Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttok ebben kivetni valót?...

Láttok ebben kivetni valót? Hogyan magyarázzam meg édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy van két ember akik anno egy párt alkottak. Van egy kisfiuk is, aki sajnos nagyon beteg. Nagyon élettel teli is, ezért még mindenki reménykedik, de hát... ugye semmit nem lehet tudni, tényleg csak várni. Tehát a szülők külön, új párja van az anyának (öcsém). Mindig jó volt mindenki között a kapcsolat amennyire lehet, de mióta beteg a kicsi természetesen még szorosabb. Az anya sokszor ki van borulva, mindenki egyébként. Az apával sokszor vannak együtt a kicsivel. Most nemrég ölelkeztek ketten ők. Nem első alkalom úgy értve, hogy láttam már, hogy megfogják egymás kezét. Nem romantikusan kell persze elképzelni, egy kórházban például nehéz is lenne így romantikázni. Mert a gondom az, hogy anyám ezen kattog, hogy a problémák összehozhatják őket. Én ezt nem így látom. Tudom, hogy imàdja az öcsémet. A másik probléma az, hogy öcsémnek is mondta már, aki ezen kiakadt. Ő nagyon is szereti a kicsit, bízik a párjában is. Nem lát rémeket. Természetesen ő van a párja mellett ha kell, de nem ugyanaz a veszteség.. Úgy érzem ezzel nagyon kiakasztja anyánk. Hogyan győzhetném meg? Attól is félek, hogy visszajut a pletyka.
2016. máj. 6. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem könnyű helyzet a szülőknek. Igazából, ha két ember elválik, azt lehet kulúráltan is tenni, nmem kell utálni egymást. Egy baráti kézfogás, baráti ölelés - főleg, amikora mindkettőjük számára legfontosabb ember beteg - szerintem, teljesen érthető.

Anyád jobban tenné, ha nem kavarna, mert így sem könnyű tesódnak és a párjának sem. Nem hiszem, hogy szegény asszony most olyanokon gondolkodna, hogy újra összejön az exférjével.

Remélem meggyógyul a kisfiú!

2016. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Ezt elmondtam már neki. Ahogy azt is, hogy ha másról is szó lenne nem nyíltan csinálnák.
2016. máj. 6. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
mi a baj a kicsivel? (én kisfiam is nagyon beteg :( )
2016. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyád aggodalmai teljesen jogosak. Nagyon szomorú helyzet, de ez - ha a kisfiú tényleg gyógyíthatatlan - még sehol sincs ahhoz, ami ezután jön. Én is azt javasolnám az öcsédnek, hogy maradjon ki ebből. Akármennyire is empatikus, akármennyire is szereti a gyereket és az anyukát, az érzelmi támogatás, amit egy ilyen helyzetben "külső" emberként nyújtani tud, nagyjából a nullával egyenlő. Öcsédnek emiatt, és nem a megcsalás rémei miatt kell ebből kimaradnia. Jobban teszi, ha odébbáll.
2016. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!