Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min megy keresztül egy család,...

Min megy keresztül egy család, ha meghal az egyik gyerek?

Figyelt kérdés
Ismerősünknél történt a dolog, tudom nagyon nehéz a szülőknek, és a testvérnek is. Szeretném kicsit jobban az ő szemszögükből látni a dolgot, és szeretném megérteni, hogy min mennek keresztül. Egy ilyen tragédia után mi van a családdal? Depressziós lesz mindenki? A testvéréhez állt a legközelebb...

2016. ápr. 14. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Sokkot kapnak, lehetetlen feldolgozni, elfogadni, megérteni. A hiányérzet felemészti őket. Egy űr marad utána, ott ahol annyi szeretet volt korábban. És a sajnálat. A szüleit ez a gondolat szinte az őrületbe kergeti. Mi történt?
2016. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, kitörlődött egy rész. Szóval a sajnálat, hogy miért történt, miért ő.
2016. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk a nővérem fia halt meg 4 évesen. Hazafelé menet elütötte a zöld zebrán áthaladó nővéremet és a fiát és drogos autóvezető. Az unokaöcsém már a helyszínen meghalt. A nővérem ott sokkot kapott, úgy rángatták le a srácról akit agyba-főbe vert amikor tudatosult benne, hogy a fia halott. Nővérem és a sógorom teljesen összeomlottak. Apum is sokat sírt, ahogy mi is. A temetést is az én férjem, és anyósom intézte, mert egyikünk sem volt rá képes annyira le voltunk törve.(ezért ma is nagyon hálás vagyok anyósomnak, hogy levette ezt a terhet rólunk) Sokáig nagyon üres volt az élet az unokaöcsém nélkül. Minden nap mentünk a nővéremékhez, de nehéz volt akkor őket látni, hogy a gyászuk teljesen eltemeti őket. Anyum főzött, takarított, próbált lelket törni beléjük. Sógorom anyjával együtt ezerrel próbáltak segíteni. Apum is minden nap ment mert attól félt, hogy a nővérem öngyilkos lesz. Mi is rendszeresen mentünk, de nagyon fájó hónapok voltak ezek. Az előszobában még ott volt az unokaöcsém kabátja, cipője. A szobája ugyanúgy maradt ahogy hagyta. Képtelenek voltunk elpakolni. Mi lassan de kezdtünk újra élni.. Nővérem és a sógorom évekig élőhalottak voltak. Látni lehetett rajtuk, hogy mint az élőhalottak csinálják a dolgokat amiket kell, de messze nincsenek képben. Pl: felkeltek, fürödtek, ettek, dolgoztak, takarították a lakást, de mindent monoton módon. Csinálták mert ezt szoktuk csinálni de érzelemmentesen..

Unokaöcsém halála után 3 évvel a nővérem újra terhes lett. Az új kisbaba (aki azóta már 3,5 éves tündéri kislány) hozta vissza az életbe a nővéreméket. De a tragédia még ma is bennünk van, még ma is vannak napok amikor sírunk. Még ma is elképelem vajon most milyen srác lenne? A fájdalom tompul de soha nem múlik el. Senkinek nem kívánom, hogy átélje, mert borzalmas érzés..

2016. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyik ismerősömnek halt meg 7 éve a testvére, a szüleivel együtt azóta se bírják feldolgozni...
2016. ápr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudod az Ő szemszögükből látni. És ne is akard, mert feldolgozhatatlan. Az egyetlen ok amit el tudok fogadni arra, ha valaki utána öngyilkos lesz!
2016. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igazából a szülőkkel nem nagyon volt jóba a lány, nem a legjobb szülők, de akkor is az anyukája meg az apukája. A testvérével nagyon szoros kapcsolatban állt, ő volt a mindene. Nem bírta tovább és öngyilkos lett... Nagyon sajnálom, katasztrófa :( Bele sem bírok gondolni, hogy mit érezhetnek most a szülők, hogy miattuk, az ő hibájukból tette ezt. Köszönöm a válaszaitokat, most már kicsit jobban értem a helyzetüket :(
2016. ápr. 15. 15:05
 7/8 A kérdező kommentje:
És a testvére? Imádták egymást, mindkettőjük számára a másik volt a legfontosabb az életben :(
2016. ápr. 15. 15:07
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 13 évesen halt meg a testvérem. Azóta eltelt 30 év, de a szüleim soha nem tudták feldolgozni, édesanyám még mindíg őrzi a holmijait és sír ha rá gondol.
2016. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!