Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam meg édesanyám...

Hogy magyarázzam meg édesanyámnak, hogy kellemetlen a viselkedése? Nem megyek vele sehova sem szívesen.

Figyelt kérdés

Mielőtt kapnám a támadó hozzászólásokat:

25 vagyok, édesanyám 60. Aktív, dolgozik, tanult ember. Szeretem őt, rengeteget köszönhetek neki, de az utóbbi időben olyan megnyilvánulásai vannak, hogy nem megyek vele inkább sehova.


Pl:

Hangosan ásít, de TÉNYLEG hangosan. Ezt képes akár 2 percenként. Nem csak itthon, bárhol.


Nyáron kis híján fellökött egy idősebb hölgyet a zebránál, mert "sietünk a buszra". Az a busz 40 perc múlva indult, a buszmegálló pedig attól a zebrától kb fél percnyi sétára van. Iszonyú kellemetlen volt.


Egy belépő drágább volt, mint hirdették, mert a nyugdíjas jegyet csak 62 év felettiek vehették igénybe. Ez a hirdetésben nem hangzott el, viszont az interneten fent volt (utólag néztük meg). A pénztárnál kezdett el hangosan méltatlankodni, B*NKÓZNI, hogy mekkora parasztok. Azt hittem elsüllyedek.


Szintén ezen a kiállításon történt, hogy beállt egy pár elé, hogy megnézzen valamit. Szóltam neki, hogy lépjen arrébb. Felcsattant, hogy hadd álljon már oda ahova akar, különben sem lát. Megkérdeztem, hogy akkor miért is van szemüvege, ha nem hajlandó hordani?


Bárhol rágyújt. Tényleg bárhol. Nyáron voltunk Balatonon, ott is a nemdohányzó motelszobában, a buszmegállóban.


Ha szólok neki a viselkedése miatt, hogy fejezze már be, meg talán ne itt gyújtson rá, akkor megsértődik. Ne szabályozzam, ne oktassam ki, nem gyerek, hadd csinálja már azt amit akar.


Kérlek segítsetek. Tényleg szeretem az édesanyámat, de a fenti viselkedése nagyon kínos tud lenni.


Köszönöm a válaszokat.



#szülő #kellemetlen viselkedés
2014. dec. 7. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, ezek a dolgok kellemetlenek. De lehet majd rosszabb is...főleg, hogy cigizik.
2014. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt tényleg bunkó dolog lökdösődni, tolakodni, szabályt szegni, bunkózni.. te viszont azzal esel rá a ló túlsó oldalára, hogy olyanokba belekötsz, hogy ásít. Túlságosan azon jár az agyad, mit gondolhat rólad a rengeteg soha-többé-nem látod idegen..
2014. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

" Tényleg szeretem az édesanyámat, "


-dehogyis szereted már,hisz lassan el se bírod viselni...

2014. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ettől még igenis szeretheti az anyukáját.

Próbálj meg vele beszélgetni otthon, nyugodt körülmények között, mondd el, hogy ez meg ez téged zavar. De legyél kedves és igen, ha el akarod érni a célod, akkor azt hiszem, kicsit meg is kell hunyászkodni. :)

"Szóltam neki, hogy lépjen arrébb. Felcsattant, hogy hadd álljon már oda ahova akar, különben sem lát. Megkérdeztem, hogy akkor miért is van szemüvege, ha nem hajlandó hordani?"

Hát, itt ugye nem tudjuk, hogy te mekkora hangerővel szóltál rá és milyen hangsúllyal. Lehet, hogy kioktató volt, hangos és ezzel te is zavarba hoztad őt. Ez is ilyen: "Ha szólok neki a viselkedése miatt, hogy fejezze már be, meg talán ne itt gyújtson rá, akkor megsértődik. Ne szabályozzam, ne oktassam ki, nem gyerek, hadd csinálja már azt amit akar."


Ha a beszélgetéssel nem mentek semmire, akkor készülj fel, hogy egyre rosszabb lesz. Tapasztalat. :)

2014. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves 3. De, valóban szeretem, de ettől függetlenül néha kellemetlen helyzetbe tud hozni a viselkedésével. Ha nem tudnám elviselni, nem laknék vele.



Normális hangon szóltam, sosem förmedek rá, mindig halkan mondtam azt, amit.

2014. dec. 7. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha én a helyedben lennék, amikor legközelebb valahová együtt kéne mennünk, kerek-perec megmondanám neki, hogy nem megyek vele, mert rendszeresen úgy viselkedik, hogy én szégyellem magam vele.

Ezután fölemlegetném ezeket az eseteket.

Külön kiemelném azt, ahol szóltál neki és ő visszaszólt, hogy nem gyerek, hadd csinálja azt amit akar. OK, csinálja, de akkor ne csodálkozzon, ha én nem akarok a társaságában lenni.

2014. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!