Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért baj, ha én szervezek...

Az miért baj, ha én szervezek programot szülinapi hétvégére?

Figyelt kérdés
Férjemmel, a fiammal, a bátyám családjával és a szüleimmel el szeretnénk menni 3 napra valahová, de köt minket az idő, június végén tesómék külföldre költöznek, tehát addig, amolyan búcsú együttlét. Minden hétvégén van valami program, nincs üres járat. 3 hétvége lenne jó a szállodának, azokon a férjem családjában születés-és névnapok vannak. Mindent kaptam, csak megértést nem. Sógornőm tavaly az én születésnapomon utazott el, téli gyerekeink vannak, apósomék síútjai évről-évre érinti valakiét. Mégsem szóltam sose, készültem másik hétvégén. Ők ezt miért nem veszik figyelembe, hogy soha vissza nem térő lehetőség a családommal?
2016. ápr. 27. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Állj már a sarkadra! Mit kell másoktól kéredzkedni, mintha egy 5 éves gyerek lennél? Felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy. Nem kell ehhez indoklás.


Egyszerűen a család elé kell állni és közölni, hogy sajnáljátok, de nem lesztek ott idén xy szülinapján, mert elutaztok, pont. Vitának nincs helye.

2016. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis oda-vissza sajnos nem működik nálatok a tolerancia és az alkalmazkodás, csak a részedről. A helyedben én figyelmen kívül hagynám a programjaikat és úgy szervezném, ahogy nekem jó! Megsértődik? Hozd fel, hogy te hányszor szervezted más hétvégére az ünneplést csak azért mert ők síelni mentek vagy akárhova, ennyit ők is tolerálhatnának.
2016. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért baj, mert hagyod magad. Válaszd ki a számotokra legkevésbé fontos szülinapot/névnapot és ahelyett menjetek el valahova arra a 3 napra.


Amúgy is, nagy családnál ezeket érdemes összevonni, hogy tényleg ott legyen mindenki. Ismerősömék jurnak eszembe, akiknél pl januárban minden hétvégére jutna szülinap, ezért összevonva tartják. Azon a napon tényleg ott van 30 ember gyerekekkel, hatalmas buli, vidámság, de az igazi napot meg tényleg csak a legszűkebb család tartja, mert elvárhatatlan, hogy minden hétvégéjét ehhez igazítsa mindenki. Esetleg javasoljatok valami ilyet, vagy vigyetek valami apróságot a kimaradó rokonnak eggyel előtte/utána, amikor találkoztok.

2016. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden családban előfordul, hogy valaki (esetleg pont az ünnepelt) nem ér rá azon a hétvégén. Ilyenkor lehet másik hétvégén ünnepelni, vagy az a személy külön, egy másik alkalommal köszönti meg az ünnepeltet.

Tudomásul kell venni, hogy mindenki éli az életét és nem mindig ér rá. Másrészt nem értem, miért kell mindig minden rokonnak egyszerre köszöntenie. Legföljebb, aki másik alkalommal megy, annak nem lesz része dínom-dánomban.


Kérdező, a férjed hogyan látja ezt a kérdést? Neki mondd el, hogy ez fordítva is így működött, csak te nem csináltál problémát belőle.

Másrészt, ha nem direkt hétvégi napra esik a név- vagy születésnap, akkor úgysem a napján ünnepelnék. Ha mondjuk csütörtökön van, akkor nem utána, hanem előtte hétvégén meg lehet ünnepelni.

Ha a férjed melletted áll, akkor minden okoskodónak mondjátok meg, hogy ti is alkalmazkodtatok más rokon programjához, most ugyanezt várod viszont. Ha ezt se értik, akkor én a helyedben többet sose mennék oda köszönteni.

2016. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!