Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenne nekem egy olyan problémá...

Harsányi Boglárka kérdése:

Lenne nekem egy olyan problémám hogy a gyerekem apjával szét mentünk és nem fizet gyerek tartást már kassan 4éve! ¡ de sajna nincs a nevén visszont a gyerek anyakönyvikivonatán rajta van az apa neve! Igy el tudom intézni hogy fizesen?

Figyelt kérdés
Seggitség

#gyerek #Fizesen
2016. máj. 1. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A gyerek neve lényegtelen. Ha elismerte az apaságot, akkor fizetnie kell. Menj bíróságra.
2016. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Jelentsd fel a volt párodat! Ha nem képes fizetni magátòl,akkor majd kènyszerből fizet neked!!!! Ne aggòdj!!
2016. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Már rég el kellettél volna menni. Fízetni kötelessége. Nem számít a gyerek neve. Ha az apaságot nem válalta volna,akkor is kötelezik. Még az apasági tesztre is,amit a vesztes fél fízet.
2016. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Most ezt nem értem. Ha rajta van az anyakönyvi kivonaton, hogy ő az apa, akkor volt apasági nyilatkozat, tehát elismerte az apaságot. Ezt szokták jogilag alulműveltek úgy hívni, hogy "a nevén van a gyerek". Akkor köteles fizetni, ugyanúgy, mintha házasságba született volna a gyerek. Keress ügyvédet.
2016. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó!! Osztalak! Jár a zöld pacsi! :)
2016. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Ki van az anyakönyvi kivonatban apaként?
2016. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Keress egy közeli családsegítő hivatalt.Ott mindent elmondanak.Ingyenes ügyvéd is van,aki megfogalmaz egy felszólító levelet a gyerek apjának. Mivel az anyakönyvi szerint ő az apja,akkor Ő!!! az apja .Mindegy hogy hívják a gyermeked.Amíg nem jutsz el oda,fölteheted a kérdést itt is ,de a jogi kérdéseknél.
2016. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha 4 éve arra képtelen vagy, hogy elindítsd az apasági pert (amit ha tényleg csávó az apa, akkor neki kell fizetni), akkor nem csodálom, hogy nem igazán siet a fizetéssel, hisz tudja, hogy úgysem teszel semmit.
2016. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Csak nézzétek meg a helyesírását... Bárki is csodálkozik, hogy nem képes utánajárni a saját dolgainak?

Szerintem nem is érti, amit mondanak neki, vagy amit elolvas...

2016. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A bíroságra nenyj be ingyenes tanácsadásra ,ott egyszerre felveszik a jegyzőkönyvet. Rendelnek ki a gyereknek eseti gyámot (ügyvédet). Majd elmagyaráznak mindent.
2016. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!