Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóskérdés. Ráhagynátok,...

Anyóskérdés. Ráhagynátok, vagy inkább szólnátok neki, hogy vegyen kicsit vissza? (ld. Kieg. )

Figyelt kérdés

Nem szokott problémám lenni az anyósommal, nem borulunk egymás keblére, de nem vitázunk, nincs egymás háta mögött sem fúrás. Tegnap viszont kicsit meglepődtem rajta.

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, ti mit lépnétek. A sztori:

Este elkérte az autómat, eddig még soha nem kérte el. De nem úgy, ahogy kérni szoktunk, tehát nem pl. "elvihetném az autódat?" vagy "kölcsönadnád nekem a kocsid?" hanem tényként közölte, hogy ma elviszi az autóm ("holnap kell az autód reggel, hozd át". Erre nem szóltam semmit, jól van vigye, nem csinálok belőle problémát. Reggel szépen leparkolok előttük, slusszkulcs, forgalmi anyósnak odaad, eljöttem dolgozni. Erre egy fél óra múlva hív, hogy miylen xar a kocsim, neki ez a roncs többet nem kell, nem tud váltani. Közli, hogy másodikban ment el végig a munkahelyére, mert feljebb nem tud váltani. Jelzem a kocsinak reggel semmi baja nem volt, sztem most sincs, valszeg nem nyomja be rendesen a kulungot vagy ki tudja...

A telefonban elmondtam neki, hogy hogyan váltson mit csináljon, miközben foylamatosan hisztériázott.

De elkezdett azért járni az agyam, mindig én hagyjam magam? Vissza kellett volna neki szólni vagy hagyni az egészet? Ti mit csináltatok volna? Nem akarom, hogy most elnduljon ez az ezt viszem azt viszem, miért ilyen xar folyamat, amiről korábban párom tesóit alig tudtuk leszoktatni...


2010. ápr. 8. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Valószínű szar napja van.Megjött neki,vagy éppen klimaxol..nőből van ő is.Ha nem csinálja többet,akkor felejtsd el.

Ha tovább folytatja egyszerűen kérdezd meg mi baja van veled.

2010. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Hoppá.

El tudom képzelni, nagyon-nagyon jó viszony esetében ezt a "kérést" 1-2 alkalommal, nyomós indokkal. (valamiről nem akar beszámolni, olyan ügye van)

De ahogy látom a rokonságban ez már többször előfordult.

Én azt tanácsolom, várj még. Lehet, ez volt az utolsó. Ha nem, 1-2 alkalom után vagy megkérdezném, mire kell, az, vagy más, vagy kerek- perec nemet mondanék. Kell neked is.

2010. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
ha még sosem vezette azt a kocsit,akkor eltudom képzelni,hogy nem tud váltani,én is vezettem már kölcsönkocsit,volt,amit elinditani se tudtam magamtól...ami neked automatikus,az neki nem feltétlen...
2010. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
84%

Ha nem szokott veled ilyen lenni, akkor tényleg nem volt jó passzban. És igen, ha továbbra is hisztériázik, és úgy veszed észre hogy tényleg ellened szólnak az ilyesféle megnyilvánulások, ülj le vele beszélni. Legyél tisztelettudó, nem kell egyből durván reagálni, mondd el neki, hogy nem a te hibád hogy nem ismeri az autót annyira,

te csak segíteni szerettél volna rajta, mert kérte.

2010. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Én első olvasásra csak meglepődtem, majd pici ellenszenvet váltott ki az, hogy tényként közölte az autó használatát. Én jeleztem volna elsőnek, hogy nagyon szívesen odaadod, de úgy illik, hogy kérni kell. Ha valamit kölcsön kért, ergo segítséget kért akkor előzékenynek kellene lenni. Autó amit még nem használt előtte persze, hogy vezetési nehézségeket okoz. DE minősíteni egy segítséget, kicsit modortalan dolog.

Én ilyesmit mondanék amikor visszahozta az autót: Lehet, hogyha kérte volna akkor az autó is kezelhetőbb lenne. Sajnos én rosszul viseltem a nehézkes vezetés okozta feszültségét. Telefonon zajlott beszélgetéskor azt éreztem, hogy a segítségemmel visszaélt, s minősíthetetlenül beszélt velem.

Ha ezt felfogja akkor ok.

2010. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ferfi rokonom, aki allandoan az anyja kocsijat fikazza (hozzateszem, uj kocsi), es megis azt keregeti el folyton, de az mas, amikor valaki folyton ezt csinalja. Ha anyosod tenyleg csak 1 napig volt ilyen, es soha tobbe nem jatsza ezt el, valoszinu, hogy valami nagyon rossz tortent vele es ezert nem tudott uralkodni magan. Szoval en most nem szolnek neki, de ha ujra elofordulna, azt mondanam, hogy: Akinek ez nem jo, vegyen maganak olyat, amilyet akar. Hogyha szerinte a kocsid roncs, akkor vegyen maganak olyat, ami neki tetszik es ne a te "szar" kocsidat kerje el. En sem szeretem az ilyesmit, hat lehet, hogy rossz napja volt tenyleg, de akkor ugyis eszreveszed, hogy ilyen tobbet nem lesz.
2010. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak igaza van. Egyébként nem csinálnék most ügyet belőle. Valszeg az ő autója teljesen más mint a tied. Ezért másképp is kell a kettőt vezetni. Legközelebb ha kári mond neki,hogy a múltkor is,hogy járt nem tudta vezetni nem lenne jobb ha taxizna?
2010. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
mondjuk igazi jó modorra nem lehet ellenszer semmifokú rosszkedv :P
2010. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
És ha legközelebb elkéri, akkor fogd meg és ültesd be az autóba, nézd meg mit csinál rosszul, és ha ismét idegbeteg lesz, akkor mondd meg neki hogy inkább el se vigye, nem hiányzik senkinek sem, hogy baj történjen belőle.
2010. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elöször is szerintem valami komolyabb gondja van, ha eleve szokatlan stilusban "kérte el" az autót és ma is szokatlan stilusban reklamál, hogy nem boldogul az autóddal. Lehet, hogy beteg és orvoshoz kellett mennie, de nem akarja még elmondani - pl. rossz rákszürési eredmény, hogy valami egész draszikusat irjak. Ha tényleg szokatlan a helyzet, akkor ott valami baj van, és a nem veled van baja, hanem valami miatt ö van kiborulva.


Legyél kicsit türelemmel, és esetleg pár nap múlve kérdezz rá, ha addigra rendbe jön.

2010. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!