ilyen nagyanyám és gyerekként mindig úgy jöttünk el tőlle,hogy egy kis senkinek éreztük magunkat./ Arról nem is beszélve,hogy a lelkedet is megkeseríti. Légy boldog a pároddal,emlékezz arra,hogy édesapád mennyire szeretet és más nem számít!!!
2010. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A párom anyukája nagyon kwedvel.

Sokszor csinálunk közös programokat és sokszor érezem rajta is, hogy szeretné pótolni anyám hiányát, de nekem azért nagyon fáj, hogy a saját anyám olyan, amilyen.

2010. ápr. 7. 11:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor találd meg a párod anyukájába az "édesanyát"..Nem lesz másként ez és ne is erőltesd. Te is legyél közönyös vele, járjál hozzá ugyanúgy és kész.Amúgy meg lehet h téged szeret a legjobban csak egyszerűen valamiért elfolytja magába!
2010. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy majd amikor fordul a kocka, a gyerekei közül tőled fogja megkapni a legtöbb gondoskodást, a többiek meg el-elmaradoznak majd. Akkor szépen belátja, hogy belőled nevelt igazán embert egyedül.

Téged még hajt a versenyszellem...

2010. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Noha nem ismerlek és csak annyit tudok rólad, amit itt leírtál, de még így is azt mondom: hagyd a fenébe az egészet, és többé ne beszélj anyáddal. Te megpróbáltad, nem akarja, így viszont csak szomorúságban élsz. Nem mindenki érdemes a figyelmedre és törődésedre, szerintem ő már eljátszotta az esélyét.
2010. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a középső gyerek valahogy mindig ilyesmit kap.... Én is az vagyok, nálunk nem ennyire durva a helyzet, de nagyjából ilyen. Annyi a különbség, h az én anyám, miután eljöttem otthonról, valahogy "jobban" szeret.


Én is sokat küzdöttem azért, h elfogadjon, szeressen. Ennek köszönhetem az iskolákat is, mert a figyelmét szerettem volna. Végül is nem jártam rosszul, de ettől sem szeretett jobban. Azon is sokat el szoktam gondolkodni, h miért van az, hogy akiről azt érezzük, hogy nem szeret, ahhoz nagyon ragaszkodunk? Pedig szeretetet kicsikarni senkiből nem lehet... Hagyd a francba az egészet, csak saját magad teszed tönkre emiatt. Végül ő fog rájönni mekkorát hibázott... hidd el!!!

2010. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy belátná.

Volt egy időszak, amikor műtétje volt és nagyon sokat kellett feküdnie, nem tudta még a házimunkát sem ellátni, akkor tesóim talán ha egyszer meglátogatták. Én viszont hetente egyszer átmentem, megcsináltam a mosást, vittem kaját, meg főztem több napra, bevásároltam neki. Akkor úgy tűnt hálás érte, és akkor közelebb éreztem magamhoz. Talán kicsit bíztam is benne, hogy valami megváltozik. De mikor felépült, minden olyan volt, mint régen.

2010. ápr. 7. 11:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te vagy a jószívű kihasználható családtag.
2010. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Valaki irta, h többet neállj szóba anyukáddal, mert h szomorúságba fogod igy leélni az életedet..S akkor kérdem én, hogy ha fel fogadja h többet nem áll szóba akkor boldog lesz???Nem !!!Sőt midnen nap rá fog gondolni..és a leirtak alapján egy rendes, becsületes lányról van szó, akinek a szive és a lelkiismerete megszakadna ha nem beszélne az anyukájával!!!Nem is tudom, hogy hogy lehet ilyen tanácsot adni..

Fogadd el, ahogy van, ugyanúgy járjál hozzá. Legalább a párod anyukája kárpótol egy kicsit érte és kész.Attól anyukád marad.És szerintema szive mélyén szeret, ne aggódj.Persze tudom h attól jól esne ha éreztetné is. De hagyjad...

Amúgy hány éves vagy?

2010. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!